Skocz do zawartości

Polecane posty

picia20    1

Z całym szacunkiem dla wszystkich co składali wniosek na nabór 2015 i mają poniżej 15 pkt. ponieważ wydaje się mi trochę chore aby temu naborowi również obniżać pkt do 12. Mój znajomy chciał w tamtym naborze składać wniosek (ponieważ od 11 miesiecy miał już na siebie gospodartstwo) i wszyscy w arimr mówili jednoznacznie  że wszystko opiera się na rozp, i jest tam jasne napisane aby móc się starać o MR należy mieć minimum te 15 pkt. Znajomy miałby 12-13 a wiec w agencji mu odradzili składanie wniosku bo i tak nie będzie pozytywnie rozpatrzony. A tu nagle taka zmiana ma być jakim prawem i dlaczego właśnie 12 może lepiej byłoby np 10? I w tym naborze udziału nie będzie mógł brać udziału a w tamtym jak się okaże niebawem to gdyby złożył to by dostał.  I kto za to teraz bierze odpowiedzialność?

freetaxi    170

Przecież nigdzie nie jest napisane nie można składać wniosku. Może to zrobić każdy a jeśli nie spełnia warunków to po prostu dostaje decyzję odmowną o przyznaniu pomocy.  W ARiMR powiedzieli to co mieli powiedzieć bo każdy trzymał się aktualnych zapisów. 

mszk8    26

Warunki i zasady są już znane dawno kolego. Co najwyżej zmiany, o których była mowa będą na korzyść beneficjenta.

Czyli warunki naboru marcowego będą takie same jak z naboru 2015 (ostatniego)?

Wiadomość z agroFakt.pl

irgen    0

Szkoda tylko że nie zmniejszą wielkości ekonomicznej gospodarstwa (SO), która nie może być mniejsza niż 13 tysięcy euro na starcie. Małe gospodarstwa mogą mieć problem z jego osiągnięciem w tym moje.

sumek666    9

Co WEG to jak już pytałem to w moim przypadku będą liczyć to co jest na polu w głównym płonie za ten rok? Pomimo faktu iż ten plon nie zostanie w moim przyszłym gospodarstwie? ( dzierzawa sasiada)

freetaxi    170

WEG zlicza się z tych działek, które podajesz w biznesplanie. Liczą się uprawy w plonie głównym. 

mszk8    26

Szkoda tylko że nie zmniejszą wielkości ekonomicznej gospodarstwa (SO), która nie może być mniejsza niż 13 tysięcy euro na starcie. Małe gospodarstwa mogą mieć problem z jego osiągnięciem w tym moje.

Wielkość ekonomiczna to nie jest jakiś wielki problem, bo można mieć ten 1ha żyta i dla porównania 1ha warzyw i jest już różnica w wiekości SO, ale kłopotem może okazać się zbyt mała powierzchnia gospodarstwa, w przypadkach "głodu ziemi" i wysokich cen...

sumek666    9

Z tego widziałem w kalkulator ze ARIMR to mocno punktu ja zwierzęta poziom WEG. Wtedy problem się robi jeżeli ktoś chce rezygnować ze zwierzaków. @freetaxi a czy WEG w ostatnim roku trzeba mieć czy w 3 i utrzymać do ostatniego?

freetaxi    170

Dokładnie tak. Wzrost musi być w 3 roku i utrzymany do 5. 

Edytowano przez freetaxi

maniek20    71

ale jak w 3 jak ja w biznes planie jest 1 i 5 rok to jak aencja bedzie wiedzial czy w 3 roku jest wrost

freetaxi    170

Masz osiągnąć wzrost WEG o 10 % w ciągu 3 lat od wypłaty premii na konto oraz utrzymać go do 5 roku. 

maniek20    71

no dobra to zkąt bede wiedział czy mi wzrosło 10 % po 3 latach bo uprawy są wpisane w doceloewym a to jest chyba 5 

dzikidaniel    36

A jak to w końcu z tymi wysokobiałkowymi? Musisz zawsze siać ten min. 1 ha przez cały okres czy tylko w docelowym roku?

maniek20    71

no to ciekawie się to zapowiada czyli w 3 roku musze miec to co w biznes planie a jak będę chciał np zmienić zasiewy i dodac nowe działki to do kiedy moge to robić bo ja myślałem ze to jest zasiew w 5 roku

pawelektryk    1

witam, mam pytanie odośnie punktów przyznawanych za inwestycje związane z ochroną środowiska. A uściślając co sie kryje pod pojęciem "bukaciarnia na głębokiej ściółce"? czy dostane punkty za przebudowe istniejącego budynku na taką oborę czy w gre wchodzi tylko budowa nowego budynku? 

pawelektryk    1

Może bardziej sprecyzuje, czy jeśli zmodernizuje garaz tzn. zakup poideł, drabin paszowych, ocieplenie dachu itp. i wydam na to połowe kwoty to wg wyliczeń daje 4 punkty. Ma to sens czy nie wchodzi w gre?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?