Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz493    0

Nie da się tego jakoś wyprostować ? Niewiele ponad termin jest w sumie może jakieś pismo  ?:D

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Tak. Po upływie 12 miesięcy od momentu wpływu premii na konto trzeba złożyć w ciągu 60 dni w ARiMR zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu. 

potrekk    61

Nie wiedziałem o tym... w sumie jak skladalem o.płatność to dostarczylem i myślałem że z krusem już spokój

Antoni84    0

dostałem premie z naboru 2014, czy mogę podawać działki które są dzierżawione ustnie (nie pisemnie) do dopłat bezpośrednich???

macin87    42

dostałem premie z naboru 2014, czy mogę podawać działki które są dzierżawione ustnie (nie pisemnie) do dopłat bezpośrednich???

Ale w biznesplanie do MR też musisz to uwzględnić

macin87    42
Napisano (edytowany)

A ja po kontroli musiałem jeszcze oświadczenie pisałem że użytkuje to rolniczo. Po kontroli przyszło pismo z agencji o błędach pokontrolnych

Chodzi o zmianę struktury zasiewu

Teraz niech ktoś to wyjaśni dlaczego bo byłem święcie przekonany że nie trzeba nawet biuro które prowadzi mi wniosek było zdziwione że tak jest. I  co teraz jak w 5 roku nie będę tej dzierżawy ustnej to  mi spadnie esu o np 25% i będą sankcje?

Edytowano przez macin87

macio9554    19

Mam nadzieję że te pogłoski o tym że mają wydłużyć termin rozpatrzenia wniosków z 180 do 240 dni to nieprawda...

kobra89    66

Sam sobie odpowiedziałęś, wiec po co to pytanie,
Masz przez 5 lat miec tyle ha na sobie i nie mniej jak masz wpisane, samkcje napewno będą jak nie cały zwrot kasy wraz z ładnymi %

macin87    42

Sam sobie odpowiedziałęś, wiec po co to pytanie,

Masz przez 5 lat miec tyle ha na sobie i nie mniej jak masz wpisane, samkcje napewno będą jak nie cały zwrot kasy wraz z ładnymi %

Ja na uniknięcie tego sposób mam, ale chce przestrzec innych przed tymi umowami ustnymi. Dla kontrolerów świętą księgą prawdy jest wniosek o dopłaty bezpośrednie podczas kontroli więc zataić nic nie zataicie

Michal1988    2
Napisano (edytowany)

Więc 240 dni na wydanie decyzji dla kierujących ale lista wcześniej dla wszystkich? I decyzje dla urządzających w terminie 180 dni?

Gdzieś znajdę projekt rozporządzenia z tymi kierującymi i 12 pkt?

Edytowano przez Michal1988

waldii1    13

Byłem dziś w BP i pani która prowadzi mój wniosek mówiła że termin 240 dni będzie dotyczył wszystkich beneficjentów. Pewne jest też te 12pkt ale wszystkie zmiany jak ktoś będzie chciał z czegoś zrezygnować trzeba będzie zrobić przed ogłoszeniem listy.

kamil18fmr    11

Przy obecnym bałaganie i ciągle zmieniających się zasadach w trakcie gry bałbym się z czegokolwiek rezygnować...

K**** maĆ! Pół roku barany agencyjne ogarnąć się nie mogą. 2 rządy, 2 ministrów i nic z miejsca nie ruszyło

waldii1    13

Być może to celowe zagranie żeby później nie musieli list aktualizować.

freetaxi    170

O ile dobrze pamiętam to w starym naborze nie aktualizowali list mimo tego, że zmniejszałeś punkty. 

anna1313    0

U mnie w BP mówili, że nie dostali zgody na policzenie punktów i czekają za rozporządzeniem dot. zmniejszenia punktów itd.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?