Polecane posty

Rangiz    4
Napisano (edytowany)

Raczej nie szybko,bo  do mnie dzisiaj list przyszedł z 8 poprawkami, czepiają się wszystkie służbiści pierdzieleni. Mam czas do poniedziałku i muszę szybko wracać do domu 200km mimo sesji :D

 

Właśnie chciałem zmienić trochę maszyny, jakie chcę zakupić ale nie wiem czy robić to przed listą czy po. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie będzie możliwości robienia zmian po liście w biznesplanie. 

 

Burdel na kółkach generalnie ten cały nabór. 

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Cześć, a powiedzcie proszę jak to jest z przejmowaniem gospodarstwa. Mogę już teraz je nabyć czy muszę czekać do wydania decyzji MR? Do dziś byłem pewny, że mogę już teraz przejąć gospodarstwo, wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań z rozporządzenia i też w tym tonie pisaliście tutaj na forum, ale dziś z biura ARiMR i ODR dostałem informację, że przejmować gospodarstwo można dopiero po otrzymaniu decyzji. To ktoś jest pewny jak to jest? 


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rangiz co masz nie tak z tą służebnością?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ja mam gospodarstwo na siebie od września. Nie jestem prowadzącym bo nie składałem wniosku na dopłaty i mój wniosek jest już rozpatrzony pozytywnie. Więc np jako rozpoczęcie realizacji biznesplanu jest przepisanie gospodarstwa, złożenie wniosku na dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4
Napisano (edytowany)

Rangiz co masz nie tak z tą służebnością?

Ale z jaką służebnością?

Mam wyjaśnić jak będę segregował groch,

wyjaśnić dlaczego w biznesplanie nie zawarłem działek leśnych,

pytanie o jedną działkę, na którą ojciec brał dopłaty ale jest na dziko,

wyjaśnić jaki komputer kupie i jakie oprogramowanie rolnicze,

przedstawić oferty rynkowe, podać stan sztuk trzody chlewnej w okresie wyjściowym poniżej i powyżej 50 kilo oraz w okresie docelowym o wodze poniżej i powyżej 50 kilo

wyjaśnić coś o zmianie kierunku gospodarstwa, bo wg agencji nie zmieniam (bo nie zmieniam), a chyba w biznesplanie taki punkt jest. Ale nie wiem skąd, ja mojemu prowadzącemu nie kazałem nic takiego robić,

wyjaśnić dlaczego na 3 działki kto inny brał dopłaty niż tata,

I jeszcze coś, nie pamiętam bo papieru nie widziałem i tylko przez telefon miałem czytane. 

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że te pogłoski o tym że mają wydłużyć termin rozpatrzenia wniosków z 180 do 240 dni to nieprawda...

 

Prawda. Byłem w dwóch biurach powiatowych. Zarówno w jednym jak i w drugim poinformowano mnie o wydłużeniu rozpatrywania o 60 dni plus dodatkowo obniżenie progu do 12 pkt. Kwestia czasu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rangiz nie doczytałem bo rozmawiałem przez telefon patrzyłem na forum :) Co innego miałem na myśli. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

to k%&$aw co oni odp$$*lją jak w marcu ma być nabór 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12345    15

siema. czy ktos mi powie jak wyglada praca na umowe podczas mlodego rolnika ? bo moge zostac przedstawicielem handlowym ale nie wiem czy wtedy bede mogl rownoczesnie przejac ziemie i otrzymac mlodego rolnika ... czy w gre wchodzi praca na umowe zlecenie czy wgl nie mozna pracowac i innych zakladach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Mozesz pracowac na umowie która nie bedzie Cie wykluczac z KRUS'u. Np z umowa o prace automatycznie przechodzisz na Zus. Umowy zlecenie lub  o dzieło maja chyba jakis pułap kwotowy. Dokładnie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulka805    0

Witam.

Mam pytanie odnośnie MR 2015. W biznesplanie mam uwzględnione, że rodzice przepisują mi całe gospodarstwo. Ale niestety wynikła taka sytuacja, że mogę przejąc tylko część ziemi. Czy będę musiał poprawiać cały wniosek czy zdyskwalifikuje mnie to do dostania dotacji? Mimo, że będę miał wymagane 12 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Patrząc kilka postów wstecz to u kolegi dopatrzyli się, że nie podał użytków leśnych więc prawdopodobnie będziesz miał te 3 pkt mniej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Idź i rób poprawki i po problemie, czym Ty się martwisz, Tylko najgorzej jest jeśli masz coś pobudowac na MR a siedlisko wspólne macie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na razie niech poczeka na listę i decyzję. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poczekaj, poczekaj kolego. Na dobrą sprawę w tej chwili nie ma nawet projektu rozporządzenia na legislacji to żebyś z ręką z nocniku potem nie został :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

no normalnie mnie aż gotuje jak to czytam. Ledwie 3300 wniosków do rozpatrzenia i pół roku nie wystarczy. Stołki prezesów to po nocach siedzieli żeby zająć a tu jedną głupią ustawą nie  potrafią się zająć. Tak jak zawsze rolnik na samym końcu. Kasa pewnie leży w banku i procent bije na to co naobiecywali w wyborach. Kombinują jak nie wiem . W czterech literach mam te ich DOBRE ZMIANY !!!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

pewnie jakiś nowy termin ustalili, pierwszy był 15, drugi 29 stycznia, nie dotrzymali ze względu na przedłużające się kontrole działek wg. ludka z mojego ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Odnośnie pracy i bycia związanym zobowiązaniem na MR, to również sam się o te kwestie pytałem. I umowa o pracę ta zwykła odpada na pewno, na umowę zlecenie tak, ale kwota miesięcznych zarobków maks. ok. połowy najniższej krajowej, a kolega pewnie jako przedstawiciel handlowym zarobi dużo więcej. Ogólnie chodzi o to, że będąc w Krusie nie można odprowadzać składek do Zus'u, bo w tedy zostaniemy automatycznie przerzuceni do tego systemu. Chciałem nawet działalność założyć, ale aby pozostać w Krus to przed założeniem działalności musiałbym już wcześniej przez min. 3 lata być ubezpieczonym w Krusie jako prowadzący gospodarstwo. Na dzień dzisiejszy pozostało umowa o dzieło. Jednak przy takiej umowie należy uważać na jej formułę, aby nie została zinterpretowana jako umowa o dzieło.     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Osobiście polecam poczekać rok tak aby faktycznie w przypadku jakiejkolwiek kontroli ZUS u pracodawcy nie zakwestionował przedmiotu umowy. Wtedy z automatu mamy umowę ozusowaną więc wypadamy z ubezpieczenia rolniczego. Tym samym premia do zwrotu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Czekać ponad pół roku żeby rozpatrzyli ponad 3000 tyś wniosków, śmiechu warte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kiedyś dawno temu rok czasu leżały :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj