Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daremw    128

Nie wiem wogóle po co ta cała dyskusja o numerze paszowym. Jechać do weterynarii, wypełnić papierek, po 20 minutach miałem numer i nic nie kosztowało.
Wyrobić ten głupi numer czy potrzebny czy nie a uniknie się rozczarowań.
Więcej czasu zajmuje te ględzenie tutaj niż podlecieć do weterynarii

tzn tak tez wyrabialem tydzien temu i kosztowalo mnie to 17 zl tak dla bezpieczenstwa jak to przeczytalem to od razu pojechalem no w weterynarii a ze napisalem w agencji to tez prawda bo to w tym budynku tylko trzeba zajrzeć w inne dzwi do weterynarii  tzn tak u mnie jest :)

Edytowano przez Mariuszbrzeski

rafikkisiel    0

Witam mam takie 2 pytania byc moze oczywiste

1 czy 0,25 punktu bedzie naliczone mi powyzej 10,48 ha (srednia krajowa) za kazdy hektar dzierzaw czy hektar własnosci

2 ile procent musi byc wzrost gospodarczy i czy jest mozliwe aby taki wzrost uzyskac w przyszłym roku od daty rozpoczecia gospodarowania?

Wiadomość z agroFakt.pl

szpeniek26    4

Witam

Mam pytanie dotyczące zakupu ziemi na MR połączonego z kredytem preferencyjnym. Ziemia warta jest 250 tys w  biznesplan 100 tys wkładu z MR reszta kredyt preferencyjny a realnie wyglądało by to tak że kredytu preferencyjnego udzielą maksymalnie 200 tys to tego areału a 50tys to był by prawdziwy wkład z MR. Czy takie coś przejdzie i co potrzeba do rozliczenia dotacji MR sam akt notarialny z zakupu ziemi czy umowę kredytową będą chcieli

Nie przejdzie ci to kolego, jeśli by był to zwykły kredyt to możesz wziąść kredyt nawet na całą inwestycje ale z dopłatą do oprocentowania to musisz mieć wkład własny 70tys , umowę kredytową żądali odemnie.

Edytowano przez szpeniek26

potrekk    61

koledzy a ile mam czasu na poinformowanie agencji o tym ze nie posiadam już lasu który był zapisany w akcie notarialnym?

cover    8

Byłem dzisiaj w BP i też się do wiedziałem że do piątku lista a po świętach pewnie od razu decyzje:-)

rafikkisiel    0

Witam mam takie 2 pytania byc moze oczywiste

1 czy 0,25 punktu bedzie naliczone mi powyzej 10,48 ha (srednia krajowa) za kazdy hektar dzierzaw czy hektar własnosci

2 czy jest mozliwe aby taki wzrost  gosodarcz uzyskac w przyszłym roku od daty rozpoczecia gospodarowania?

ktoś cos moze

rolnik0096    0

cześć czy dwa punkty za różnice wieku przyznaje się przy przekazanie gospodarstwa w części czy tylko w całości

robi57362    56

tam jest napisane że powinna się ukazać a nie ukaże . więc to nadal nic pewnego . mogli by napisać coś więcej o tej nowelizacji !

merciless    0

"Pracownicy ARiMR, będą teraz weryfikowali wnioski według kryteriów obowiązujących w znowelizowanym rozporządzeniu. Lista rankingowa określająca kolejność przysługiwania pomocy w tym naborze powinna zostać opublikowana przez ARiMR do połowy kwietnia."
Czyli jednak obowiązuje nowe rozporządzenie? Cyrk normalnie

czy kredyty na zakup ziemi z częściową spłatą kapitału(CSK) w tym roku juz funkcjonują lub może ktoś cos wie czy wogóle bedą w tym roku ?

Rangiz    4

"Pracownicy ARiMR, będą teraz weryfikowali wnioski według kryteriów obowiązujących w znowelizowanym rozporządzeniu. Lista rankingowa określająca kolejność przysługiwania pomocy w tym naborze powinna zostać opublikowana przez ARiMR do połowy kwietnia."

Czyli jednak obowiązuje nowe rozporządzenie? Cyrk normalnie

Wystarczy przeczytać rozporządzenie, raptem kilka stron. Na końcu masz wymienione, które paragrafy wchodzą do naboru 2015, a które dopiero od 2016. 

michalma22    0

nie no jaja na wielkanoc jak nie wiem. rano czytałem że lista w marcu a na wieczór że w kwietniu. Parodia normalnie . W kwietniu będzie że w maju

a1fe26c2    36

Teraz koledzy zdziwią się pytaniem, które zadam. Jeśli chcę oddać premię otrzymaną w październiku 2015 roku, to zrobię to bezkosztowo, czy Agencja będzie chciała jakichś odsetek? Do kiedy mogę wykonać ten desperacki ruch??

kobra89    66

Teraz możesz smiało oddac im szybciej tym lepiej i dużo na plus będzie że sam się chcesz rozliczyc a nie że będą Cię ścigali, także będzie bez sankcji,
Mnie nie zaskoczyłeś tym, sam się zastanawiałem teraz czy nie oddac modernizacji bo z mleka nie nażyje znowu 10gr w dół. i cena mleka A i cena B, także szukac roboty i d*py nie zawracac.

maniek20    71

to jest pojebane pierw było do nionica marca a teraz nagle do polowy kwietnia to są cyrki niech to teraz publicznia w tv co oni wyprawijają 

Troker1979    13

Kobra 89 mleczarnia Mlekpol? To oficjalna wiadomość że 10 gr w dół? Ja jeszcze żadnej informacji nie dostałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?