Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

tomrolnik    111

dzięki wobec tego jesli po tym wzrośnie moge zrezygnować z trzody jeśli esu będzie takie samo lub wieksze w przeliczeniu teraz z trzoda a później ssma ziemia?

freetaxi    169

Jeśli zmiany masz powyżej 30 % to trzeba zmianę do biznesplanu i podanie zrobić. 

Witam czy  można złożyć na młodego rolnika wniosek na  budowę studni głębinowej i deszczownie i czy dużo jest za to punktów  dodatkowych ? I czy budując studnie głębinową na własnym terenie musi być założony przy niej licznik ?  I czy trzeba uzasadniać to co wpisane we wniosku i czy mogą być jakieś komplikacje ? 

zeus320    0

czesc

Czy można kupić za dofinansowanie maszyny używane, czy tylko i wyłącznie muszą być nowe. Wiem, że wcześniej była możliwość do 5lat,

pozdrawiam

Bartek01    1

Panowie pytanie mam odnośnie struktury zasiewow z MR 2014 (ostatni Stary nabor) mianowicie zmiany zasiewow zgłaszamy jak przekrac0zają 30%, dobrze rozumiem ze mając 10ha na 3ha mogę mieć inne zasiewy niż podałem we wniosku?

maniek0987    3

Może mi ktoś powiedzieć czy mogę startować na premię dla MR? Więc tak w czerwcu tego roku kończę pierwszy stopień studiów(ekonomia) i mam zamiar iść na studia podyplomowe związane z rolnictwem. Na ten moment w KRUS-ie jestem ubezpieczony jako domownik. W dniu dzisiejszym mój staż w KRUS wynosi 2 lata i 6 miesięcy. Wiem, że wykształcenie można uzupełnić, ale czy do mojego aktualnego wykształcenia czyli średniego nie jest wymagany staż 4 lat w KRUS-ie?

freetaxi    169

Przy średnim wykształceniu nierolniczym potrzebujesz 4 lata ubezpieczenia jako domownik. 

pawelwlosty    6

Czy to prawda ze można mieć tylko 30 % dzierżaw ? znaczy nie zbieram do minimalnej powierzchni bo taką mam ze swojej ziemi . i ile mogę liczyć punktów za dzierżawę ?

Problem przejęcia zobowiązań, o którym pisało kilka osób na forum będzie z głowy. Pojawił się projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie z modernizacji z PROW 2007-2013. Więc teraz to już z górki :)

O co konkretnie chodzi ? możesz podpowiedzieć ? Bo właśnie jestem w takiej sytuacji że muszę przejąć zobowiązania od ojca

daanny    9

Witam macie tez problemy by otworzyć ten wniosek  biznes planu na stronie agencji, ja zmieniam ustawienia tak jak oni tam pisz i nadal nie mogę tego otworzyć, pomoże ktoś jak to zrobić  :unsure:

jaroWM    26

To źle zrozumiałem punkt 4 z artykułu :)

chodzi o to, że kasa z MR nie może być wkładem do MGR, ale do MGR możesz aplikować wspólnie z ojcem/bratem/sąsiadem...

dzikidaniel    36

Czy to prawda ze można mieć tylko 30 % dzierżaw ? znaczy nie zbieram do minimalnej powierzchni bo taką mam ze swojej ziemi . i ile mogę liczyć punktów za dzierżawę ?

Prawdą jest to że nie jest czytane rozporządzenie. Tam stoi jak byk że trzeba mieć na własność 70% średniej krajowej bądź wojewódzkiej, a dzierżaw możesz mieć ile tylko chcesz byle nie przekroczyć 300 ha. Punkty tak samo liczysz dla własności tj, 0,25p za każdy ha powyżej średniej krajowej bądź wojewódzkiej, max 5p.

pawelwlosty    6

W takim razie pozdrawiam cały Podlaski Osrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie . Nie wiem w czym oni mogą doradzać jak nie pozwolili mi mieć wiecej jak 30% dzierżaw ;[

redbull    8

W takim razie pozdrawiam cały Podlaski Osrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie . Nie wiem w czym oni mogą doradzać jak nie pozwolili mi mieć wiecej jak 30% dzierżaw ;[

nie tylko ludzie z ODR tak mówią, byłem u pewnego doradcy i też mi tak mówił i nie dał się przekonać że źle mówi ;)

a Ty Paweł też chcesz składać na MR? może znasz jakiegoś konkretnego doradcę z okolicy?

Maniaa    0

Jaki robicie docelowy rok realizacji biznesplanu? Może być 2019? Bo trzeba zrealizować go max 3 lata po wypłacie I raty. I tu pytanie, czy mogłabym go wcześniej zrealizować np na 2018?

pawelwlosty    6

nie tylko ludzie z ODR tak mówią, byłem u pewnego doradcy i też mi tak mówił i nie dał się przekonać że źle mówi ;)

a Ty Paweł też chcesz składać na MR? może znasz jakiegoś konkretnego doradcę z okolicy?

Narazie byłem w odr i w agencji w wys mąż na poniedziałek się umowilem z panią z agencji i zobaczymy co mi powiedzą z tymi dzierżawcami.

Jest może ktoś z wcześniejszego naboru też z tym problemem ?

Edytowano przez pawelwlosty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się