Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    170

Wydaje mi się, że oferty chcą wszędzie chyba, że dobrze się wstrzeliłeś i ceny pasują. 

piotrus907    3

ja tam żadnych ofert nie zanosiłem a tylko maszyny mam popisane i te maszyny będę kupował.  Miałem poprawki i kontrole a o ofertach nikt nic mi nie mówi

Wiadomość z agroFakt.pl

maromar    13

Po czym wnosisz że jeszcze pól miesiąca? A teraz coś kupować to i tak słabo bo euro drogie i zamias wydać np 75tys to wydamy 80. Mówię tu o sprzęcie zagramanicznym:-)

A no po tym, że zakładając, iż wszystkie wnioski są już po poprawkach, choć tego nie wiem do końca, to tydzień na podsumowanie w BP, a drugi tydzień na sporządzenie listy, to jest optymistyczny wariant,

freetaxi    170

Nie kolego. Wszystkie wnioski nie są jeszcze po poprawkach. Ja mam jeszcze kilka gdzie nic się nie dzieje. W dalszym ciągu osoby prowadzące czekają na raport z kontroli. 

Rangiz    4

U mnie tez nikt nie upomina się o oferty. Wcześniej w październku/listopadzie miałem mała poprawkę odnośnie umowy dzierżawy. BP Biała Podlaska. 

kamik90    2

A ja musialem dzisiaj doniesc dane że będę wypożyczał ciągnik od swojego Tata, i inne maszyny, i powiedzieli żebym czekał już na decyzje.

oradek    0

Byłem dzisiaj w ARiMR u gościa co rozpatruje wnioski na Młodego Rolnika i powiedział, że jutro miała być lista rankingowa ale kilkadziesiąt wniosków w skali kraju czeka na decyzję. Konkretnie te wnioski w których "Młodzi" mieli już ziemię jako współwłasność, własność itp., a nie byli kierującymi gospodarstwem...

Niby wszystko logiczne... Jest kierującym czy też nie, ale Agencja zawsze coś... Podobno góra ma wydać jakieś decyzje, rozporządzenia... 

freetaxi - Czy mogę już przepisywać na siebie gospodarstwo czekając na listę rankingową?? I czy przejmując zobowiązania mamy (obecnej właścicielki gospodarstwa) z poprzedniej "Modernizacji" nie zamknę sobie drzwi do nowej modernizacji 2014-20? -w Agencji powiatowej kazali wstrzymać się z decyzjami, a i sami nie wiedzieli co do końca powiedzieć...

Edytowano przez oradek

freetaxi    170

Ja bym najpierw zabrał się za przejęcie zobowiązań. A to może potrwać. 

Edytowano przez freetaxi

oradek    0

freetaxi - Podanie  o przejęcie zobowiązań złożyłem i czekam na odpowiedź;)

robi57362    56

a ja mam trochę inne pytanie odnośnie tych ofert trzeba jeździe do producetow maszyn i od nich je brać czy można chociażby z olx ofertę wydrukować (chociaż nie wiem czy to jest możliwe )
orarek jakie zobowiązania musisz przejąć ?

Edytowano przez robi57362

John6140r    2

dostałem młodego z naboru 14r. kasa już wykorzystana na maszyny. mam bydło i trzode, mogę zrezygnować z hodowli ? chociaż po części - trzoda chlewana.

freetaxi    170

John6140r podanie pisz i zmianę do wniosku rób. Oradek dawno składałeś podanie o przejęcie zobowiązań?

Edytowano przez freetaxi

Tomek1887    0

Witam ja miałem biznesplan na maszyny z naboru 2015 i miałem tylko telefon bym podał jakie modle maszyn bede kupowal i oni mieli sobie sprawdzic ceny. A kontroli na miejscu tez zadnej nie mialem. Pozdrawiam

daremw    128

No i znowu agencja pokazała brak kompetencji, wczoraj wszystkie poprawki naniesione a dziś telefon żeby jeszcze jedną ofertę konkurencyjną donieść, która ani wcześniej ani wczoraj nie była potrzebna- już gościa opieprzyłem...
Z tych nerwów to im zaniosę na 200 tys zamiast na około 75 tys i sie może w końcu odwalą

Edytowano przez daremw

freetaxi    170

Trzymają się twardo zapisu z rozporządzenia o "zgodności szacunkowych wartości planowanych inwestycji w środki trwałe z cenami rynkowymi".

robi57362    56

jak czytam te wszystkie problemy i widzę ile trzeba nerwów stracić coraz bardziej wątpię czy warto . to nie powinno się nazywać ułatwienie startu młodym rolnikom tylko utrudnianie. a miało być łatwiej lepiej szybciej a wyszło jak zwykle

freetaxi    170

To pierwszy nabór z nowego PROW. Druga sprawa to, że pierwszy raz wnioski przyjmują Biura Powiatowe. Tam dla nich to nowość. Też się uczą. 

daremw    128

Najwidoczniej, ale swoją drogą to i tak zachodzę do drugiej firmy która mi napisze ofertę na ile powiem (jestem ich klientem) więc to wszystko to i tak pic na wodę a i tak ceny ostateczne będą niższe i będzie dobierać się coś "w cenie", to jest jedna wielka parodia której celem jest wypicie kolejnej kawy u dealera i zaniesienie kolejnego nic nie wartego papierka do agencji. Żenada

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?