Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mamdres    3

wiem, że pytanie się pojawiało już, ale nie widziałem jednoznacznej odpowiedzi, czy rośliny wysokobiałkowe trzeba już w tym roku siać czy można w następnym?

Wiadomość z agroFakt.pl

21damiano21    1

Mam pytanie odnośnie wykształcenia, jak to dokładnie wygląda?Skończyłem tech. mechaniczne mam dyplom technika lecz bez matury. Jeśli miałbym uzupełnić wykształcenie by mieć rolnicze to kurs R3???Czy mógłby ktoś wyjaśnić, ktoś kto jest z tym na bierząco? Dodam, że w krusie jestem nieco ponad dwa lata jako domownik. Z góry dzięki za odpowiedź. :)  

bobiczek    0

Do KRUS podajecie wszystkie działki czyli dzierżawy i grunty własne czy tylko własne i część dzierżaw?  nie wiem czy jakieś konsekwencje będą jeśli części z nich nie zarejestruje 

przyłączam się do pytania

Kris94    23

Mam pytanie odnośnie wykształcenia, jak to dokładnie wygląda?Skończyłem tech. mechaniczne mam dyplom technika lecz bez matury. Jeśli miałbym uzupełnić wykształcenie by mieć rolnicze to kurs R3???Czy mógłby ktoś wyjaśnić, ktoś kto jest z tym na bierząco? Dodam, że w krusie jestem nieco ponad dwa lata jako domownik. Z góry dzięki za odpowiedź. :)  

Skoro masz ukończone technikum to masz wykształcenie średnie (to że nie masz matury to nie problem) więc wystarczy ukończyć kurs kwalifikacyjny na R3, zdać egzamin i po problemie. Wtedy masz ukończoną szkołę rolniczą na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej i to jest R3. Ja skończyłem technikum geodezyjne z maturą  i jako że składałem wniosek w obecnym naborze MR to musiałem uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat i 9 miesięcy ale zacząłem robić już teraz żeby mieć później spokój. Kurs u mnie trwa od października i będzie do końca kwietnia (praktycznie co drugi weekend czasem bez przerw) a egzamin teoretyczny jakoś w maju, praktyka nie wiadomo ale trochę później więc ogólnie ponad pół roku ale z tym jest różnie w różnych rejonach kraju.

Pozdrawiam

Shaun    15

odr mi go robił ale oni to masakra i tyle

Darmozjady. Dasz hajs a później się martw. Szkoda nawet takich w dupe przez duże "D" kopnąć.

krysiu    0

Witam.

Na pewno moje pytanie było wcześniej poruszone przez innych użytkowników, ale nie mogłem doszukać się go w ostatnich 30 stronach więc się podpytam.

Ojciec wydzierżawi mi 2 ha ziemi bym mógł złożyć wniosek w najbliższych dniach. Jak się to ma do złożenia wniosków o dopłaty? Czy podpisując umowę dzierżawy uwzględnić że to ojciec będzie składał wniosek o dopłatę czy ja już muszę wystąpić o nią? 

Planuje zakup ziemi, jednakże nie mam "zaklepanej" żadnej ziemi, oczekuję na odpowiedź od kilku rolników. Jeśli nie uda mi się dostać gruntów ornych to czy zakupując TUZ-y i ewentualnie dobiorę sobie maszynę  to czy wykażę wymagany wzrost ? 

Będzie przekazywane całe gosp, razem z hodowlą. Trzoda zostanie bez zmian, zwiększy się trochę bydło. Czy zakupione TUZ-y przy zwiększonej hodowli bydła wykażą wzrost?

Z góry dziękuję za pomoc! 

pawelwlosty    6

Mam pytanie dotycznace punktów za przygotowanie i stosowanie planu nawozowego :

zobowiązanie do przygotowywania planu nawozowego,o którym mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia

Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 marca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybuprzyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne” objęte-go Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. poz. 415 i 765), oraz stosowania te-go planu – przyznaje się 2 punkty

Czy muszę wejść w program  działanie rolnośrodowiskowe ?

Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

mariuszSie    1

Ponawiam swoje pytanie...

freetaxi pliss

Mam takie pytanie, gdyż nie wiem czy dobrze interpretuje rozporządzenie. Od 1 stycznia 2016r. mam w dzierżawie gospodarstwo, i też od 1 stycznia 2016r. zarejestrowane mam na siebie bydło w agencji. Moje pytanie brzmi czy ja jestem urządzającym gospodarstwo czy już kierującym? Wniosku o dopłaty jeszcze nie składałem! I kolejne pytanie czy jeśli jestem kierującym, to czy moja żona może teraz wydzierżawić część tego co ja dzierżawię i ubiegać się o premię Młody Rolnik. Ja oczywiście nie brałem Młodego Rolnika wcześniej.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Zygmunt1991    2

A czy później będzie można wyrzucić plan nawozowy? Byłem w agencji się zapytać ile mam punktów to powiedzieli że 19.5 punktów 

dzikidaniel    36

maruiszSie, jak masz bydło na siebie to jesteś kierującym. Urządzający może mieć tylko ziemie swoją.

C328, U-912, R 103-54, Ares 710

kamil18fmr    12

Pytanie odnośnie roku bazowego i docelowego , bo już kompletnie zbaraniałem

MR wrzesień 2015 - rok bazowy

We wniosku mam wpisane rok docelowy -2017

Czy struktura zasiewów w roku docelowym odnosi się do upraw deklarowanych we wniosku na dopłaty 2017 (czyli aktualnie wysiewanych) czy 2018? Czy też może rokiem docelowym ma być rok 2020 ?

Z góry dzięki za odpowiedź

daroo9876    0

Mam takie pytanie. Czy wiadomo coś czy oprócz tego naboru, który teraz rusza będą następne? Jeśli tak to kiedy? Obawiam się że nie zdążę teraz skompletować wszystkich dokumentów, bo dopiero teraz nadarzyła się okazja otrzymania gospodarstwa a pracuję obecnie na etacie. Jeśli ktoś ma takie info to bardzo proszę o odpowiedź. 

daremw    128

Następny nabór za rok, w miesiąc da się ogarnąć wszystko, no przynajmniej mi się udało bez problemu

waldii1    13

Czy będzie następny nabór to zależy tylko i wyłącznie od tego ile wniosków będzie teraz. Zakładając że dostępnych środków jest dla około 30tys. beneficjentów to jeśli teraz będzie 27tys. to więcej naborów nie będzie. Chyba że zrobią jakieś przesunięcia.

Rok docelowy 2017 to będzie to co posiejesz na jesieni 2016 i wiosną 2017. Czyli to co bedzie we wniosku na dopłaty wpisane w przyszłym roku.

malina3    1

Koledzy wrzućcie link z rozporządzeniem w sprawie naboru młodego rolnika bo chciałem sprawdzić warunki, a nie umiem go znaleźć. ;)

jacor95    2

Mam takie pytanie. Czy wiadomo coś czy oprócz tego naboru, który teraz rusza będą następne? Jeśli tak to kiedy? Obawiam się że nie zdążę teraz skompletować wszystkich dokumentów, bo dopiero teraz nadarzyła się okazja otrzymania gospodarstwa a pracuję obecnie na etacie. Jeśli ktoś ma takie info to bardzo proszę o odpowiedź. 

spokojnie się z tym wyrobisz :) nie taki diabeł straszny jak go malują. Pogadaj z jakimś doradcą i on Ci to zrobi. Mój ogarną to w 2 dni, z tym, że siedział po nocach  :)

waldii1    13

Koledzy trzeba czytać rozporządzenie tam wszystko jest napisane. Załącznik nr 3 i masz wzór do obliczeń punktów i sobie policzysz za jakie maszyny ile punktów. Rozporządzenie jest na stronie arimr.

Troker1979    13

Ja przejąłem gospodarstwo 8 września a wniosek kompletny złożyłem 15 września nie śpiesząc się zbytnio. Oczywiście później mnóstwo poprawek z mojej winy ale nie tylko(pracownicy BP agencji zmieniali co chwila koncepcje jak to powinno wyglądać). Grunt to złożyć wniosek na czas nawet z błędnym wyliczeniem esu, źle zrobionym obrotem stada a później poprawić. Oczywiście po zmianach musi być esu minimalne i 10% wzrostu w roku docelowym.

maromar    13

witam,

mam dzierżawę 5 ha na potrzeby młodego rolnika (wrzesień 2015), pytanie takie, czy ojciec może wziąć dopłaty w tym roku na tą ziemię, czy ja muszę złożyć wniosek, lub wcale nie brać dopłat??  dodam że jeszcze nie mam numeru gospodarstwa, i jestem jako domownik w KRUS. a no i takie pytanie, czy mogę złożyć wniosek o dopłaty przed otrzymaniem dofinansowania z MR??

dzikidaniel    36

Po złożeniu wniosku na MR możesz brać i dopłaty i mieć bydło na siebie.

C328, U-912, R 103-54, Ares 710

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .