Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik0096    0

Możesz kolego wycofać stary i złożyć nowy wniosek.

freetaxi byłem dziś w biurze powiatowym i osoba prowadząca wniosek powiedziaLa mi że teoretycznie mogę wycofać wniosek ale powiedziała że wniosek może być innaczej trktowant bo chciał bym też przejąć gospodarstwo w części a w starym miałem że gospodarstwo było przejmowane w całości

ChiquitaB    50

a podpowie ktos może bo słyszałem że jeżeli teraz mam przepisaną ziemię i wniosek o dopłaty złoże również na działki których nie wskazałem w biznesplanie to agencja zaktualizuje mi biznesplan o te działki? Chodzi o to że te działki będą sprzedane na jesieni bo mi nie pasują ale jeszcze chce na nie wziąć dopłaty ale w biznesplanie ich nie mam uwzglednionych. Jakieś info? Bo nie chciałbym się później z tym wkopać

Kelton    1

skąd taka informacja?

Od biura powiatowego. Poprawki przyjmuja do konca tygodnia. Nastepnie weryfikacja w warszawie i lista 25 kwietnia.

waldii1    13

Tylko że ani OR ani centrala nie weryfikują nic tylko z danych z BP tworzą listy w OR a centrala publikuje dane z OR. Łącznie 16list.

Podpowie ktoś jak to jest- jak przepis gospodarstwa był na dożywocie :) to nie będzie problemu z samodzielnym prowadzeniem owego gospodarstwa? Nadmienie, że rodzicom nie została pozostawiona ziemia...tylko służebność? Jak to jest?

micro1    0

Mam problem z uzyskaniem wymaganego limitu punktów, ponieważ jeszcze nie mogę uwzględnić punktów za wykształcenie. Z premii planuję kupić ciągnik, który nie jest dodatkowo punktowany. Czy mogę póki co w wniosku wpisać zakup maszyn premiowanych punktami by się załapać, a potem, gdy już dojdą mi punkty za wykształcenie zmienić wniosek i wpisać ciągnik?

waldii1    13

Teoretycznie to po zakończeniu naboru jest jeszcze 2 tygodnie na złożenie zmian. Aby dodać punkty i zmienić sprzęt na punktowany.

Edytowano przez waldii1

waldii1    13

Coś mi się wydaje że dużo wniosków nie będzie. Ale zawsze największe zainteresowanie jest pod koniec naboru. Tak jak ostatnio przez ostatnie kilka dni było z 1000 wniosków.
A Ty freetaxi dużo wniosków na MR robisz jeśli można wiedzieć?

Edytowano przez waldii1

gelorolnik    2

Teoretycznie to po zakończeniu naboru jest jeszcze 2 tygodnie na złożenie zmian. Aby dodać punkty i zmienić sprzęt na punktowany.

2 tygodnie od złożenia wniosku

waldii1    13

Masz rację bo ja zmiany jeszcze 5 października robiłem. Teraz mi się przypomniało☺

milosz1713    3

Witam kolegów składałem wniosek ba młodego w 2014 r lecz się nie dostałem teraz chce jeszcze raz podchodzić czy tamten musze wycofać czy coś ??czy normalnie pisać nowy?

8540    0

Witam czy ten 1ha może to być działka łąka która nie była i nie będzie podawana do dopłat ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?