Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

waldii1    13

Oni tak czekają bo może po 23czerwca unia się rozpadnie to nie będą musieli się z tych pieniędzy rozliczać:-) a tak poważnie to co było w tym agrobiznesie? Można gdzieś znaleźć ten odcinek?

macio9554    19

Ehh z tym czekaniem, było wziąć zamiast tego młodego rolnika 100 tyś kredytu i bez czekania bez żadnych zobowiązań i ich śmiesznych wymogów. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Bonifacy89    0

Ehh z tym czekaniem, było wziąć zamiast tego młodego rolnika 100 tyś kredytu i bez czekania bez żadnych zobowiązań i ich śmiesznych wymogów. 

No tak, skoro to bez różnicy to po co tyle osób się z tym szarpie... Kredyt trzeba oddać wraz z odsetkami, prowizją banku, ubezpieczeniem kredytu a z premii wystarczy się rozliczyć.

cover    8

Panowie, składał em wniosek we wrześniu na mr. Mam 22.29 pkt i raczej nie powinienem wyskoczyć z listy skoro wszyscy mają dostać. Potrzebuje kilku maszyn, i chciałbym startować w mgr. Czy mogę już przejąc gospodarstwo? Pani w arimr powiedziała że tak i mój doradcą też. W arimr dostałem już wnioski o nr producenta itp żebym już mógł wszystko załatwiać na mgr. Co o tym sądzi cię?

daremw    128

A kto broni przejmować gospodarstwo? Przecież już przed składaniem wniosku mogłeś przejmować całą ziemię, teraz załatwiaj resztę i po sprawie.

Rangiz    4

Nadal cisza z obniżka wymaganych punktów. Z moimi 14,5 nastawiam się już powoli na decyzję odmowną. 

Najbardziej boli, że uwalili mi 3 pkt za przejęcie całości za to, że jedna działka leśna jest na współwłasność. Głupie, że las też wlicza się do użytków, które podlegają pod "przejęcie w całości" :/ .

Edytowano przez Rangiz

maxi93    2

Witam mam MR nabor 2014 i z jednej działki chce wyłaczyc 10ar czy moge zastapic to dzierżawą? jesli tak to na ile lat musze miec dzierzawe  ?  

macio9554    19

No tak, skoro to bez różnicy to po co tyle osób się z tym szarpie... Kredyt trzeba oddać wraz z odsetkami, prowizją banku, ubezpieczeniem kredytu a z premii wystarczy się rozliczyć.

Może dlatego że Ci mali rolnicy nie bardzo czują się na siłach żeby wziąć kredyt...

Witam. Wiecie może w jaki sposób mogę zmienić telefon kontaktowy w ARiMR? Zmieniłem numer i chciałabym żeby mieli nowy w razie potrzeby kontaktu.

andrzej333    12

Witam. Wiecie może w jaki sposób mogę zmienić telefon kontaktowy w ARiMR? Zmieniłem numer i chciałabym żeby mieli nowy w razie potrzeby kontaktu.

Idź do biura i Im to powiedz, ale masz problemy.

Matixd    1

Czy można postawić za MR z PROW 2007-2014 tunel foliowy z wyposażeniem oraz wywiercic studnię głębinowa?;)

maniek20    71

wy sie martwicie jakimiś numerami tu bardziej bym sie martwił  co oni chcą odwalić ze tak lecą w ciula tyle czasu 

herbpio    6

A wie ktoś może czy jak np w kwietniu tego roku złożę wniosek o młodego rolnika to czy w maju mogę już złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie?

mrozon07    9

Mogę przed naborem przejąć gospodarstwo, sprzedać trochę zboża i złożyć na MGR a później na MR?

Matixd    1

Czy można postawić za MR z PROW 2007-2014 tunel foliowy z wyposażeniem oraz wywiercic studnię głębinowa?;)

Ktoś coś takiego robił?

Maksu    0

legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12275403/katalog/12302275#12302275

legislacja.rcl.gov.pl/docs//509/12275403/12302275/12302277/dokument209834.pdf

Miłej lektury. Planowane zmiany są szersze, niż się na razie mówi.

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//509/12275403/12302269/12302270/dokument209838.pdf

i sam projekt rozporządzenia.

Edytowano przez Maksu

Freeman10    1

<p>Witam. W moim gospodarstwie uprawa tytoniu zajmuje około 50% całości upraw. Wiadomo, że od tego roku kontraktacja będzie drastycznie obcinana, w takim wypadku tę różnicę trzeba będzie czymś zastąpić. Ptanie - jakiego rodzaju uprawami można zastąpić tytoń? Czy np. jeśli mam 5ha tytoniu i w tym roku zakontraktują mi 2,5 ha to te 2,5 ha różnicy mogę zastąpić czymkolwiek, np. zbożem. Jeśli nie, to gdzie znajdę informację jakimi  uprawami mogę zastąpić tytoń. Pozdrawiam.</p>

Edytowano przez Freeman10

Maksu    0

i z tego co zrozumiałem próg 12 pkt ma obowiązywać od naboru 2016

Edytowano przez Maksu

mateuszz85    0

Witam. złożyłem wniosek na MR we wrześniu 2015 i chciałbym się dowiedzieć czy płatność za wniosek obszarowy będę składał w przyszłym roku tzn. uprawy od wrzesień 2016 czy też może wniosek od wrzesień 2015 do tej wiosny. W biznes planie rok wyjściowy 2015 a docelowy 2020.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?