Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dragonek80    1

MR15.  skoro "obniżono" punktację do 12 czy będzie możliwość rezygnacji z co niektórych inwestycji ? jeżeli tak to kiedy lepiej teraz już pisać podanie czy czekać do listy. jak myślicie

freetaxi    170

Rozporządzenie jest jeszcze nie zmienione. Nawet projektu nie widać więc proponuję aby wstrzymać się ze wszelkimi zmianami. 

Wiadomość z agroFakt.pl

dragonek80    1

może inaczej, 12 czy 15 punktów nawet jak by zostało jako te minimum czy będzie możliwość zrezygnowania z niektórych inwestycji ? czy to co wpisane już w biznes plan trzeba będzie zakupić

freetaxi    170

Nie będzie można zejść poniżej wymaganego minimum. O ile oczywiście Kierownik BP wyrazi zgodę na zmianę założeń biznesplanu. 

Matixd    1

Freetaxi proszę o pomoc. Zmarł mi ojciec z którym miałem umowę dzierżawy teraz grunty przeszły na mamę. Czy mam napisać nowa umowę z mamą czy aneks do starej?

a1fe26c2    36

Czy premie z młodego rolnika można przeznaczyć na zakup ziemi?

Oczywiście, że można, choć może to być obwarowane pewnymi zastrzeżeniami.

jarasm    0

Dzięki za odpowiedz. Po przeczytaniu rozporządzenia tez tak mi się wydawało, lecz dzisiaj w jednym z oddziałów odr doradca powiedział że premii nie można przeznaczyć na zakup ziemi, a ja nigdzie nie mogłem znaleźć informacji potwierdzającej tej tezy. A jakie mogą być zastrzeżenia?

kocur666    4

na zakup ziemi badz maszyn mamy 3 lata tak? a i czy jak dostaniemy decyzje to bedzie mozna przeznaczyc na ziemie lub na maszyny?

sumek666    9

Zależy co masz w biznesplanie. Mamy 3 lata na rozliczenie się a więc i na zakup. W ciągu 3 lat mamy podnieść WEG o 10% i utrzymywać do końca 5 roku.

freetaxi    170

Tak robić zmiany, żeby punktowo nie zlecieć poniżej wymaganych punktów. 

Matixd    1

Sprawy spadkowe uregulowane, wszystko na mamę przeszło wiec co dalej począć?

macio9554    19

@freetaxi skoro piszesz że nie ma rozporządzenia ani nawet projektu o tych zmianach (głównie chodzi o zmianę terminu rozpatrywania) to myślisz że wyrobią się z tymi rozporządzeniami do połowy marca? Bo z tego co kojarzę to z obecnych przepisów wynika że Agencja ma czas do połowy marca tak?

Matixd    1

Z data od śmierci ojca do 10lat od dnia potwierdzenia u notariusza?

prezes11    0

Stuknięty sąsiad podał mnie o zasiedzenie nieruchomości 11 arów  jeśli nawet by wygrał a ja bym kupił działkę 18 arów było by ok czy agencja miała by zastrzeżenia, to mój ostatni rok MR.

freetaxi    170

Moja opinia nie ma tu nic do rzeczy. W tej chwili trzeba się trzymać terminu wynikającego z rozporządzenia, czyli wydanie decyzji w ciągu 180 dni od zakończenia naboru. O zmianie rozporządzenia wszyscy mówią ale nikt na dobrą sprawę go nie czytał. Z moich informacji wynika, że zmiany będą związane ze zgodą dla kierujących, obniżeniem punktacji do minimum 12 pkt oraz ewentualnym wydłużeniem terminu dla kierujących do 240 dni na wydanie decyzji. Pewnie blokują się tym, że zgoda na papierze z KE może nie dojść na czas a w sierpniu zgodzili się na złożenie wniosku przez kierujących. 

macio9554    19

No właśnie tak myślałem że teraz trzymamy się tych 180 dni i chciałem się tylko upewnić. A i jeszcze jedno pytanie, faktura na maszyny zakupionych z MR nie może być wystawiona z datą wcześniejszą niż data wpływu premii na konto tak ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?