Skocz do zawartości

Polecane posty

marasp    7

jeśli by wszyscy się załapali od 12pkt byłoby super, zrezygnowałbym z planu nawozowego, siewu łubinu przez 5 lat i ze szkoleń, byłoby dużo łatwiej :) 

tylko czekać trzeba będzie dłużej a chciałoby się już coś kupić :huh:

Michal1988    2

@freetaxi czy ta nowelizacja rozporządzenia dotycząca 12pkt to informacja oficjalna? Rozumiem że te 12 pkt dotyczy też naboru 2015? A co z tymi punktami za wiek? Będzie to doprecyzowanie w nowelizacji? Tylko na którą stronę

freetaxi    170

Robiłem dzisiaj kilka ostatecznych korekt w różnych BP w kraju i wszędzie słyszałem to samo dla potwierdzenia więc coś jest na rzeczy. Ewentualne zmiany będą dotyczyć także naboru z 2015. Co do punktów za przekazanie gospodarstwa w całości nie wiem. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Seba42    2

A fakturka będzie na te maszyny? Minimum na 70 000 PLN?

Z fakturą nie wiem jak to by było ,chodzi mi o to że np w biznes planie miałbym maszyny za 70 tyś tyle że kupił bym je z finansowaniem fabrycznym na 5 lat i maszyny które były w biznesplanie były by kupione tyle że płacił bym za nie ratami przez 5 lat . Jak myślisz było by to możliwe ? 

michal12301    7

Wyjaśni ktoś?

Właśnie czytam umowę ojca z MGR 2007-2013. Chciałem zobaczyć jak to jest z tymi zobowiązaniami i tam jest takie coś: "w trakcie realizacji operacji oraz przez okres 5 lat liczony od dnia przyznania pomocy Beneficjent zobowiązuje się do..."
Czy to znaczy że zobowiązania liczy się od dnia przyznania pomocy? Gdzieś była mowa że od wypłaty pomocy.

tomaszt585    0

a jak jest z tym krusem ze przez rok trzeba byc na krusie ? musze byc przez rok ubezpieczony jako główny czyli składki na siebie czy liczyłoby sie to ze rodzice teraz sa na krusie a ja jestem przy nich ? bo gdybym musiał byc 1 rok jako główny ubezpieczony w krus to by oznaczało że rok trzeba siedziec w domu (bo tk planowałem że teraz po zakonczeniu szkoły pójde od razu do roboty )

freetaxi    170

Musisz być ubezpieczony jako rolnik z mocy ustawy przez rok od wypłaty I raty premii. Ubezpieczenie jako domownik odpada. 

Seba42    2

Pewnie FV dostaniesz więc nie będzie problemu. Dopytaj u handlowca o szczegóły. 

Dzięki za pomoc :)

tomaszt585    0

matko boska , pierdziele takie interesy to by wyszło że jakbym za 2 lata od teraz do roboty poszedł to by było dobrze

freetaxi    170

ARiMR ma ustawowo 180 dni na wydanie decyzji a Ty od jej odebrania masz 9 miesięcy na złożenie wniosku o płatność I raty pomocy. 

pablo6234    0

Witam mam zamiar startować na młodego rolnika 2016 nabór i tu moje pytanie  licze ESU z wniosku 2015 czy z tego będzie w 2016 roku z góry dzięki za odpowiedź

Troker1979    13

Trochę zgłupiałem czytając ostatnie posty. Proszę o rozjaśnienie. Ja to rozumiem tak:

Nabór do 16 IX 2015 więc decyzję powinienem dostać do ręki najpóźniej 16 marca 2016. Na drugi dzień ubezpieczam się w krusie i składam wniosek o płatność i najpóźniej 16 czerwiec 2016 kasa na koncie.

Dobrze myślę?

A i czy muszę ubezpieczać się w krus w momencie składania wniosku o płatność czy wystarczy w dniu otrzymania kasy? Bo jeżeli nie to obowiązkowo na KRUSie będę musiał być roki i kilka miesięcy a ustawa mówi o roku od otrzymania kasy

freetaxi    170

Kolego to, że Kierownik ARiMR wydaje decyzję w ciągu 180 dni od momentu zakończenia naboru nie oznacza, że masz ją w domu tego samego dnia. Słowo "wydaje" robi różnicę :) 

pablo6234    0

Do WEG liczysz uprawy w plonie głównym z 2016 roku. 

czyli z tego wniosku co będzie składany w tym roku na dopłaty?

waldii1    13

Mam pytanie skąd bierzecie takie informacje o tych 12pkt? Bo ja szukałem jakiegoś projektu i nic nie znalazłem. A słyszałem w agrobiznesie że układane są już listy i niebawem się ukażą. To nie wiem czy minister nic nie wie o nowelizacji czy jak to wygląda?

freetaxi    170

Nie znajdziesz takich informacji póki co. Projektu też nie ma na legislacji. A Minister dowie się jak będzie podpisywał :)

Edytowano przez freetaxi

waldii1    13

Ale informacje o układaniu list są autentyczne, więc pewnie ukażą się listy a później będą jakieś zmiany.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?