Skocz do zawartości

Polecane posty

Matmad    1

Na dokumencie z przyjęcia wniosku masz numer sprawy to sobie sprawdź i wszystko będzie jasne.

Ja nie miałem nr sprawy na dokumencie przyjęcia wniosku, znalazłem dopiero na tym zawiadomieniu o niezałatwieniu sprawy w terminie, który wysyłali 14.03

Wiadomość z agroFakt.pl

marcinek192    8

Gratulacje dla wszystkich. Zwłaszcza dla najbardziej niecierpliwych:) .A co mi tam ..też sie pochwale xD 4 wielkopolska. Gruba impreza sie szykuje...i kredyt i zobowiazania :P

waldii1    24

To imprezuj przed kredytem no później może być ciężko:-) a ile masz punktów ze masz 4 miejsce?

Edytowano przez waldii1

daanny    12

Wygląda na to że około 3t ys osób dostanie teraz premie, kasy mają dla ponad 7 tys czyli w obecnym naborze musiałoby wpłynąć ponad 4 tys wniosków, obecnie jest 92 więc nie ma na to szans by przez dwa tygodnie wpłynęło 4 tys a więc morał dla tych co składają teraz, by nie śrubować sobie tak wysoko tych punktów, wystarczy 12,01 a to czy się otwiera czy zamyka tą listę nie wiele ma do znaczenia :) a z tymi numerami spraw na liści tak powinno  być od dawna a nie później cała gmina wie kto dostał premie. Gratulacje dla wszystkich co są na listach :)  

maniek20    73

Wygląda na to że około 3t ys osób dostanie teraz premie, kasy mają dla ponad 7 tys czyli w obecnym naborze musiałoby wpłynąć ponad 4 tys wniosków, obecnie jest 92 więc nie ma na to szans by przez dwa tygodnie wpłynęło 4 tys a więc morał dla tych co składają teraz, by nie śrubować sobie tak wysoko tych punktów, wystarczy 12,01 a to czy się otwiera czy zamyka tą listę nie wiele ma do znaczenia :) a z tymi numerami spraw na liści tak powinno  być od dawna a nie później cała gmina wie kto dostał premie. Gratulacje dla wszystkich co są na listach :)  

kolego kasy to maja na 30 tys wniosków tylko kto im teraz będzie składał jak takie cuda wymyślają 

waldii1    24

hehe a ja 99 w lubelskim :D

A wiesz może ile masz punktów?

Ciekawe ile więcej miałeś ode mnie bo ja wylądowałem na 138.

Edytowano przez waldii1

marasp    7

44 miejsce w lubelskim, jutro idę do BP po dokładną ilość punktów  i będę myślał z czego mogę zrezygnować

daanny    12

kolego kasy to maja na 30 tys wniosków tylko kto im teraz będzie składał jak takie cuda wymyślają 

kolego tez tak uważam, ze tak wysoko podnieśli poprzeczkę że sami się w tym wszystkim gubią, dzisiaj byłem wraz z bratem w BP złożyć wniosek na MR i mieliśmy wrażenie że był to dla nich szok jak przyjąć te papiery, ze jest ktoś kto w ogóle składa, byliśmy pierwsi u nas w powiecie w tym naborze i mam wrażenie ze chyba ostatni   :) proponowałem im żeby w złożonych załącznikach jeszcze dopisac dodatkowy punkt "Czy w momencie składania wniosku jesteś zdrowy psychicznie że bierzesz na siebie takie zobowiązania" Tak lub Nie  :unsure:

maniek20    73

a ja sie pytam po co tyle tych zobowiązań brać jak wystarczy te 15.01 bo i tak wszyscy dostaną 

waldii1    24

Tylko ciekawe ile teraz poczekamy na decyzje. W sumie to mają jeszcze miesiąc więc nie wiadomo czy do końca wykorzystają termin czy wyślą wszystkim wcześniej i będą się chwalić że zrobili wszystko przed czasem. Kto jutro dzwoni do BP i pyta o termin wystawienia decyzji?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć . 
    • Przez kender25
      Witam, piszę po raz pierwszy na tym forum, ponieważ mam rozterkę, o której napiszę poniżej.
      Chciałbym najpierw powiedzieć że, jeśli to zły dział, to proszę powiedzieć, postaram się usunąć i dodać do odpowiedniego.

A więc niedługo dostanę dotację na młodego rolnika, i tutaj mam główną rozterkę.
      Czy pieniądze wydać na zetora majora z turem, czy udoskonalić stodołę i gospodarstwo.
      Jeżeli chodzi o ciągnik, to posiadam c330 z turem 1sekcja, oraz ursusa 1012, ale uznałem że  praca c330 z tym turem jest niezbyt wydajna, i łatwo idzie się zdenerwować, zastanawiałem się czy nie dodać 2 sekcji i stworzyć 2sekcyjny tur, ale czy pompa to uciągnie? Bo z 1sekcyjnym jest wymieniana mniej więcej co rok (wzmocniona). Dlatego postanowiłem że dobrym wyjściem będzie zetor major z ładowaczem.
      Druga strona medalu to stodoła, można ją podzielić na 3 części, pierwsza część to baloty ze słomą,(co prawda zawsze zostaje jeszcze słomy w stogu, ale dodatkowe są w stodole jak by co) 2 część to ziarna i śrutownik, a trzecią część podzielę jeszcze na dwie części, to znaczy w lewej części są baloty z sianem, a w drugiej na dole są byki, sztuk 15, a nad nimi również siano(jest klapa i od razu z góry do koryta się im zwala to siano. Ale chciałbym postawić silos, ze śrutownikiem ssącym, a w miejsce zboża(te obecne) wstawić baloty z sianem, a tam gdzie są teraz te baloty z sianem zwiększyć produkcję bydła do 24-30 sztuk.
      Stodołę można by odnowić, jest drewniana, ale jest wręcz w dobrym a nawet bardzo dobrym stanie. W miejscu gdzie są byki jest murowana.
      Tak więc mam sporą rozterkę czy postawić silos, zwiększyć hodowle byków, i zrobić stodołe z pustaków? Czy lepiej kupić zetora majora z turem?
      Temat ten chodzi mi bardzo długo po głowię, proszę o rady.
      Pozdrawiam.
    • Przez Pablo201_5
      Witam,
      Gdzie w Warszawie znajdę szkołę, która prowadzi darmowe kursy kwalifikacyjne? Szukałem w Internecie i chyba temat jest dosyć poważny bo narobiło się niepublicznych szkół oferujących takie kursy tylko za 100zł miesięcznie...

Mam wykształcenie średnie z maturą, teraz studiuję i mam prawo jazdy B.

Najlepiej żeby kurs był prowadzony w weekendy, w trybie e-elearningowym i oczywiście darmowy.

Podajcie jakieś informację na w/w temat i pomóżcie zasilić swoje szeregi- szeregi rolników :-)