Skocz do zawartości

Polecane posty

macio9554    19

35 miejsce w Pomorski, jutro chyba pojadę do biura powiatowego i zapytam się o ilość punktów. A jeżeli bym chciał zrezygnować z niektórych zobowiązań to długo ta cała procedura może potrwać? bo domyślam się że trzeba będzie pisać pismo do kierownika BP i chodzi mi o to ile trzeba będzie czekać na odpowiedź od nich? 

maniek20    71

a może jutro decyzja sama wpadnie na cały powiat zostało im 5 wniosków to długo nie schodzi wydrukować 

Na zółtej liscie 237 na białej 242 a kiedy kasa bendzie

to gdzie kasy mniej jak wniosków 

Wiadomość z agroFakt.pl

damian315    3

Czy w biznesplanie wystarczą orientacyjne ceny maszyn czy muszą być dokładne bo przecież wiadomo że ceny się zmieniają i jeszcze gdy złoże na maszyny a później będę chciał zrezygnować z maszyn i kupić pole czy jest taka możliwość.

waldii1    13

35 miejsce w Pomorski, jutro chyba pojadę do biura powiatowego i zapytam się o ilość punktów. A jeżeli bym chciał zrezygnować z niektórych zobowiązań to długo ta cała procedura może potrwać? bo domyślam się że trzeba będzie pisać pismo do kierownika BP i chodzi mi o to ile trzeba będzie czekać na odpowiedź od nich?

W rozporządzeniu jest napisane że w ciągu 30dni kierownik wydaje decyzje odnośnie zmian.

kamilo234m    0

koledzy chce składać wniosek na młodego rolnika w tym naborze i chce zakupić samochód dostawczy żeby móc wywozić na sprzedaż produkty wytworzone czy przejdzie taki wniosek na zakup samochodu?

marcinek192    8

@maniek20 oczywiscie ze teraz bede rezygnowal z tego wszystkiego zbednego choleler##wa :) zdobyć swoje minimum i kropka...nadgorliwosc gorsza od faszyzmu mówią..

hondacbrf3    0

Mam pytanie może pomożecie....

Chciałbym zrezygnować z planu nawozowego i nie wiem czy pisać o zmianę teraz czy po otrzymaniu decyzji?

Wcześniej ktoś pisał by pisać po decyzji bo zmiany przed mogą wstrzymać wydanie decyzji...

I do kiedy można pisać o jakieś zmiany w biznesplanie ? 

pozdrawiam :D

michalma22    0

A ja mam 9 w małopolskim:D w końcu się doczekałem . mam nadzieje że teraz mi się modernizacja zakończy takim samym wynikiem;)

robi57362    56

moze glupie pytanie zadam ale cóz nie jestem na bierzaco z powodu zdrowia  gdzie sprawdzic ktore mam miejsce ?

robi57362    56

dzieki freetaxi mam 149 miejsce w lubelskim przed poprawkami miałem 15.5 pkt  ale doszedł jeszcze opryskiwacz wiec troche wiecej powinno byc

freetaxi    170

Kolego punkty już w górę nie idą. Do 20 dni od zakończenia naboru mogłeś tylko zwiększać. 

elux    1

gorące info prosto z BP: decyzje będą do 2-3 tyg ponieważ dostosowują ich treść do nowego rozporządzenia...

Troker1979    13

Ja niestety nie mogę zrezygnować z planu nawozowego. Mam 15,7  punktów(91 miejsce w warmińsko-mazurskim). Byłem wczoraj w BP to mnie trochę pocieszyli. Prowadząca mój wniosek dzwoniła do biura regionalnego i okazuje się że plan nawozowy konieczny jest dopiero w roku docelowym i jak rolnik potrafi zrobić go sam to jak najbardziej może. Odpadnie dzięki temu trochę kosztów.

Ja niestety nie mogę zrezygnować z planu nawozowego. Mam 15,7  punktów(91 miejsce w warmińsko-mazurskim). Byłem wczoraj w BP to mnie trochę pocieszyli. Prowadząca mój wniosek dzwoniła do biura regionalnego i okazuje się że plan nawozowy konieczny jest dopiero w roku docelowym i jak rolnik potrafi zrobić go sam to jak najbardziej może. Odpadnie dzięki temu trochę kosztów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?