Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fryciol    7

33 w kuj-pom

ile punktów? gratulacje:)

pytam z ciekawości gdyż ja dopiero będę składał i czy z 14 pkt w tym naborze będę miał jakieś szanse... kuj. pom.

Wiadomość z agroFakt.pl

mamdres    3

ile punktów? gratulacje:)

pytam z ciekawości gdyż ja dopiero będę składał i czy z 14 pkt w tym naborze będę miał jakieś szanse... kuj. pom.

wnioski przyjmują od 12 a pieniędzy do rozdania jest dużo to na pewno się załapiesz 

robi57362    56

Kolego punkty już w górę nie idą. Do 20 dni od zakończenia naboru mogłeś tylko zwiększać. 

no wlasnie ja mialem wpisany ten opryskiwacz ale w BP zle go zweryfikowali i nie policzyli nic wiec sam nie wiem co z tego wyniknie . a jezeli ja mialem te 15.5 pkt  i mam 149 miejsce to bardzo duzo osob mialo te 15 pkt

milosz1713    3

witam kolegów mam pytanie złożyłem wniosek na MR 2016 w tamtym tygodniu i tu moje pytanie czy mogę złożyć zmiane do tego wniosku??

axe300    1

witam kolegów mam pytanie złożyłem wniosek na MR 2016 w tamtym tygodniu i tu moje pytanie czy mogę złożyć zmiane do tego wniosku??

We wniosku MR2015 robiłem zmiany kilka razy, W lutym z 20 punktami na 17 (zmiany w biznesplanie) a teraz na 15 bo BP na siłe wymyśla pretekst aby jeszcze up***dolic.

maniek20    71

Mazowsze 219 miejsce, dziś byłem w BP decyzja już wysłana.

to na poniedziałek mówisz że dojdą 

maniek20    71

Maniek20 załapałeś się na listę w końcu?

tak już ci gdzieś to wczoraj odpisałem że teraz czekam na decyzję 

freetaxi    170

W momencie składania wniosku musisz mieć tytuł prawny do 1 ha użytków rolnych. Może to być umowa dzierżawy. 

fryciol    7

koledzy po fachu którzy dostali premię ;P doradźcie co ując w biznesplanie aby dostać dodatkowe punkty odnośnie:

postęp biologiczny (może wysiew kwalifikowanego materiału siewnego? to że mój ojciec również taki wysiewał otrzymam 1pkt?)

nowoczesne technologie produkcji?

organizacja produkcji?

innowacyjny produkt?

Edytowano przez fryciol

milosz1713    3

Można śmiało zmiany robić. 

dzięki za informację jeszcze jedno pytanko po zakończeniu tego naboru MR 2016 po jakim czasie bedą wyniki bo jak składałem na 2014 to były szybko dosyć. dzięki

radmzes    40

Witam. Gdzie mogę znaleźć znak sprawy, że sprawdzić na liście czy otrzymałem premię dl młodego rolnika.

kamil1985    3

Gratulacje dla wszystkich. Zwłaszcza dla najbardziej niecierpliwych:) .A co mi tam ..też sie pochwale xD 4 wielkopolska. Gruba impreza sie szykuje...i kredyt i zobowiazania :P

h*j wie czy się cieszyć czy płakać... Mleko cały czas do dołu.... Szlak to wszystko strzeli jeszcze góra rok.... Oto właśnie chodziło Pani ,,UNI EUROPEJSKIEJ" - mafia 100 razy więcej teraz nam zabierze niż dała- psie dopłaty i parę półchińskich maszyn. Powodzenia Panowie ale najgorsze dopiero przed nami.... Chyba nikogo nie zaskoczy to jak we wrześniu mleko będzie po 60 groszy!!!!

A to wszystko przez tych co zwiększyli 2 razy produkcję... Oby Wam nie było zaraz dwa razy bardziej szkoda...

impreza

Jedź do Wawy się zabawić.... Grubo się zabawić i po premi.... :-)

waldii1    13

Freetaxi mnie mocno nurtuje dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu ten co go trzeba złożyć z wnioskiem o płatność I raty. Podpowiesz cos?

radmzes    40

Mam pytanie. Jeśli we wniosku zadeklarowałem, że wezmę od gościa 10ha w dzierżawę a on się wycofał z tego to czy mogę zastąpić innymi działkami które powiedzmy bym wziął w dzierżawę?

Jestem na liście 355 na Wielkopolskę. W biznes planie podałem zakup prasy zwijajacej .czy po decyzji mogę zrobić zmianę w biznesplanie na inną prasę inny model?

krzysiek03    4

ciekawi mnie dlaczego na tych listach nie ma tych osob ktore np. sie nie zalapaly albo dostaly decyzje odmowna i np. w wielkopolsce bylo 470 wnioskow a lista o prawie 100 mniej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?