Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lokser    2

koledzy, mam pytanie odnośnie wrześniowego naboru 2015, więc czy po otrzymaniu decyzji mogę zmienic biznesplan - miałem wpisane 20 szt krów i 20szt cieląt a chciałbym zmienić na ok 30 szt cieląt - zlikwidować krowy. Początkowa wielkość ekonomiczna się zmniejszy czy tak można jeszcze zmienić?

kobra89    66

No nie wiem jak utrzymasz wielkośc ekonomiczną, czym to napędzisz eeeeeeeee.................

Wiadomość z agroFakt.pl

Troker1979    13

Witam ja również czekam na decyzję. Jestem producentem mleka ok 20 krów mlecznych plus młodzież. Mam trochę obaw związanych z wzięciem tej dotacji. Przy produkcji zwierzęcej to duże ryzyko związane z osiągnięciem 10% wzrostu wartości ekonomicznej gospodarstwa plus dobrostan itp. W tym tygodniu padły mi dwie krowy i już nie spełniam wzrostu. Oczywiście mogę dokupić jałówki wysokocielne i odbudować stratę. Tylko , że do momentu wycielenia 4 jałówki hodowlane mają zdecydowanie mniejszą wartość ESU niż jedna stara krowa przeznaczona na kasację według arkusza biznesplanu. Dużo też zależy w którym momencie roku kalendarzowego wejdzie do stada. Moim zdaniem absurd. Ziemi nie mam możliwości dokupienia a ze zwierzętami nigdy nic nie jest pewnikiem. A i jak bym chciał zrezygnować z produkcji mlecznej to dopiero po 5-u latach od otrzymania premii. Dochodzi do takich sytuacji że trzeba pożyczać(kupić na jakiś czas) krowy od sąsiada by spełniać esu przy kontroli

szczypka    58

dostałem premię w zeszłym roku miałem przeznaczyć na modernizację budynku a wczoraj sąsiad do mnie przyszedł z pytaniem czy kupił bym od niego pole mogę zmienić biznes plan na zakup ziemi?on chce 25 tysi za 1,68ha 

freetaxi    170

Popatrz sobie w ceny gusowskie u siebie w województwie, porównaj. Pamiętaj, że cena za 1 ha nie może rażąco odbiegać od cen rynkowych. 

daremw    128

koledzy, mam pytanie odnośnie wrześniowego naboru 2015, więc czy po otrzymaniu decyzji mogę zmienic biznesplan - miałem wpisane 20 szt krów i 20szt cieląt a chciałbym zmienić na ok 30 szt cieląt - zlikwidować krowy. Początkowa wielkość ekonomiczna się zmniejszy czy tak można jeszcze zmienić?

Nie przejdzie, cielęta mają matutki przelicznik, jak chcesz utrzymać esu to od razu nastawiaj się na to że przy likwidacji krów będziesz musiał utrzymywać ze 150 cieląt (tylko strzelam z ilością). Także powodzenia xD

maromar    13

z zakupem bydła z dotacji jest problem, bo trzeba te zakupione sztuki trzymać przez 5 lat, tak doradca powiedział,

axe300    1

Dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu. - załącznik do wypłaty 1raty MR. Jaki to dokument? U mnie wg biznesplanu zakup maszyn i ziemi 

marasp    7

Popatrz sobie w ceny gusowskie u siebie w województwie, porównaj. Pamiętaj, że cena za 1 ha nie może rażąco odbiegać od cen rynkowych. 

Wg GUS-u średnia cena za ziemię w lubelskim to ok  26tys/ha gdybym kupił ziemię po 30-40tys/ha, bo taniej w mojej okolicy nie kupię to agencja może się przyczepić?

freetaxi    170

Ja bym zrobił zapytanie do Centrali najpierw żeby potem problemu nie było. 

szczypka    58

to u mnie  cena według gus jest ok34 tysi sąsiad chce ok15 za hektar powinno przejść 

jutro jadę do or dopytać 

tomaszt585    0

mam pytanie dotyczace wykształcenia . uczeszczam teraz na kura kwaliikacyjny w zawodzie rolnik kwaliikacja R.03 skonczyłem teraz pierwszy semestr jeszcze dwa przedemna . planuje złozyc wniosek na młodego teraz w marcu i wiem ze teraz punktow za wykształcenie nie uzyskam ale złoze oswiadczenie ze uzupelnie  wyksztalcenie w przeciągu 3 lat i czy jezeli przedstawie dokument z tego kursu po jego zakonczeniu  to uwzglednia mi to jako uzupełnienie tego wykształcenia ? oczywicie zakoncze go egzaminem

sumek666    9

Jestem w podobnej sytuacji ale kończę kurs R3 we wrześniu tego roku. Musisz w ciągu 3 lat dostarczyć do ARiMR dyplom potwierdzający zdanie kursu R3. Zdanego przed OKE.

sumek666    9

mam ukończone technikum i zdaną maturę. innych kursów rolniczych nie robiłem.

sumek666    9

technikum mechaniczne. nic związanego z rolnictwem oficjalnie co by honorowało arimr.

macio9554    19

Z tymi wysyłaniem pism o ewentualnym przyznaniu premii to chyba w tydzień powinni się wyrobić co ?

Rangiz    4

Kolego ty tam się lepiej nastawiaj, że w marcu nawet nie zobaczysz listy, a nie już tu liczysz ile ci list będzie szedł :D

machtomi    5

Witam

Czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi w &6  " prowadzenie działań w zakresie przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie " - za co można na dostać 2 pkt, z góry dziękuję

Czy chodzi   o zakup np. przyczepki lub samochodu dostawczego  do transportu warzyw na targ itp. 

proszę o odpowiedz w tym temacie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?