Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    169

Tego nie wiem. Tak jak napisałem wcześniej, listy można aktualizować więc problemu nie będzie. 

maxi93    2

freetaxi prosze o pomoc chodzi mi o wniosek na MR z 2014 r wartosc poczatkowa ESY gosciu z odr policzyl mi z zasiewów 2014/2015 a czy nie po winien z 2013/2014?

Wiadomość z agroFakt.pl

maxi93    2

A jak mi  ten co robil wniosek zle wypełnił i obliczył z tego co było zbierane w 2015 to co teraz ?

freetaxi    169

Napisałeś, że były same zboża. We wnioskach o dopłaty było samo JPO więc faktycznie nikt tego w BP nie mógł wychwycić. Porównaj ESU z 2014 i 2015 roku. Jak Ci będzie wychodzić za duże w 2015 i może szykować się problem ze zwiększeniem lub utrzymaniem to rób zmianę. Oczywiście u kogoś innego :)

malopolanin64    392

Pasnowie takie pytanie ine troche Czy przy ummowie dzierzawy od jednej osoby fizycznej która ma działki w dwóch gminach mozna to umieścić na jednej umowie dzierżawy i nie dopiepszy sie ARIMR

raul7031    8

Mam pytanie czy faktury na maszyny itp. mogą być płacone gotówką ( z adnotacją zapłacono gotówką ) czy tylko przelewem ( MR nabór 2014 ), bo słyszałem sprzeczne informacje na ten temat? I czy jest jakiś ścisły termin na ich dostarczenie do agencji ( w rozorządzeniujest napisane ze powinno się po kupnie, albo do 31 stycznia roku następującego po roku w którym był zakup nie poźniej jednak niż w ciągu 3 lat od otrzymania premii. Kupiłem na razie tylko część więc czy jest sens jeździć a każdym razem z fakturami do ARiMR.

maxi93    2

Juz porównywałem  i w 2014 mam 3.32esa a w 2015 3,13 esa a w roku docelowym mam 4,76 esa. Wiec trzeba zmiane robic ?

Adam15203    4

Witam :D mam takie pytanie odnośnie młodego rolnika. czy po złożeniu faktur z zakupionych maszyn  przychodzi jakieś potwierdzeniedo mnie z agencji  ze te faktury zostały przyjęte czy nie :) z góry dziekuje za pomoc

soltys48    315

Pasnowie takie pytanie ine troche Czy przy ummowie dzierzawy od jednej osoby fizycznej która ma działki w dwóch gminach mozna to umieścić na jednej umowie dzierżawy i nie dopiepszy sie ARIMR

możesz- a w czym niby miało to przeszkadzać 

malopolanin64    392

A wiesz to ich w ten agencji, w jakiejś umowie miałem pomyłke z jednym przecinkiem i w sumie to nieistotne było wogóle no ale aneks trzeba było robić.

soltys48    315

z przecinkiem , a moja Pani z nawą wsi Było Sokolno zamiast Sokolna i aneks,ale żeby go zrobić najpierw w księgach trza było poprawiać bo też było z końcówką o

sumek666    6

Panowie i Panie kiedy przejść na KRUS? Przed złożeniem wniosku? W dniu otrzymania pozytywnej decyzji? W dniu wypłaty pierwszej raty? Mógłby ktoś jednoznacznie odpowiedzieć :)

maxi93    2

Freetaxi to muszę robić zmiany jak mam takie wartości Esa czy może to zostać? Jeszcze sorki przypomniał mi się ze mialem w 2014 0.3ha ziemniaków a w 2015 nir mam .

Optimus    2

moim zdanie nie musisz aby w docelowym sie zgadzało esu ja tez troche zmieniłem zasiewy w tym roku wypadły ziemniaki  a zwiekszyła sie kuku na kiszonke grunt to aby nie było wiekszych zmian w zasiewach niż 30% jeśli sie myle niech ktoś poprawi....

Cezary4514    50

panowie powiedzcie mi jak to jest jest z Kursem ochrony roślin bo ja nie posiadam, za to ojciec ma a wszystko jest na mnie. Podczas kontroli jak to jest?

karste85    4

musisz prowadzic ewidencje zabiegow a tam wpisujesz ze opryski wykonuje ci ojciec i tyle chyba ze kontrola zlapie cie jak sam pryskasz to wtedy peszek ;)

kamil18fmr    11

Dzisiaj był u mnie przedstawiciel z Techpomu (z taką tam handlową kolędą) i twierdził że lista ma być 29 stycznia. ciekawe ile w tym prawdy

Edytowano przez kamil18fmr

kobra89    66

Z ministrantem był ? :D
Nic tam nie będzie narazie żadnej listy, agencja jeszcze sie nie obudziła po świętach jak byłem, o ich nastroju wypowiedziach i nastawieniu do interesanta już lepiej się nie będe się wypowiadał, i wały siedzą za naszą kase

lukaszgg    1

Mam pytanie czy faktury na maszyny itp. mogą być płacone gotówką ( z adnotacją zapłacono gotówką ) czy tylko przelewem ( MR nabór 2014 ), bo słyszałem sprzeczne informacje na ten temat? I czy jest jakiś ścisły termin na ich dostarczenie do agencji ( w rozorządzeniujest napisane ze powinno się po kupnie, albo do 31 stycznia roku następującego po roku w którym był zakup nie poźniej jednak niż w ciągu 3 lat od otrzymania premii. Kupiłem na razie tylko część więc czy jest sens jeździć a każdym razem z fakturami do ARiMR.

ponawiam pytanie raul7031

freetaxi    169

Po zrealizowaniu inwestycji i nie później niż do 3 lat macie czas na dostarczenie rozliczenia do ARiMR. Jeśli płaciliście gotówką to na FV musi być odpowiednia adnotacja. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się