Polecane posty

Rangiz    4

11) W paragrafie 17 ust. 2 otrzymuje brzemienni:

2. W pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcom, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przy czym pomoc jest przyznawana, jeżeli wnioskodawca OTRZYMAŁ PRZYNAJMNIEJ 12 PKT."

 

Ja rozumiem, e to dotyczy już tego 2015 naboru, bo przecież całe to rozporządzenie dotyczy tego naboru i kolejnych. Freetaxi proszę skomentuj to, bo dla mnie to sprawa życia i śmierci, pls. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

o punkty też mi nie chodzi bo mam ponad 22, tylko właśnie jak z wnioskiem bo też mam dzierżawę, a jeszcze chciał bym zrobić zmianę do BP i tu mogę nie zdążyć np. zasiewy na wiosnę tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Panowie a czy jak jestem ubezpieczony w ZUS i mam ziemię na siebie to czy mogę się o to starać? Czy są jakieś kruczki, którymi da się to obejść czy koniecznie muszę być w KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

11) W paragrafie 17 ust. 2 otrzymuje brzemienni:

2. W pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcom, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przy czym pomoc jest przyznawana, jeżeli wnioskodawca OTRZYMAŁ PRZYNAJMNIEJ 12 PKT."

 

Ja rozumiem, e to dotyczy już tego 2015 naboru, bo przecież całe to rozporządzenie dotyczy tego naboru i kolejnych. Freetaxi proszę skomentuj to, bo dla mnie to sprawa życia i śmierci, pls. 

Wystarczy dokładnie wczytać się w rozporządzenie. Przeczytaj paragraf 2 na stronie 9 projektu. Dodatkowo potwierdzenie masz w uzasadnieniu zmian (strona trzecia licząc od końca). 

To na razie projekt, więc możliwe są jeszcze zmiany.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

to lipa liczyłem że do połowy marca decyzja i w kwietniu przpeisanie gosp a tu wydłużaja czas do 240dni. Śmiech na sali dosłownie. Dodatkowo jednej premi nie rozliczyli a w marcu chcą drugi nabór zrobić to już w ogóle śmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

wydłużom sobie termin do 240 dni i znowu będą sobie bimbać 2 miesiące a lista się ukaże w połowie maja, aż  mnie krew zalewa jak to czytam dzisiaj. Pół roku im nie wystarczyło to jeszcze dwa miesiące trzeba czekać. Jaja z ludzi sobie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie ale to zostało zrobione 07.12 2015 tylko pytanie dlaczego tak dlugo czekano zeby to pokazać ale jak dobrze to rozumie to tam jest napisane ze po ukazaniu sie tego projekto ma wejść w zycie na drugi dzień 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

ktoś zamieścił stary projekt. on jest nieaktualny. w ministerstwie w ciągu dwóch tygodni ma się ukazać projekt rozporządzenia dla młodych rolników. trzeba patrzeć na stronie www w zakładkę projekty rozporządzen. póki co jest tam zamieszczone świeże rozporządzenie w sprawie mgr. również projekt. ktoś wszystkich wprowadził w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Nie wiem skąd takie wnioski. Moim zdaniem z pism wysyłanych do konsultacji społecznych pod koniec lutego, wynika że chodzi o ten właśnie projekt - jest odesłanie do BIP MRiRW i RCL, gdzie znajduje się projekt


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Co prawda coś tam daty są pomieszane, ale nie zmienia to faktu, że dnia 25.02.2016 roku zmiany zostały wysłane do 22 instytucji w sprawie konsultacji, czyli jest to bieżący dokument, a co lepsze do 1 marca wszystkie te 22 instytucje mogły przesyłać swoje uwagi.

 

Rozporządzenie zmieniające zostało wstawione w miejsce rozporządzenia pierwotnego, a dlaczego to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Witam, jestem tu nowa i chciałam spytać, czy dofinansowania w ramach PROW 2014-2020 "Premie dla młodych rolników" mogą otrzymać również osoby, które teraz w przeciągu miesiąca nabyły ziemię i chcą założyć gospodarstwo? Czy o te dopłaty mogą starać się młodzi rolnicy na rozpoczęcie działalności? Czy te programy są tylko dla osób, które już prowadzą gospodarstwo? 

