Skocz do zawartości

Polecane posty

Ksawery    26

witam mam kilka pytań do was:

1. czy grunt kupiony na kredyt preferencyjny ARiMR może zostać również przekazany na premię dla MR?

2. czy jak się przekazuje gospodarstwo to trzeba łącznie z siedliskiem czyli domem czy tylko grunty

Pozdrawiam:)

Wiadomość z agroFakt.pl

lukaszgg    1

Dokładnie tak. Wzrost musi być w 3 roku i utrzymany do 5. 

czyli w ciągu 3 lat trzeba wypracować 10% wzrostu esu i utrzymać ten stan do końca 5 roku.

a jeśli we wniosku wzrost miałem zaplanowany o ponad 50% to muszę trzymać się tego wzrostu z wniosku czy wystarczy jeśli będzie wzrost tylko 10% względem 1 roku?

maniek20    71

to jak dobrze rozumie to to co mam wpisane w biznes planie to muszę mieć posiane na polach  w 3 roku i czy do wzrostu so zaliczą sie pola które będą w dopłatach ale bez umowy pisemnej  tylko umowa ustna  freetaxi i pytanie 3 rok to o który to jest rok 2017/18 czy 2018/19

Edytowano przez maniek20

Ksawery    26

a czy dodatkowe wydzierżawienie gruntów można uznać jako rozwój? podobnie jak zakup gruntów?

maromar    13

a co do wzrostu 10%, to pytanie, czy można z własnej woli i chęci zwiększyć o więcej? czy wiąże się to z korektami w agencji, chodzi o bydło opasowe???

maromar    13

mniej nie, bałem się ze nie można zwiększyć, ponad to co zaplanowane, bo "ktoś mi tak kiedyś powiedział";) dzięki

ursusek1614    1

Witam w biznesplanie mam podane że będę posiadał 22ha,czy mogę posiadać więcej ziemi przy odpisaniu nie zawartych w biznesplanie?

boo45    2

Hmm a o tym nie trzeba bedzie informowac? Zadeklarowane mialem 16 ha a do doplat w tym roku bede skladal 27ha. Struktura zasiewow sie zmieni bo ha bedzie wiecej. Umowy na 5lat pisemne.

Zygmunt1991    2
Napisano (edytowany)

Witam mam takie pytanie odnośnie MR 2015 w zeszłym tygodniu zakupiłem trochę ziemi i zmiany do biznesplanu będę składał po dostaniu decyzji. Ale nie wiem czy uznają to już jako zwiększenie wielkości ekonomicznej czy doliczą do tej wielkości z dnia składania wniosku?

Edytowano przez Zygmunt1991

michal12301    7

Coś się obiło o uszy że mają zmienić rozporządzenie i zwiększyć czas od końca naboru do wystawienia decyzji z 180dni na 240dni.

GABOR    1

kolego odnośnie ziemi ja teź kupiłem ostatniego grudnia zrobiłem zmiany od razu esu ślę zwiększyło plan zasiewu trzeba było zrobić ale oczywiście punkty zo
stały bez zmiany a tobie radzę zgłosić to do agencji zapytać się co z tym robić źeby problemów nierobili

mariuszalu    1
Napisano (edytowany)

Młodzi rolnicy z naboru 2014 pamiętajcie o wysłaniu zaświadczenia z KRUS! Macie na to 60 dni po upływie roku od dnia wypłaty premii. 

Edytowano przez mariuszalu

krzychu95    8

Jeżeli nie mam podpisanej umowy dzierżawy na daną działkę, a zgłoszę ją w tym roku do dopłat, to ta działka nie ma żadnego wpływu na BP w MR? Zasiewy na tej działce zmienią mi znacząco strukturę zasiewów gosp. Dzięki za odp :)

waldii1    13

Mam nadzieję ze te 240dni to tylko jakaś plotka. Bo będzie kolejny nabór a poprzedniego jeszcze nie zakończą i wszywko im się skumuluje w jednym czasie.

Apacz13    2

Jeżeli nie mam podpisanej umowy dzierżawy na daną działkę, a zgłoszę ją w tym roku do dopłat, to ta działka nie ma żadnego wpływu na BP w MR? Zasiewy na tej działce zmienią mi znacząco strukturę zasiewów gosp. Dzięki za odp :)

Ja mam 4 takie działki ,w BP nie zostały uwzględnione :) W poprawkach musiałem to wyjaśnić , ale napisałem ,że użytkuje je bez umowy notarialnej i jest wszystko ok :)

lukasz493    0
Napisano (edytowany)

Młodzi rolnicy z naboru 2014 pamiętajcie o wysłaniu zaświadczenia z KRUS! Macie na to 60 dni po upływie roku od dnia wypłaty premii. 

Ups. Kase otrzymałem 04.11.2014 czyli czas minął 04.01.2016 :((((

Nic nie złożyłem mimo że byłem niedawno składać fakturę za zakup i szkołę (zaraz po świętach w grudniu)

Jakieś konsekwencje czy bez problemu można to jeszcze na szybkości donieść, ewentualnie jakieś pismo czy nic już nie pomoże ?

Coś czytam o karze 11.000 ooo kurcze, mam nadzieję żę da się to jakoś wyprostować  ? Pomoże ktoś ?

Edytowano przez lukasz493

pit17    11
Napisano (edytowany)

Moim zdaniem te zaswiadczenie i tak musisz zlozyc a za brak zlozenia w terminie 60 dni jest sankcja 2% czyli 2000

Edytowano przez pit17

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?