Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel328    127

odnosnie numeru gospodarstwa to u mnie nadanie numeru trwalo 15-20 minut i siedziby stada z 10, takze jesli chca to moga to szybko zalatwic ;)

Michal1988    2

Dziś rozmawiałem z kobietą z Agencji w sprawie dostarczenia oferty na maszynę (powiat kraśnicki). Trwają prace legislacyjne w sprawie kierujących oraz obniżenia progu do 12 punktów. Z tymi punktami to informacja jest raczej pewna, dostali oficjalny komunikat z centrali że takie zmiany będą. Więc lista się prawdopodobnie opóźni, ale do połowy marca się wyrobią ;)

Już niedługo następne nabory... ;)

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/prow-2014-2020-harmonogram.html

Edytowano przez Michal1988

freetaxi    170

To moje ustalenia z początku tygodnia się potwierdzają. W takim razie trzeba czekać. 

Wiadomość z agroFakt.pl

waldii1    13

To kiedy można spodziewać się tej ustawy? Bo jak narazie to w legislacji nic nie ma. Czy ktoś wie jaki dokument trzeba przedstawić na udokumentowanie rozpoczęcia realizacji biznesplanu?

wysoki1122    6

Czy może ktoś wrzucić link za co były przyznawane poszczególne  punkty w 2015 roku bo nigdzie nie mogę znaleźć

michal12301    7

mam pytanie.Czy mogę przejąć gospodarstwo przed otrzymaniem decyzji(ukazaniem listy). Chodzi o to czy rozporządzenie to dopuszcza. Słyszałem że gosp ma być przekazane po otrzymaniu decyzji

sss    1

Gospodarstwo możesz przejąć po złożeniu wniosku o pomoc (jeżeli masz zeierzeta) a nawet musisz posiadać gospodarstwo przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy tzn musisz być urządzającym

robi57362    56

Dziś rozmawiałem z kobietą z Agencji w sprawie dostarczenia oferty na maszynę (powiat kraśnicki). Trwają prace legislacyjne w sprawie kierujących oraz obniżenia progu do 12 punktów. Z tymi punktami to informacja jest raczej pewna, dostali oficjalny komunikat z centrali że takie zmiany będą. Więc lista się prawdopodobnie opóźni, ale do połowy marca się wyrobią ;)

Już niedługo następne nabory... ;)

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/prow-2014-2020-harmonogram.html

z tymi punktami to chodzi o nabór 2015 czy o przyszły ?

już kiedyś pytałem ale nie było żadnej odpowiedzi czy te oferty to muszą być od dilerow czy można chociażby wydrukować z olx ?

sumek666    9

Chyba od dilerów. Ale dokładnie jak ma oferta wyglądać skoro w biznesplan ie piszemy ze np opryskiwacz zawieszony 800l z belka 15. No i na pewno amazone od Unii będzie się różni cena i to znacznie. Wiec to tez chore.

waldii1    13

Myślałem że arimr szybciej się z tym upora, teraz wprowadzą zmiany dadzą możliwość zmiany wniosku i znów będą liczyć punkty więc pewnie jeszcze z miesiąc im zejdzie albo i dłużej. 15 marca wydadzą decyzje i gdzieś koło lipca będą pieniądze chyba że będą wymagać niestworzonych rzeczy. Bo od rolnika wymagają wszystkiego i to szybko najlepiej na wczoraj.

Edytowano przez waldii1

oradek    0

Zmiany rozporządzenia mają dotyczyć osób kierujących gosp., tych co mieli ziemię już  wcześniej na siebie a nie korzystali z niej nie bylI osobami kierującymi nią...

Freetaxi Może wiesz coś więcej na ten temat?? Niestety akurat ja jestem tą osobą, która oczekuje z niecierpliwością na rozporządzenie, ze względu na wcześniejszą współwłasność, spadek w postaci ziemi... 

