Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

soltys48    344

chyba się nie rozumiemy napisał przecież wyrażnie że wydał 55 tysi swojej kasy reszta kredyt??Wg mojego rozumienia to wydał 55% z premii a nie 70%

Wiadomość z agroFakt.pl

maxi93    2

Witam.Musze zrobic zmiane obsiewuw bo przekracza mi 30 % czy jest jakis gotowy wniosek do zrobienia zmiany ? jak to ma wygladac ? 

matingus    107

chyba nie przejdzie,gdyż w kład własny uznają mu  55tys.

znajomy wkład własny 70tys i to mu przeszło,

szpeniek26    4

Koledzy wszystko jest ok, ja kupiłem ziemie za 188tys przelew z własnego kąta miałem 68tys a resztę kredyt, przedstawiłem tylko w agencji umowę z bankiem gdzie brałem kredyt, można zrealizować założenia biznes planu nawet za sam kredyt, warunek jest tylko jeden kredyt nie może być z dopłatą z agencji do oprocentowania.

Troker1979    13

Uważam, że jak zmieniają rozporządzenie w trakcie naboru to ja powinienem mieć możliwość zmiany wniosku. Jakby obowiązywały inne zasady naboru oraz było by więcej osób spełniających kryteria to złożyłbym wniosek z innymi zobowiązaniami(nabiłbym więcej punktów). Będzie szopka jak ja ze swoimi 15,1 punktów nie dostanę premii a dostanie osoba , która ma np. 16 punktów ale w dniu składania wniosku była np. prowadzącym lub wzięła dopłaty albo była  właścicielem gospodarstwa powyżej roku. a ile osób w ogóle nie złożyło wniosku po przeczytaniu starego rozporządzenia a teraz się okaże , że mogli składać!

Chory system. Agencja bezkarnie może zmieniać zasady w trakcie naboru, nie dotrzymywać terminów a ty jak się spóźnisz dzień z jakąś pierdołą to kara. Człowiek czeka na decyzje, robi jakieś plany, ponosi koszty a nie wie co i kiedy.

Wysokobiałkowe mogę zasiać na jesień(lucerna koniczyna?)

Od kiedy muszę mieć plan nawozowy?

Kiedy mieć badania gleby?

Napiszecie pewnie że już powinienem to mieć. Tylko dlaczego mam robić coś jak nie mam decyzji. Jak decyzja była by negatywna to bym sobie odpuścił

daremw    128

Odnośnie planu nawozowego to nie wiem i nie interesuje mnie to.
Co do wysokobiałkowych to z logiki (wiem Agencja i logika to różna rzeczy) plan zasiewów powinien być już przestrzegany i ma to być uprawa w "plonie głównym" a jeśli zasiejesz na jesieni nie będzie to plon główny przecież- także kombinuj na własne ryzyko.
Co do tego że premię może otrzymać osoba która nie spełniała warunków w chwili trwania naboru... to szczerze wątpię bo wniosków jest mało a przecież nie można ich teraz składać a prawdopodobnie jeszcze trochę osób wypadnie z różnych przyczyn, a osoby które nie spełniały wszystkich warunków, nie składały dokumentów, zasadniczo więc zmiana rozporządzenia nie powinna mieć wpływu wielkiego na tych którzy starają się o premię. Co prawda jest to moja opinia, lecz chyba trafna

Tomek169    0

Dziękuję za informację, bo już bałem się ze mi tego nie uwzględnia. dzięki freetaxi za odpowiedź

marasp    7

będę dziś nie daleko mojego BP, myślicie że to dobry pomysł pójść do kierownika i skoro dziś ostatni dzień na wydanie decyzji to jeśli jej jeszcze nie wysłali to mogę ją odebrać osobiście :D

Karola7    0

Pytanie do ANDRZEJ1988 kiedy Twoj znajomy ktory mial kontrole otrzymal premie i w jakim miescie miesci sie jego oddzial regionalny

krzysiek03    4

u nas w agencji nikt nie slyszal o wydluzeniu terminu wiadomość z dzisiaj

Edytowano przez krzysiek03

michalma22    0

u nas w agencji nikt nie slyszal o wydluzeniu terminu wiadomość z dzisiaj

to dlaczego nie ma listy i decyzji? mówili?

marcinek192    8

W BP Agencji dowiedziałem się, że maja wysyłać pisma w których wszystko będzie wyjaśnione. Taka to oto kretna i jakże jednoznaczna odpowiedź dostałem na moje zapytanie. Czeski film

sowa92    5

mi już dzis pismo przyszło , ze jeszcze nie rozstrzygnięte i ze sprawa zostanie rozpoznana do 13 maja 2016 .

Wita, piszę pracę magisterską o młodych rolnikach i przeprowadzam w związku z tym wywiady. Czy ktoś byłby chętny i wyraził zgodę na anonimowy wywiad?

Troker1979    13

Potwierdzam też dziś byłem w agencji i trochę pogadałem z prowadząca wniosek. Minąłem się z pismem informującym o wydłużeniu terminu wydania decyzji o dwa miesiące. W moim BP już od co najmniej miesiąca maja wszystko ocenione i gotowe ale czekali na decyzje centrali i dalej czekają. Ponoć następny nabór będą rozpatrywać biura wojewódzkie. Na pytanie odnośnie planu nawozowego wysokobiałkowych nic oficjalnie sie nie dowiedziałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?