 

Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowa i chciałam spytać, czy dofinansowania w ramach PROW 2014-2020 "Premie dla młodych rolników" mogą otrzymać również osoby, które teraz w przeciągu miesiąca nabyły ziemię i chcą założyć gospodarstwo? Czy o te dopłaty mogą starać się młodzi rolnicy na rozpoczęcie działalności? Czy te programy są tylko dla osób, które już prowadzą gospodarstwo? 

 

PS. Proszę nie odpowiadać: "Przeczytaj ustawę..." etc etc. Gdybym wszystko co chcę wyczytała w dostępnych dokumentach, to nie kierowałabym prośby do was.

Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowa i chciałam spytać, czy dofinansowania w ramach PROW 2014-2020 "Premie dla młodych rolników" mogą otrzymać również osoby, które teraz w przeciągu miesiąca nabyły ziemię i chcą założyć gospodarstwo? Czy o te dopłaty mogą starać się młodzi rolnicy na rozpoczęcie działalności? Czy te programy są tylko dla osób, które już prowadzą gospodarstwo? 

 

PS. Proszę nie odpowiadać: "Przeczytaj ustawę..." etc etc. Gdybym wszystko co chcę wyczytała w dostępnych dokumentach, to nie kierowałabym prośby do was.

Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Pytanie do @freetaxi Jeżeli działka ma np 10ha w tym 2 ha lasu, 2 ha nieużytku 6 ornej to liczy się ona jako:

a) 10 ha

b) 8 ha

c) 6 ha

 

?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Witam, jestem tu nowa i chciałam spytać, czy dofinansowania w ramach PROW 2014-2020 "Premie dla młodych rolników" mogą otrzymać również osoby, które teraz w przeciągu miesiąca nabyły ziemię i chcą założyć gospodarstwo? Czy o te dopłaty mogą starać się młodzi rolnicy na rozpoczęcie działalności? Czy te programy są tylko dla osób, które już prowadzą gospodarstwo? 

 

PS. Proszę nie odpowiadać: "Przeczytaj ustawę..." etc etc. Gdybym wszystko co chcę wyczytała w dostępnych dokumentach, to nie kierowałabym prośby do was.

Proszę o odpowiedź :)

 

Złośliwości, aż same się cisną na usta . Poświęć 10 minut na rozporządzenie i będziesz miała najpewniejsze informacje. Niżej masz link do obowiązującego rozporządzenia, a parę postów wyżej projekt zmian.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150000982


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Witam czy dali już ogłoszenie na nabór wniosków na młodego?? bo nie mogę nigdzie znaleźć  informacji o tym.I mam zapytanie czy można przy tym naborze dzielić gospodarstwo na 2 ?? bo ojciec niema ukończonych jeszcze lat i musi opłacać składkę (krus) i czy może sobie zostawić 2 ha pola i dalej opłacać czy już niema takiej możliwości. proszę o podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i sie wszystko układa jak opinie mogły by być wysłane tylko do 1 marca to im zostaje 14 dni na to czyli zrobią te ustawe dokladnie 14 zeby na drugi dzień weszła w życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jak jesteś taki doświaczony to mi powiec który to jest rok ta tabela wejściowa i docelowa chodzi o docelowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

koleżanki i koledzy czy ja dobrze rozumie że zmniejszenie punktów nie dotyczy naboru 2015? bo w tym projekcie w paragrafie 2 jest to co zostaje bez zmian a paragraf odnośnie punktów jest paragraf 17. jak to rozumieć bo nie ogarniam do końca tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej nie. Projekt to póki co projekt. Zawsze coś się może zmienić po konsultacjach.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

freetaxi Twoja odpowiedź dotyczy decyzji w marcu czy zmniejszeń? Bo chętnie bym zrezygnował z kilku rzeczy a w tej sytuacji to nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najpierw poczekaj na listę. Potem przyjdzie decyzja. A na końcu będziesz się martwił gdzie punkty urywać :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj