Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

przy tej władzy nikt niewie co będzie jutro a co dopiero w poniedziałek lukas045 a co masz poprawiać ze dopiero teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas045    0

przy tej władzy nikt niewie co będzie jutro a co dopiero w poniedziałek lukas045 a co masz poprawiać ze dopiero teraz 

muszę wyjaśnić dlaczego jedna działka nie jest uwzględniona w biznesplanie (umowa krótkoterminowa) i podać kosztorys inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Słyszałem że od stycznia BP mogły wysyłać wnioski o dostępność środków na wypłatę premii. Freetaxi nie wiesz czy to prawda? Bo z tego co mi mówiła jedna osoba z agencji to po otrzymaniu decyzji i złożeniu wniosku o płatność bardzo szybko będą mogli wypłacić premie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to w dobrym kierunku idzie i to bez rozporządzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    73

Freetaxi czy czas na prowadzenie gospodarstwa jako kierujący też zostanie wydłużony z 12 na 18 miesięcy bo gdzieś coś takiego czytałem? Bo z tego co tu na forum się czyta to jest trochę osób zainteresowanych MR a w zeszłym roku złożyły już o dopłaty, więc jak to będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy chcąc uzyskać dofinansowanie w ramach młodego rolnika (nabór wniosków rozpoczyna się pod koniec marca) czy mogę w biznesplanie napisać, że chcę zająć się ekologiczną hodowlą kur, czy wystarczy, że będą to jaja z wolnego wybiegu (tzw. 1) ?

Bo chcę kupić bydło mięsne i dodatkowo trzymać kury, ale gdzieś słyszałam, że dofinansowanie dają tylko na ekologiczny chów. Czy to prawda? Czy mogę normalnie hodować kury na wolnym wybiegu bez statusu EKO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

co jest potrzebne od weterynarii? ktoś kiedyś pisał że nawet jak ktoś nie miał przepisywanych zwierząt musiał mieć coś od weterynari wystawione mógłby ktoś bardziej obeznany napisac o co chodzi /?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam, czy chcąc uzyskać dofinansowanie w ramach młodego rolnika (nabór wniosków rozpoczyna się pod koniec marca)

 

Skąd wiesz, że nabór ma być pod koniec marca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie wedle harmonogramu. Nie ma jeszcze konkretnej daty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Witam, czy chcąc uzyskać dofinansowanie w ramach młodego rolnika (nabór wniosków rozpoczyna się pod koniec marca) czy mogę w biznesplanie napisać, że chcę zająć się ekologiczną hodowlą kur, czy wystarczy, że będą to jaja z wolnego wybiegu (tzw. 1) ?

Bo chcę kupić bydło mięsne i dodatkowo trzymać kury, ale gdzieś słyszałam, że dofinansowanie dają tylko na ekologiczny chów. Czy to prawda? Czy mogę normalnie hodować kury na wolnym wybiegu bez statusu EKO??

A gdzie masz napisane że pod koniec marca będzie nabór na MR? Wg mojej wiedzy nie wcześniej jak pod koniec maja a może i czerwca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej333    12

A gdzie masz napisane że pod koniec marca będzie nabór na MR? Wg mojej wiedzy nie wcześniej jak pod koniec maja a może i czerwca...

Niedawno w agrobiznesie wiceminister mówił ze nabór na koniec marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, czy chcąc uzyskać dofinansowanie w ramach młodego rolnika (nabór wniosków rozpoczyna się pod koniec marca) czy mogę w biznesplanie napisać, że chcę zająć się ekologiczną hodowlą kur, czy wystarczy, że będą to jaja z wolnego wybiegu (tzw. 1) ?

Bo chcę kupić bydło mięsne i dodatkowo trzymać kury, ale gdzieś słyszałam, że dofinansowanie dają tylko na ekologiczny chów. Czy to prawda? Czy mogę normalnie hodować kury na wolnym wybiegu bez statusu EKO??

Dobrze się zastanów obecność kur może spowodować fałszywie dodatni wynik gruźlicy bydła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

co jest potrzebne od weterynarii? ktoś kiedyś pisał że nawet jak ktoś nie miał przepisywanych zwierząt musiał mieć coś od weterynari wystawione mógłby ktoś bardziej obeznany napisac o co chodzi /?

Nr paszowy, zaświadczenie o badaniu krwi pod względem gruźlicy (jak przepisujesz zwierzęta to Ci to też przepiszą po poprzednim właścicielu). Od razu możesz się dopytać jaką ewidencję prowadzić, zmiany itd.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

co to mówić o następnym naborze jak oni z tym nie mogą sobie poradzić lub przytrzymują kase , trzymając młodych w szachu , toż to śmiech na sali co tutaj sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

Nr paszowy, zaświadczenie o badaniu krwi pod względem gruźlicy (jak przepisujesz zwierzęta to Ci to też przepiszą po poprzednim właścicielu). Od razu możesz się dopytać jaką ewidencję prowadzić, zmiany itd.

Ta przepiszą jak im zapłacisz za każdą decyzję 10,-jeśli chodzi o bydło, świniory za free, zgłoszenie zwierzaków należy zrobić niezwłocznie a najlepiej tego samego dnia jak są przepisywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

co to mówić o następnym naborze jak oni z tym nie mogą sobie poradzić lub przytrzymują kase , trzymając młodych w szachu , toż to śmiech na sali co tutaj sie dzieje.

Dokładnie, takie rzeczy tylko w Polsce. Banda nierobów, która nie ponosi żadnej odpowiedzialności.... Najłatwiej to chłopu za byle co przy*jebać karę, i łatwo ją wyegzekwować, bo sobie pobiorą z niewypłaconych jeszcze dopłat.... A nawozy drożeją a u ludzi na podwórkach pusto.... Brak słów by wyrazić swój gniew :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dlaczego wszyscy tylko narzekają a nie robia coś pisac do tv niech sie tym bardziej zajmą a nie tylko pi*%@#$5ną MGR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

dzis wezwanie do poprawek po 6 miesiacach od zlozenia wniosku  maja tempo nie ma co , najlepsze ze my mlodzi mamy na to tylko 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

krzysiek03 jesteś prowadzący ? i co od ciebie chcą te tempe buty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Hogan jutro w Polsce to i może w końcu zgoda dla kierujących się pojawi :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

tak jestem prowadzacym chcieli zaswiadczenie z krus bo niby nie dalem a jestem pewny na 100% ze dalem, oferte na ciagnik no i w biznesplanie sa niescislosci oraz we wniosku jakis problem ze trzeba wydrukowac nowy ale jutro przyjedzie do mnie moj doradca i ogarniemy temat

Edytowano przez krzysiek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin199    0

Witam

 

Mam pytanie czy skoro uprawiam ziemniaki i posiadam sortownik, gdzie segreguje duże ziemniaki do sprzedaży albo zakupie wialnie do zboża to należy mi się punkty za przygotowanie do sprzedaży produktów rolnych?
Można wyznaczyć 1 ha do uprawy ziemniaków ekologicznych i otrzymać punkty czy całe gospodarstwo musi być ekologiczne? Z góry bardzo dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam rok temu otrzymałem premie młody rolnik na konto bankowe posiadam gospodarstwo 1 miesiąc temu zmarła mi mama i chce podjąć naukę i otrzymać ręte rodzinna do 25 lat czy to nie będzie kolidować z tym dofinansowanie  ?

żebym zas tej premii czasem nie oddawał z odsetkami ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj