Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

adamjanusz    0

Czy ktoś z Was planował połączyć Płatność za przekazanie gospodarstwa z Młodym Rolnikiem 2015?

Aktualne terminy stawiają takie założenie pod dużym znakiem zapytania.

Macie jakieś nieoficjalne informacje, np. na temat przyśpieszenia terminu "Płatności za przekazanie"?

Wiadomość z agroFakt.pl

waldii1    13

Nikt nie ma czasu siedzieć na agrofoto bo robota w polu. Nie licząc tych co mają darmowy net w telefonie.

I jak Freetaxi będzie dziś ta lista? Czy jeszcze w cierpliwość się uzbroić?

Edytowano przez waldii1

freetaxi    170

Ja miałem info w tamtym tygodniu, że lista albo we wtorek albo dzisiaj. I z tego co widzę ludzie na forum też podawali te daty. Nie pozostaje nam nic jak czekać :)

waldii1    13

sam bym chciał pojechać w to pole ale sie nieda

A co Cię trzyma kolego?

Trzeba być dobrej wiary że te listy to dziś będą.

maniek20    71

A co Cię trzyma kolego?

Trzeba być dobrej wiary że te listy to dziś będą.

pogoda kolego jest tak mokro że strach jechać jak dziś nie doleje to jutro dopiero da się wjechać normalnie 

maniek20    71

Nie ma czym w pole jechać bo nowy ciągnik stoi na placu u dealera, a pieniądze na kontach Agencji.

akurat to nowy stoi u mnie na palcu nie u dilera i tylko czeka na robotę a kasa faktycznie na kontach agencji 

waldii1    13

Do tej pory z nowego PROW listy ukazywały się po południu przy aktualizacji strony. Dziś jeszcze aktualizacji nie było.

JanKropka    0

Kurczę dostałem odmowną, ledwo się łapałem na wielkość ekonomiczną te 13 tys we wniosku

Przy ustalaniu wyjściowej wielkości ekonomicznej gospodarstwa, o której mowa w § 6 ust. 1 pkt 1 lit. c, bierze się
pod uwagę:
1) uprawy w plonie głównym w roku, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie
pomocy – w przypadku produkcji roślinnej;

i sąsiad trochę zmienił z dopłatami i wyszło poniżej 13 tys :-(

Co ciekawe przy dopłatach bierze się przecież stan na 31 maja, a płatności związane do powierzchni upraw przysługują do uprawy w plonie głównym roślin

CZyli jak dobrze rozumiem, jak ktoś już zgłosił w naborze na MR w 2015, dopłaty w maju 2015 r. (z ewentualnymi korektami) i nabór był we wrześniu 2015

to nie ma żadnych szans na odwołanie??? bo liczą się uprawy na które nie mamy żadnego wpływu z sezonu 2014/2015 ??? f...ck

waldii1    13

Niestety nie. Ale wielkość policzyli od tego co było w korekcie wniosku na doplaty. Chyba że była kontrola i wtedy wyszło jak wyszło.

Edytowano przez waldii1

jacor95    2

o której godzinie jest zazwyczaj aktualizacja strony agencji? 

Edytowano przez jacor95

mogilnik    1

1. Tak jest jak sąsiad mówi, tylko sobie musisz policzyć czy to Ci się opłaci.

2. Dołożyć można chociaż zawsze podanie do kierownika trzeba podanie złożyć i czekać na akceptację.

3. Tak samo jak powyżej.

4. Możesz, jednak by trzeba pewne warunki spełniać.

Dzięki wielkie, a jeśli chodzi o kontrole z Młodego Rolnika to jak to wygląda? Jeżeli np. mam zwierzęta, ale z MR kupuję tylko pewne maszyny nic nie buduję, to czy kontrola może sprawdzić dobrostan zwierząt i uczepić się czegoś? Np., że magazyn paszowy mam obok składowiska z nawozami itp.? Czy ARiMR weryfikuje tylko czy stan z biznesplanu ma odbicie w realnym gospodarstwie, czy sztuki zwierząt się zgadzają, maszyny, powierzchnia, zasiewy itp?

macio9554    19

jeśli do 15.00 nie będzie listy, to rozumiem że dziś już jej nie będzie.

Podbijam, czy listy mogą ukazać się po godzinie 15?

Edytowano przez macio9554

adamjanusz    0

Dzięki wielkie, a jeśli chodzi o kontrole z Młodego Rolnika to jak to wygląda? Jeżeli np. mam zwierzęta, ale z MR kupuję tylko pewne maszyny nic nie buduję, to czy kontrola może sprawdzić dobrostan zwierząt i uczepić się czegoś? Np., że magazyn paszowy mam obok składowiska z nawozami itp.? Czy ARiMR weryfikuje tylko czy stan z biznesplanu ma odbicie w realnym gospodarstwie, czy sztuki zwierząt się zgadzają, maszyny, powierzchnia, zasiewy itp?

Przede wszystkim zgodność zasiewów (co zasiane i na jakim obszarze) z danymi z wniosku.

Zwierzęta też powinni sprawdzić - chociaż zwierzęta są rejestrowane, więc wiadomo ile ich jest.

Dobrze ująłeś: "Czy stan z biznesplanu ma odbicie w realnym gospodarstwie".

Dobrostan i inne sprawy to nie na tym etapie.

waldii1    13

Mogą modernizacja ukazała się jak dobrze pamiętam niewiele przed 17. Ale teraz była zmiana czasu i nie wiadomo czy osoba odpowiedzialna za stronę przestawiła zegarek:-)

waldii1    13

Ale co nasze czekanie czy opieszałość urzędników? Może oni poprostu są przesądni i nie chcieli 13 się wychylać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?