Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    66

Dla mnie też to śmieszne jak nie moge zmniejszyc liczby puknktów po ogłoszeniu listy, dopuki kasy nie dostane zawsze moge aneksowac umowe czy co tam innego, i stworzyc cuda .

Rangiz    4
Napisano (edytowany)

Raczej nie szybko,bo  do mnie dzisiaj list przyszedł z 8 poprawkami, czepiają się wszystkie służbiści pierdzieleni. Mam czas do poniedziałku i muszę szybko wracać do domu 200km mimo sesji :D

Właśnie chciałem zmienić trochę maszyny, jakie chcę zakupić ale nie wiem czy robić to przed listą czy po. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie będzie możliwości robienia zmian po liście w biznesplanie. 

Burdel na kółkach generalnie ten cały nabór. 

Edytowano przez Rangiz

Wiadomość z agroFakt.pl

Maksu    0

Cześć, a powiedzcie proszę jak to jest z przejmowaniem gospodarstwa. Mogę już teraz je nabyć czy muszę czekać do wydania decyzji MR? Do dziś byłem pewny, że mogę już teraz przejąć gospodarstwo, wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań z rozporządzenia i też w tym tonie pisaliście tutaj na forum, ale dziś z biura ARiMR i ODR dostałem informację, że przejmować gospodarstwo można dopiero po otrzymaniu decyzji. To ktoś jest pewny jak to jest? 

waldii1    13

Ja mam gospodarstwo na siebie od września. Nie jestem prowadzącym bo nie składałem wniosku na dopłaty i mój wniosek jest już rozpatrzony pozytywnie. Więc np jako rozpoczęcie realizacji biznesplanu jest przepisanie gospodarstwa, złożenie wniosku na dopłaty.

Rangiz    4
Napisano (edytowany)

Rangiz co masz nie tak z tą służebnością?

Ale z jaką służebnością?

Mam wyjaśnić jak będę segregował groch,

wyjaśnić dlaczego w biznesplanie nie zawarłem działek leśnych,

pytanie o jedną działkę, na którą ojciec brał dopłaty ale jest na dziko,

wyjaśnić jaki komputer kupie i jakie oprogramowanie rolnicze,

przedstawić oferty rynkowe, podać stan sztuk trzody chlewnej w okresie wyjściowym poniżej i powyżej 50 kilo oraz w okresie docelowym o wodze poniżej i powyżej 50 kilo

wyjaśnić coś o zmianie kierunku gospodarstwa, bo wg agencji nie zmieniam (bo nie zmieniam), a chyba w biznesplanie taki punkt jest. Ale nie wiem skąd, ja mojemu prowadzącemu nie kazałem nic takiego robić,

wyjaśnić dlaczego na 3 działki kto inny brał dopłaty niż tata,

I jeszcze coś, nie pamiętam bo papieru nie widziałem i tylko przez telefon miałem czytane. 

Edytowano przez Rangiz

Mam nadzieję że te pogłoski o tym że mają wydłużyć termin rozpatrzenia wniosków z 180 do 240 dni to nieprawda...

Prawda. Byłem w dwóch biurach powiatowych. Zarówno w jednym jak i w drugim poinformowano mnie o wydłużeniu rozpatrywania o 60 dni plus dodatkowo obniżenie progu do 12 pkt. Kwestia czasu.

Pozdrawiam

freetaxi    170

Rangiz nie doczytałem bo rozmawiałem przez telefon patrzyłem na forum :) Co innego miałem na myśli. 

maniek20    71
Napisano (edytowany)

to k%&$aw co oni odp$$*lją jak w marcu ma być nabór 

Edytowano przez maniek20

wojtek12345    12

siema. czy ktos mi powie jak wyglada praca na umowe podczas mlodego rolnika ? bo moge zostac przedstawicielem handlowym ale nie wiem czy wtedy bede mogl rownoczesnie przejac ziemie i otrzymac mlodego rolnika ... czy w gre wchodzi praca na umowe zlecenie czy wgl nie mozna pracowac i innych zakladach?

axe300    1

Mozesz pracowac na umowie która nie bedzie Cie wykluczac z KRUS'u. Np z umowa o prace automatycznie przechodzisz na Zus. Umowy zlecenie lub  o dzieło maja chyba jakis pułap kwotowy. Dokładnie nie wiem.

agulka805    0

Witam.

Mam pytanie odnośnie MR 2015. W biznesplanie mam uwzględnione, że rodzice przepisują mi całe gospodarstwo. Ale niestety wynikła taka sytuacja, że mogę przejąc tylko część ziemi. Czy będę musiał poprawiać cały wniosek czy zdyskwalifikuje mnie to do dostania dotacji? Mimo, że będę miał wymagane 12 pkt.

freetaxi    170

Patrząc kilka postów wstecz to u kolegi dopatrzyli się, że nie podał użytków leśnych więc prawdopodobnie będziesz miał te 3 pkt mniej. 

kobra89    66

Idź i rób poprawki i po problemie, czym Ty się martwisz, Tylko najgorzej jest jeśli masz coś pobudowac na MR a siedlisko wspólne macie.

freetaxi    170

Poczekaj, poczekaj kolego. Na dobrą sprawę w tej chwili nie ma nawet projektu rozporządzenia na legislacji to żebyś z ręką z nocniku potem nie został :)

michalma22    0

no normalnie mnie aż gotuje jak to czytam. Ledwie 3300 wniosków do rozpatrzenia i pół roku nie wystarczy. Stołki prezesów to po nocach siedzieli żeby zająć a tu jedną głupią ustawą nie  potrafią się zająć. Tak jak zawsze rolnik na samym końcu. Kasa pewnie leży w banku i procent bije na to co naobiecywali w wyborach. Kombinują jak nie wiem . W czterech literach mam te ich DOBRE ZMIANY !!!

majkel207    18

pewnie jakiś nowy termin ustalili, pierwszy był 15, drugi 29 stycznia, nie dotrzymali ze względu na przedłużające się kontrole działek wg. ludka z mojego ARIMR

adam0122    6

Odnośnie pracy i bycia związanym zobowiązaniem na MR, to również sam się o te kwestie pytałem. I umowa o pracę ta zwykła odpada na pewno, na umowę zlecenie tak, ale kwota miesięcznych zarobków maks. ok. połowy najniższej krajowej, a kolega pewnie jako przedstawiciel handlowym zarobi dużo więcej. Ogólnie chodzi o to, że będąc w Krusie nie można odprowadzać składek do Zus'u, bo w tedy zostaniemy automatycznie przerzuceni do tego systemu. Chciałem nawet działalność założyć, ale aby pozostać w Krus to przed założeniem działalności musiałbym już wcześniej przez min. 3 lata być ubezpieczonym w Krusie jako prowadzący gospodarstwo. Na dzień dzisiejszy pozostało umowa o dzieło. Jednak przy takiej umowie należy uważać na jej formułę, aby nie została zinterpretowana jako umowa o dzieło.     

freetaxi    170

Osobiście polecam poczekać rok tak aby faktycznie w przypadku jakiejkolwiek kontroli ZUS u pracodawcy nie zakwestionował przedmiotu umowy. Wtedy z automatu mamy umowę ozusowaną więc wypadamy z ubezpieczenia rolniczego. Tym samym premia do zwrotu. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?