Polecane posty

pawelwlosty    6

Ja bede miał przepisane od razu wszystką ziemie swoją problem jest tylko taki ze rodzice nazostawiali sporo bydła i ja już nie mam możliwości zwiekszenia i musieliśmy sie podzielić .


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NocnyLowca    0

Witam wszystkich. Freetaxi mam pytania do ciebie czy kurs R3 i technikum nierolnicze dają jakieś punkty w obecnym naborze? Oraz czy 1ha potrzebny do urządzania gospodarstwa może to być dzierżawa zawarta w urzędzie gminy, ponieważ osoba która pisze mi wniosek poinformował mnie że musi to być akt notarialny. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Czytając rozporządzenie można uniknąć błahe z pozoru pytania. Nie wiedza prawa szkodzi!!! Jest kilka stron dotyczących kar za co trzeba pieniadze oddawac z premi MR.

Temat wykształcenia jest w załączniku nr 1 w rozporzadzeniu z dnia 13 lipca 2015r dot premii MR.

W dniu składania wniosku o przyznanie pomocy potrzebny jest 1 ha ziemi, w dniu składania wniosku o pierwsza rate premii (80tyś zł) wymagane jest minimalna średnia wojewódzka lub krajowa w przypadku gdy wojewódzka jest wieksza niz krajowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Pisałem wcześniej, że spadłem poniżej 15 pkt bo uwalili mi 3pkt za przejęcie w całości, gdyż jedna z działek leśnych jest na współwłasności. ...

 

 

Ja też mam taki przypadek. Las jest we współwłasności z 2 sąsiadami, każdy ma po 1/3. Jeśli ojciec przekazuje mi całość gospodarstwa - grunty orne, grunty zabudowane i swoją część lasu to czemu miałbym nie otrzymać 3pkt skoro ojciec "pozbywa się wszystkiego", a to, że las jest dzielony to wg mnie nic nie oznacza bo i tak przejmuje wszystko co należało do ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Bo to takie głupie przepisy i ich interpretacja. Przejmuje w całości gospodarstwo i po zawodach, ja tam otrzymałem 3 pkt i nikt o nic nie pytał na chwile obecną.

 

W naborze 2016 tak jak pisał wcześniej freetaxi nie ma już żadnej mowy o lasach. A tu cytat: "Przez przejmowanie gospodarstwa w całości rozumie się przejęcie wszystkich użytków rolnych (tj. gruntów ornych, sadów, łąk trwałych, pastwisk trwałych, gruntów rolnych zabudowanych, gruntów pod stawami i gruntów pod rowami) wchodzących w skład gospodarstwa".

Edytowano przez rafalo6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Koledzy a czy któryś z Was słyszał o tym że BP miały dziś wysłać listy do OR? A OR w poniedziałek do centrali. Pytam ponieważ dziś jeden z przedstawicieli firm z maszynami tak mi powiedział podczas rozmowy. Ktoś może zna jakieś szczegóły?

A jeszcze podobno od tej chwili wnioskami 2015 zajmują się OR, ale w to akurat nie wierzę bo decyzję wydaje kierownik BP a nie OR.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

jak rodzice w 25 kwietnia mają notariusza ze sprzedają 2 ha ziemi, a 26 kwietnia będziemy zrobiony akt że przejmuje całe gospodarstwo już bez tych 2 ha to otrzymam 3 punkty za przekazanie w całości? Bo niby jak złoże wniosek 27 kwietnia to będę miał przepisane całe gospodarstwo które było we własności rodziców dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

Witam wszystkich. Freetaxi mam pytania do ciebie czy kurs R3 i technikum nierolnicze dają jakieś punkty w obecnym naborze? Oraz czy 1ha potrzebny do urządzania gospodarstwa może to być dzierżawa zawarta w urzędzie gminy, ponieważ osoba która pisze mi wniosek poinformował mnie że musi to być akt notarialny. Z góry dziękuję za odpowiedz.

kurs R3 daje 3 lub 4 pkt a jeśli chodzi o dzierżawę to musi być podpisana przez notariusza, wiem bo pytałem wójta i powiedział że nie ma do tego uprawnień więc zapłaciłem u notariusza chyba 50 zł za dwie kopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

To każ się wójtowi dokształcić, bo dzierżawa przyklepana pieczęcią urzędu gminy ma dla agencji taką samą moc jak u notariusza.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro1    0

nie musi być notariusz. Wymagana jest forma aktu notarialnego ALBO daty pewnej - data pewna, czyli urzędowo potwierdzona. Wójt jak najbardziej ma takie uprawienia.  Jak twój wójt mówi inaczej, to znaczy, że jest albo głupi albo tak leniwy, że mu się nawet sprawdzić nie chce


Witam.Poda ktos link do kalkulatora wartosci ekonomicznej gospodarstwa ?

