Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

marasp    7

mam takie pytanie, czy po otrzymaniu decyzji i wypłacie I raty będę mógł zrobić zmianę w biznesplanie z zakupu traktora na kupno ziemi?

to jak do końca 2 kwartału to te wiosenne zasiewy mam mieć w piznesplanie czy jak to ma wyglądać ? czy od jesiennych zasiewów będą patrzeć ?

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Uprawy, które będą podawane we wniosku o dopłaty na 2016 rok. To będzie rok bazowy. 

freetaxi    170

Kierownictwo pierwszy raz będzie miało szansę się wykazać. W poprzednich naborach Dyrektorowie OR raczej nie robili problemów.

Maksu    0

Tak przy okazji, pierwotny termin 180 dni upływa 14.03. (poniedziałek).

Pawel29    4

Do końca II kwartału. 

Freetaxi czy czas na prowadzenie gospodarstwa jako kierujący też zostanie wydłużony z 12 na 18 miesięcy bo gdzieś coś takiego czytałem? Bo z tego co tu na forum się czyta to jest trochę osób zainteresowanych MR a w zeszłym roku złożyły już o dopłaty, więc jak to będzie??

maxi93    2

Do kiedy musze zrobić zmiany na MR nabór 2014 ? Chodzi mi o plan obsiewu bo przekracza mi 30%?

robi57362    56

witam

Dowiedzialem sie o tym łubinie co sie zadeklarowalem , że musze po siac to w ostatnim roku tzn w 5 roku gospodarzenia a nie co nie którzy pisali , że co roku przez 5 lat tak mi mówiła babka co zajmuje sie dotacjami .

co powiat to inaczej mówią i weź tu człowieku dowiedz się coś konkretnie . mi mówili że trzeba siać przez pięć lat przynajmniej 1 ha

mateuszz85    0

witam . mam pytanie co do zakupu maszyny : mam w BP rozsiewacz za 15500 zł 700litrów, czy jak kupię rozsiewacz również 700litrów innego producenta za 12000 tys. to czy może być problem z rozliczeniem. przekraczam mimo to 70tys. wydania.

ursusek1614    1

czyli że można wydać 30% na swoje potrzeby tak jak w starym prowie? bo mi baba w agencji mówiła że trzeba ze 100tys rozliczyć się co do złotówki.

waldii1    13

100 musisz wydać na cele rolnicze z czego 70 na środku trwałe. Także musisz się rozliczyć co do złotówki tylko ze te 30 to np na śor nawozy części paliwo.

pit17    11

100 musisz wydać na cele rolnicze z czego 70 na środku trwałe. Także musisz się rozliczyć co do złotówki tylko ze te 30 to np na śor nawozy części paliwo.

Nie wprowadzaj ludzi w bład, 70 % ma byc udukmentowane a nie 100%

Troker1979    13

Ponawiam pytanie

"Mam zadeklarowane wysokobiałkowe(lucerna) oraz plan nawozowy. Od kiedy muszę siać lucernę i od kiedy mieć i stosować plan nawozowy. Prawdopodobnie dotacja nie będzie wcześniej jak czerwiec, lipiec tego roku. Wszelkie zobowiązania(terminy) są od daty otrzymania pierwszej transzy pomocy, więc czy mogę lucernę posiać dopiero na jesień? Czy ziemię mogę zbadać po żniwach a działki z użytkami zielonymi na jesień po zakończeniu sezonu wypasowego przed nawożeniem. Teraz mam już rozsiane nawozy więc badania gleby będą nieadekwatne. Czy plan nawozowy musi być przez kogoś zaakceptowany? Czy wystarczy według zasobności gleby dopasować nawożenie pod daną roślinę i nie przekraczać bilansu azotu, prowadząc oczywiście ewidencję zabiegów?"

Rangiz    4

W 2015 musi być 100% udokumentowana, 70% na trwale, reszta może być na nietrwałe. Jak ktoś się nie orientuje to niech nie zarzuca komuś wprowadzanie ludzi w błąd bo sam to robi. 

mateuszz85    0

witam. mam jeszcze pytanie co do maszyn mam w BP pług obrotowy 4 skibowy z zabezpieczeniem kołkowym, czy mogę zakupić 4 skibowy obrotowy z zabezpieczeniem resorowym, czy potrzebna jest zmiana do BP, pług resorowy jest droższy o 7 tysięcy.

Lukas045    0

Dziś przyszło mi wezwanie do wyjaśnien (jestem kierującym gospodarstwem) czyli coś się ruszyło..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?