Edytowano przez oradek

freetaxi    170

Tak. Zmiany będą dotyczyć kierujących i kwestii zmniejszenia punktów. A u Ciebie z czym jest problem?

Edytowano przez freetaxi

Troker1979    13

Jeżeli obniżą na te 12 punktów to rozumiem że ten pułap będzie dotyczył  nas wszystkich a nie tylko tych nowo dopuszczonych? I te wszystkie zobowiązania związane z koniecznością zwrotu całości lub części premii będą się liczyć od 12 pkt? Choć specjalnie nie wierzę w zmianę kryteriów tego naboru. Ja układałem swoje punkty by mieć ponad 15 i pod to wziąłem zobowiązania. Przy innych kryteriach inaczej bym planował(inne zobowiązania, może inne zakupu).

waldii1    13

Freetaxi myślisz że będzie można zrezygnować z części zobowiązań bez problemu? Czy trzeba będzie pisać podania do kierownika i czekać na decyzje w tej sprawie?

daremw    128

jeśli zobowiązania z których będziesz rezygnował nie obniżą ci punktacji nadmiernie (żebyś premię jednak otrzymał) to śmiało można rezygnować, jednak ze wzrostu wartości ekonomicznej nie zrezygnujesz bo polecą pieniążki ;)

DumDum    0

Młodzi Rolnicy! Załatwiając sprawy przejęcia gospodarstwa złóżcie też wnioski o nadanie numeru do Sanepidu - w przypadku jeśli planujecie sprzedawać produkty pochodzenia roślinnego, oraz do Weterynarii jeśli przejmujecie również zwierzęta. Przepisy regulujące te sprawy pochodzą z 2006r. i były dotychczas słabo respektowane, ale braki w budżecie państwowym mogą wymóc na tych instytucjach nagłą ściągalność w postaci mandatów, a te są na prawdę nie małe i w przypadku sanepidu wynosić mogą nawet 5000zł. i nie mniej niż 1000zł!!!!. O ile w weterynarii większość prowadzących produkcję zwierzęcą jest zarejestrowana /Akcja z Grudnia 2006 i rejestracja podmiotów produkujących paszę na własne potrzeby/, to z sanepidem wiem jest dużo gorzej - chodzi o sprzedaż zbóż, owoców, warzyw, ziół, grzybów. A co do listy to chyba faktycznie przyjdzie czekać jeszcze tygodniami...

Olobudy    0

ja starajac sie o młodego rolnika przepisałem gospodarstwo na siebie po ukazaniu sie listy która potwierdział o przyznanie pomocy, tak doradziła mi moja znajoma która mnie prowadziała mnie w tym wszystkim. Warunek był taki ze nie mozna posiadac gospodarstwa dłużej niz rok czyli jak bym sie nie załapał w pierwszej turze to przyjmujac ze nastepny nabór byłby za 2 lata to juz nie mogłbym juz startowac. Narazie nie wiadomo jakie sa warunki w tym naborze na młodego rolnika. radziłbym wstrzymac sie do ujawnienia listy i potwierdzenia załapania sie. pozdrawiam :)

freetaxi    170

Warunki i zasady są już znane dawno kolego. Co najwyżej zmiany, o których była mowa będą na korzyść beneficjenta.

@Olobudy wstrzymać mogą się osoby które wiedzą , że są na granicy lub otrzymali wcześniej powiadomienie z agencji o odliczeniu wielu punktów. Jednak osoby chcące korzystać z MGR powinny zacząć już działać z przepisywaniem gospodarstw i sporządzaniem biznes planów pod ten program.. szczególnie osoby myślące o budowach ( o ile już nie jest za późno aby uzyskać wszystkie potrzebne dokumenty i projekty). Takie jest moje zdanie, sam składałem MR z 16 punktami i chyba warto ryzykować bo nie wiadomo czy marcowy nabór na MGR nie będzie pierwszym i ostatnim.  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?