 

https://kalkulator-so.pl


1.Do osób,którym agencja poucinała punkty:
do czego się się przeczepiają? 

 

2.Jak można złapać punkt albo dwa za innowacyjność? Podacie jakieś przykłady

 

3. Jakie jest prawdopodobieństwo, że Młody Rolnik będzie w podobnej formule jeszcze w tym i w następnym roku? Czemu w 2016 tak syzbko zrobili nabór, skoro był w drugiej połowie 2015 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak już wójci takie bzdury mówią to źle się dzieje :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

3. Jakie jest prawdopodobieństwo, że Młody Rolnik będzie w podobnej formule jeszcze w tym i w następnym roku? Czemu w 2016 tak syzbko zrobili nabór, skoro był w drugiej połowie 2015 roku?

Wynika to z rozporządzenia. Wystarczy przeczytać.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Waldii1 od jakiegoś tygodnia piszemy, że we wtorek-środa będą listy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro1    0

Wynika to z rozporządzenia. Wystarczy przeczytać.

Gdzie  jest napisane w rozporządzeniu, o częstotliwości naborów? Gdzie jest wskazane, że w kolejnym naborze warunki będą identyczne albo inne? Gdzie jest wskazane, dlaczego tak wcześnie  w tym roku jest MR?

 

To, że Program Rozwoju Obszarów Wiejskich jest na lata 2014-2020, to oczywiste, ale interesuje mnie, czy wiadomo kiedy może pojawić się kolejna edycja: Czy jeszcze na jesieni tego roku, czy może na początku 2017 a może dopiero we wrześniu 2017 

 

Rodzice chcą rozpisać gospodarstwo już teraz, ale nie mam jeszcze punktów za wykształcenie, więc rozważam poczekanie do kolejnego naboru. Jednak jeśli nabór będzie dopiero pod koniec 2017 roku, to mogę już się do niego nie kwalifikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozporządzenie reguluje termin naboru do końca II kwartału roku kalendarzowego. Jest wyraźnie to ujęte. Wystarczy dobrze się wczytać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

pawelwlosty ale musisz mieć co najmniej 1 ha dzierżawy (nie własność) jako ze rozpoczynasz właśnie jakby to nazwać (przygodę z rolnictwem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie wprowadzaj ludzi w błąd..

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Ja też mam taki przypadek. Las jest we współwłasności z 2 sąsiadami, każdy ma po 1/3. Jeśli ojciec przekazuje mi całość gospodarstwa - grunty orne, grunty zabudowane i swoją część lasu to czemu miałbym nie otrzymać 3pkt skoro ojciec "pozbywa się wszystkiego", a to, że las jest dzielony to wg mnie nic nie oznacza bo i tak przejmuje wszystko co należało do ojca.

 

No i widzisz, ty masz 3 pkt, ja nie. Witamy w Polsce. Błachy błąd urzędnika i masz albo nie masz 100k zł. A on za nic jak nie odpowiadał tak nie odpowiada.

Jedyne szczęście w nieszczęściu, że w tamtym naborze zobowiązałem się przejąć gospodarstwo wraz ze stadem trzody chlewnej i zobowiązałem się zwiększyć je. Ale widząc co się dzieje to ja to pierdziele i przejmuje w tym naborze tylko ziemię, a 10% zrobię za zwiększeniu zasiewów grochu. Bo jak na razie to te nasze rolnictwo nie daje perspektyw na przyszłość. 

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

pawelwlosty ale musisz mieć co najmniej 1 ha dzierżawy (nie własność) jako ze rozpoczynasz właśnie jakby to nazwać (przygodę z rolnictwem)

 

Dlaczego niby niemogę mieć swojej ziemi już w dniu składania wniosku ?

Rodzice mają 12 ha własnych lecz kawałek mają współwłasność ok 60 arów wiec musi zostać na nich mają również ok 7ha dzierżawy notarnialnej . Wiec jeśli przejmę teraz te 11.40 własnośći a potem te 7 ha dzierżawy czy bede mógł to uznać za wzrost o 10 %?

Edytowano przez pawelwlosty

Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Waldii1 od jakiegoś tygodnia piszemy, że we wtorek-środa będą listy :)

wreszcie mamy podobne informacje tylko ze ja wiem ze albo poniedziałek albo wtorek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To już kilka dni. Wytrzymaj :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

od kiedy można robić inwestycje które przejdą jako wydatkowanie premii z pierwszego naboru MR z nowego PROWu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Majkel nie ma zapisu w rozporządzeniu, który regulowałby konkretny termin. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj