Skocz do zawartości

Polecane posty

maniek20    71

dziś dostane decyzję prawdopodobnię zostały w piątek wysłane info z bp to i może dziś będą mieli wniosek o platność

Troker1979    13

Ja mam jeszcze ważną umowę o pracę do 30.04.2016. Od 01.05.2016 będę na Krusie. Ziemię mam na siebie. Kiedy mogę złożyć wniosek o płatność? Problem z tym że świadectwo pracy nie dostanę od razu(siedziba firmy daleko w Polsce) a bez niego nic chyba nie załatwie w KRUS. Wiadomo że będę ubezpieczony od pierwszego maja ale bez dokumentów od pracodawcy nie zrobię kwitów w KRUS. Stąd moje pytanie.

Czy Krus wystawia może jakieś zaświadczenie zanim zrobię kwity i opłacę składkę że będę od tego dnia u nich ubezpieczony i czy to wystarczy do wniosku. I czy w ogóle potrzebne jest takie zaświadczenie czy tylko później trzeba się rozliczyć że podlegało się przez rok od otrzymania pieniążków ubezpieczeniu w Krus. Tak by było najoptymistyczniej bo zanim kaska pojawi się na koncie zdążyłbym  ogarnąć formalności

Wiadomość z agroFakt.pl

waldii1    13

dziś dostane decyzję prawdopodobnię zostały w piątek wysłane info z bp to i może dziś będą mieli wniosek o platność

Moja też wysłana w piątek a jeszcze jej nie ma.

A decyzje przychodzą poleconym czy zwykłym za potwierdzeniem?

piotrek8311    1

Freetaxi jeżeli wujek dał mi pole w dzierżawę to we wniosku wpisuje się jego dane w informacji o przekazującym gospodarstwo? Bo już mi wodę z mózgu zrobili w ODR że potrzeba wszystkie dane wujka i że musi też podpisać oświadczenie że się zgadza na kontrole w gospodarstwie. A całe gospodarstwo będę przejmował od mamy.

gelorolnik    2

jaki masz dokument potwierdzający rozpoczęcie realizację biznes planu?

adam993    0

Ja jestem z wielkopolski ale jeszcze decyzji brak

Wlasnie bylem w agencji i powiedziala mi pani ze dzisiaj wysyla

Edytowano przez adam993

jacor95    2

dziwna sytuacja, pani z Agencji nie chciała mi powiedzieć ile uzyskałem punktów, powiedziała coś, że jak jestem na liscie to mialem pow 15 itp, a decyzje niby jutro wyśle. Ja chcę wiedzieć ile mam konkretnie pkt.

Edytowano przez jacor95

waldii1    13

Jutro dostaniesz decyzje to się przekonasz. Myślisz że jej się chce szukać w dokumentach czy systemie ile masz punktów.

Macias    0

Czy wiecie coś na temat mr 2016, ile osób złożyło wnioski?

Ja dziś złożyłem w bp Radziejów i tam bylem drugi. 

Czy to możliwe ,ze tak mało osób składa mr 2016?

gelorolnik    2

Czy wiecie coś na temat mr 2016, ile osób złożyło wnioski?

Ja dziś złożyłem w bp Radziejów i tam bylem drugi. 

Czy to możliwe ,ze tak mało osób składa mr 2016?

560 do dziś

misiekzpa    0
irgen    0

Moim skromnym zdaniem gdyby obniżyli wartość ekonomiczną gospodarstwa to wniosków było by znacznie więcej. Osobiście dla mnie zebranie punktów nie jest problemem (do tych 12) ale wartość ekonomiczna już tak. Mam kilka sztuk bydła i podstawowe uprawy, lecz to jest za mało *(aby osiągnąć 13 tys euro).

Mam nadzieje, że jak nie w następnym naborze to w następnym obniżą wartość ekonomiczną do co najmniej 10 tys euro, aby dać szansę dla jak największej ilość osób.

Bo z tej perspektywy wniosków będzie znacznie mniej, niż pula przeznaczona na MR w ramach PROW 2016-2012.

macio9554    19

Czy agencja będzie robiła problemy jeśli na potwierdzeniu przelewu za maszynę wpisaną we wniosek będzie inny numer konta niż ten na który została przelana premia?

Macias    0

wchodzę do bp i widzę jak kilka sekund przede mną jakiś gościu mówi ze przyszedl złożyć wniosek na mr ,panie w biurze mówią ze musi jechać do Torunia ,chwile później przychodzi pracownik odr i mówi do tych pan ze to one musza wnioski przyjmować . Kobitki w szoku zaczęły gdzieś tam wydzwaniać,  jedna gdzieś wyszła i przyniosła formularz dotyczący przyjmowania wniosków takie tam zasady jak to zrobić . Ja bylem drugi wiec już łatwiej poszło.Na początku myślałem że naprawdę będę musiał zasuwać do Torunia ha ha 

andrzej333    12

wchodzę do bp i widzę jak kilka sekund przede mną jakiś gościu mówi ze przyszedl złożyć wniosek na mr ,panie w biurze mówią ze musi jechać do Torunia ,chwile później przychodzi pracownik odr i mówi do tych pan ze to one musza wnioski przyjmować . Kobitki w szoku zaczęły gdzieś tam wydzwaniać,  jedna gdzieś wyszła i przyniosła formularz dotyczący przyjmowania wniosków takie tam zasady jak to zrobić . Ja bylem drugi wiec już łatwiej poszło.Na początku myślałem że naprawdę będę musiał zasuwać do Torunia ha ha 

Bo tam pełna profeska ze wszyskim :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?