Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, czy robił ktoś z was zmiany w biznesplanie dotyczące struktury produkcji a mające wpływ na zmianę biznesplanu powyżej 10% ? Chodzi mi o wywalenie z biznesplanu roślin wysokobiałkowych na poczet nasadzeń w miejsce tego 1 ha drzewek owocowych. W BP dziś dostałem informacje , że jeżeli zmiana dotyczy powyżej 10 % to nie mam co wysyłać prośby o zmianę bo i tak dostane decyzje odmowna. Miał ktoś taki przypadek i wie jak go rozwiązać?  

waldii1    13

Zrób skan usuń dane za pomocą painta i wklej na forum, wtedy wszyscy będziemy wiedzieć czego się spodziewać w decyzji.

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil1985    3

kamil1985 wprowadzasz ludzi w błąd, na jakiej podstawie twierdzisz że trzeba będzie robić korektę podatku vat? Polecam poczytać np. http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-na-wsi/142420,2,Darowizna-gospodarstwa-rolnego-skutki-w-VAT.html Moim zdaniem jeśli maszyny zostaną w gospodarstwie i będą wykorzystywane do tych samych czynności to nic zwracać nie trzeba.

To Pani  z biura księgowego wprowadziła mnie w błąd. Jak tak jest jak mówisz to lepiej :-) 

Szymcio23    0

Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać młodego rolnika. Chodzi o mojego brata który ma 20 lat i w tym roku kończy technikum ,nie prowadził gospodarstwa ani nie był ubezpieczony . A ziemię ma 8 lat w spadku

waldii1    13

Nikt nie chce się pochwalić decyzją? Pewnie wszyscy świętują tak szybkie załatwienie sprawy.

bob124a    2

Wczoraj złożyłem wniosek do agencji i jestem pierwszy a mają być jeszcze 2 wnioski w naszym powiecie.Miałem 15 punktów  nie wpisywałem szkoleń ani planu nawozowego bo myślę ze mi tyle wystarczy.Teraz mam pytanie jak wygląda ta kontrola w gospodarstwie?Co sprawdzają?Czego się czepiają?Czy ta kontrola  jest wcześniej jakoś zapowiedziana.

Kris94    23

Też chętnie poczytam o kontrolach, jeśli już ktoś miał lub wie dokładniej jak one przebiegają to również proszę o informacje. Kiedy można się też ich spodziewać bo składałem wnioski we wrześniu, na liście jestem ale do tej pory nawet telefonu nie dostałem. Czy ktoś kto składał w poprzednim naborze mógł mieć już kontrole czy dopiero się zaczynają po decyzjach lub później ?

daremw    128

Kontrole już były i to u wielu osób, najwięcej chyba pod koniec października-listopad.
Co ważne kontrole mogą robić jeśli tylko im się zechce, bierzecie 100 tys zł lecz jest to obwarowane pewnymi zobowiązaniami. Agencja jak zechce to może i codziennie kontrole robić, zwłaszcza po złożeniu papierów o płatność (tak mi się wydaje)

dzikidaniel    36

Moja się produkuje, woj. pomorskie.

Muszę napisać oświadczenie o tym że talerzówka będzie robić więcej niż mam ziemi ornej (czyli o większej ilości przejazdów po polu) i jak takie oświadczenie ma wyglądać?

kamil18fmr    11

Zadeklarowałem rośliny strączkowe i chciałbym je wysiać na nowej działce, której nie ujmowałem w biznes planie. Okazuje się ze straczkowe MUSZA byc wysieane na ujetej w bp. działce. inne działki się nie liczą, Dodam tylko że działkę deklarowaną w bp mam już w całości obsianą czym innym

druga sprawa: Decyzję otrzymujemy praktycznie po zakończeniu zasiewów i nagle okazuje sie że powinniśmy miec juz zasiane owe straczkowe

matus2609    5

A nie jest tak że dopóki nie zrealizujesz biznesplanu tzn do trzeciego roku od wypłaty pierwszej raty premii to nie masz obowiązku siać wysokobiałkowych (mimo że we wniosku je deklarowałeś), przecież w tym momencie dopiero będziesz realizował biznesplan, Gdzieś tak słyszałem, nie wiem czy to prawda, muszę jeszcze dopytać. A jeżeli tak nie można to zrób jak radzi kolega i wsiej gdzieś 1ha strączkowych.

kamil18fmr    11

MAm możliwość przesiana np pszenicy, ale jest to już opruskane lancetem - wiec strączkowe odpadają

Kolego matus2609 - na ludzka logikę tak by to wyglądało, ale agencja ma jak widać swoją.

Poza tym czekaliśmy pół roku na listę, a decyzję otrzymam prawdopodobnie w poniedziałek. Momim zdaniem nie logiczny jest fakt działania decyzji wstecz ( po zasiewach)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się