Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

krzywy1616    0

Witam.Panowie jestem nowy na forum.I mam pytanie;czy ktos z was dostał kase za MR w tym roku?(mazowsze) ja złożyłem wniosek o płatnosc 27 grudnia i nadal czekam,17 stycznia donosiłem wypisy z gruntów.

ENDURAK91    1

młody rolnik jest zwolniony zpłacenia podatku rolnego tak jak podczas zakupu ziemi ?

robercikj100    10
Napisano (edytowany)

Przyłączam się do pytania

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl

r4v    0

jeżeli dostaje się ziemie w darowiźnie nie ma zwolnienia z podatku rolnego / zwolnienie jest tylko jeżeli kupisz ziemie np. za kredyt czy gotówkę i nie przekraczasz 100 hektarów

gabrys    0

ja wniosek o platność skladalem 20 stycznia dziś zadzwonilem do ARIMR i mi powiedzieli że wniosek poszedł do centrali 31 stycznia czyli MAŁY TYDZIEŃ i wreszcie kasa na koncie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

wiesko    12
Napisano (edytowany)

Witam.

Ja mam takie pytanie co do uzupelnienia wyksztalcenia. Może wiecie gdzie w woj. pomorskim, kujawsko-pom, czy zach-pom. mogłbym uzupelnić wyksztalcenie rolnicze. Interesuje mnie raczej tylko zwykle zawodowe bo na drugie nie znjde czasu bo tez studiuje na 2 roku. Jak wece o jakies szkole to dajcie znac:)

Edytowano przez wiesko

minik89    0

Panowie mam takie pytanko. Rodzice chca mi przekazac gospodarstwo na MR. Ja jestem studentem dziennym i chcialbym sie dowiedziec czy to nie przeszkadza bo tak jakis czas temu zasugerowal doradca z ODR. Osobiscie uwazam ze to nie ma wiekszego znaczenia ale moze ktos z was korzystal z MR bedac studentem dziennym? Z gory dziekuje za info.

waldek1988    0

W woj k-p masz szkoły w Bydgoszczy CED Bydgoszcz i chyba NEKS (czy jakos tak) zaocznie 2-letnie, najepiej poszukaj w Googlach

kamil19873    1

Ja też jestem studentem dziennym i złożyłem już wniosek o płatność. Jak składasz papiery nikt cię nie pyta co ty robisz. Nic to nie przeszkadza.

wiesko    12

Na dziennych jedeynym Twiom takim wiekszym problemem byloby zgranie szkol(jzeli nie masz wykszt. rolniczego) bo ja osobiscie to czasami n zaocznych nie wyrabiam a juz w ogole w sesji xD

Przemko2    0

Witam.Panowie jestem nowy na forum. i chciał bym sie dowiedzieć cz wiadomo coś już kiedy bedzie nabór na młodego rolnika w 2011roku???

Witam.Panowie jestem nowy na forum. i chciał bym sie dowiedzieć czy wiadomo coś już kiedy bedzie nabór na młodego rolnika w 2011roku???

vicia1223    10

wiesko ja również nie wyobrażam sobie jakby to wyglądało gdybym był na dziennych . ;)

gabrys z jakiego województwa jesteś? ja złożyłem 26 stycznia czyli za tydzień kasa??

z tym naborem w marcu to nic pewnego jeszcze , zapchali się modernizacją narazie. tak mi powiedział doradca.

maromaro    9

czy w 20011 też na MR bedzie 75 tys. czy może wiecej ?

ile wynosi minimalna ilość ha żeby zostać tzw MR ?

wiesko    12

A jak skladaliscie wnosek o platnosc w MR to dostaliscie jakies pozniej potw przyjecia wniosku(ja skladalem poczta) czy tylko czekanie i czekanie i zagladanie na konto? W ogole ile to sie czeka na kasior bo zlozylem jak sie skonczyl MGR 28.01? Miesiac, dwa, trzy?

gabrys    0
Napisano (edytowany)

Ja skladalem osobiscie i otrzymalem potwierdzenie skladalem 20.01

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

PREZES91WLKP    11

A jak skladaliscie wnosek o platnosc w MR to dostaliscie jakies pozniej potw przyjecia wniosku(ja skladalem poczta) czy tylko czekanie i czekanie i zagladanie na konto? W ogole ile to sie czeka na kasior bo zlozylem jak sie skonczyl MGR 28.01? Miesiac, dwa, trzy?

Czeka się DO 60 DNI,czyli moze to być tydzień,miesiąć albo dwa :)

darek87    0

Mam pytanie do osób co już złożyły wniosek o płatność,ile trzeba czekać na ubezpieczenie w KRUS i wydanie zaświadczenia

nasil90    94

Ja czekałem 10 dni na ubezpieczenie a zaświadczenie dostałem od razu w krusie

Eryko    19

Czy jeśli posiadałbym 6ha dzierżawy na 10lat i budynek inwentarski w użyczeniu to mogę starać się o MR? Oczywiście zobowiązałbym się w ciągu 3 lat powiększyć areał do co najmniej tych wymaganych 10.23.

Czy taki wniosek ma szanse być pozytywnie rozpatrzony? Czy lepiej odrazu mieć te wymagane 10.23? I czy muszę mieć grunty na własność czy 100% gruntów może być dzierżawiona?

Dołączam się do pytania Kolegi.

wiesko    12

Z tego co mi si wydaje to najlepiej patrza jak masz srednia wojewodzka gruntow wtedy jestesna dobrej pozycji ale wymagna jest raczej krajoa tylko. Jak co zle mowie to nich inni poprawia :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?