Polecane posty

ursusek1614    13

 

witajcie

 

mam zadeklarowane , ze bede musiał posiać łubin żółty na punkty wiecie o co chodzi a mianowicie mam pytanie jak bedzie decyzja w maju , to czy musze posiac ten łubin czy na 2 rok dopiero jak to jest , szkoda mi tego kawałka na łubin dobra klasa ziemi mam chec na wiosne posiac kukurydze smile.png

 
 
Ponawiam pytanie do zaaawansowanych używotników
 

ja też mam posiać łubin żółty ale to masz w swoim biznesplanie kiedy masz posiać i to chyba będzie okres docelowy ujęty w twoim biznesplanie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

z tego co mi wiedomo ten lubin trzeba siać co roku przez pięć lat . też interesuje mnie czy będę musiał już w tym roku czy dopiero od kolejnego ?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

panowie ciężko o profesjonalna odpowiedz ;[


panowie ciężko o profesjonalna odpowiedz ;[


panowie ciężko o profesjonalna odpowiedz ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam.Proszę o pomoc. Musze zrobić zmiany bo plan obsiewu w tym roku przekroczy mi 30%. Czy jest jakiś gotowy wniosek do zmian? I ile czasu mam na złożenie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Ankita monitorujaca i 2 zaswiadczenia o spelnianiu norm zwiazanych z ochrona srodowiska itd. Jedne zaswiadczenie ze spelniles te normy 3 lata od wyplacenia pomocy drugie zaswiadczenie ze spelniasz te normy przed uplynieciem 5 lat od wyplacenia pomocy. Pamietaj abys wyslal to nim minie piec lat od momentu wplacenia kasy. Za brak kazdej z tych rzeczy daja kare po 3 procent. Druki do pobrania ze strony ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Orientuje się ktoś czy muszę się pytać agencji jeżeli chcę przejąć ziemię przed ogłoszeniem listy(otrzymaniem decyzji nabór 2015)? Chodzi o to czy muszę mieć jakiś kwit, żeby nie było później problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paliwoda    1

Witam mam ważny duży problem mlodego rolnika dostałem ,ale podiabliłem sobie bo miałem produkcję roślinną a kupiłem kilka byczków i zaraz je chyba sprzedam muszę zmieniać biznesplan bo strasznie mi esu spadnie. Więcej nie będę się bawił w zwierzaczki proszę o odpowiedź. Pisałem telefonem jakby co.czy agencja będzie robic jakieś problemy za spadek

Edytowano przez Paliwoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Orientuje się ktoś czy muszę się pytać agencji jeżeli chcę przejąć ziemię przed ogłoszeniem listy(otrzymaniem decyzji nabór 2015)? Chodzi o to czy muszę mieć jakiś kwit, żeby nie było później problemów.

Przecież całą ziemię można było przepisać przed złożeniem wniosku (było tylko minimum a nie maksimum), więc jaki problem jeśli teraz przejmiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Można było przejąć,  tylko jako urządzanie gospodarstwa, a koledze chyba chodzi o to czy może zostać kierującym przed dostaniem decyzji. Z tego co czytałem w rozporządzeniu wynika, że można (przynajmniej ja to tak zrozumiałem). Jednak też wolałbym mieć to na papierze, bo rozmawiając z doradcami i w ARiMR nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

freetaxi a czy jeżeli jest taka sytuacja to ile otrzymam pkt? 

 

Moj ojciec ma 18 ha ja bym przejął 12 na własność a reszte bym wydzierzawił 

 

dalej wydzierżawił bym od wuja ktory ma 10 ha 

 

czy zalicza sie do tego jako ze przejmuje 2 gospodarstwa czy nie ile pkt za to bym uzyskał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przynajmniej jedno gospodarstwo musi być przejęte w całości na własność. W Twoim przypadku punktów nie będzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

koledzy mam pytanie. Wedlug biznesplanu mam oddac 100 tucznika rocznie a po przejeciu gospodarstwa zrobilismy przemieszczenie stada  30 szt z rodzicow na mnie przekazanie to jak sprzedam te tuczniki to  mam do oddania w roku jeszcze 70 czy nadal 100 bo sa z numerem rodzicow.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dino2411    0

Witam.

Wybaczcie jeśli już padło to pytanie, aczkolwiek szukałem a nie znalazłem.

W sytuacji gdy otrzymałem dotacje na start jako młody rolnik w roku 2014, a od tego roku mam nową umowę dzierżawy (notarialną) czy muszę to w jakiś sposób zgłosić do Agencji albo napisać jakieś pismo do biznes?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561

Przyłączam się do poprzednich pytań. Mam zadeklarowane wysokobiałkowe(lucerna) oraz plan nawozowy. Od kiedy muszę siać lucernę i od kiedy mieć i stosować plan nawozowy. Prawdopodobnie dotacja nie będzie wcześniej jak czerwiec, lipiec tego roku. Wszelkie zobowiązania(terminy) są od daty otrzymania pierwszej transzy pomocy, więc czy mogę lucernę posiać dopiero na jesień? Czy ziemię mogę zbadać po żniwach a działki z użytkami zielonymi na jesień po zakończeniu sezonu wypasowego przed nawożeniem. Teraz mam już rozsiane nawozy więc badania gleby będą nieadekwatne. Czy plan nawozowy musi być przez kogoś zaakceptowany? Czy wystarczy według zasobności gleby dopasować nawożenie pod daną roślinę i nie przekraczać bilansu azotu, prowadząc oczywiście ewidencję zabiegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolega wedle projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie będzie wydłużony termin na wydanie decyzji do 240 dni. Teoretycznie może to wydłużyć także pojawienie się listy. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Projekt rozporządzenia jest ostateczny czy jeszcze mogą go zmienić? Można być kierującym gospodarstwem od 2 miesięcy i składać na MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Będzie taka możliwość. Projekt rozporządzenia jest do jutra w konsultacjach społecznych. Raczej ciężko stwierdzić czy będą jeszcze jakieś zmiany. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do końca II kwartału. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

witam 

 

 Dowiedzialem sie o tym łubinie co sie zadeklarowalem , że musze po siac to w ostatnim roku tzn w 5 roku gospodarzenia  a nie co nie którzy pisali , że co roku przez 5 lat tak mi mówiła babka co zajmuje sie dotacjami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeszcze inaczej :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

mam takie pytanie, czy po otrzymaniu decyzji i wypłacie I raty będę mógł zrobić zmianę w biznesplanie z zakupu traktora na kupno ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Jeśli Kierownik BP wyrazi Ci na to zgodę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj