Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

gen    50

Za premię mam zaplanowany zakup ziemi ,czy mogę kupowac wczesniej zanim bedzie wypłacona premia i to rozliczyć ?

freetaxi    170

W PROW 2007-2013 inwestycje, które mogły być uznane jako koszty kwalifikowalne, mogłeś robić już w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy. W rozporządzeniu dotyczącym nowej perspektywy finansowej w "Premiach dla młodych rolników" nie widziałem podobnego zapisu. 

Fugeo    9

Mam problem z dokumentem WDPK-1/144 a dokładniej z wypełnieniem kilki pól.

Co zrobić w przypadku gdy nazwa i adres sprzedawcy nie mieszczą mi się w wyznaczonym miejscu tak samo z nazwą towaru lub usługi.

Co należy wpisać w kolumnie numer 11 (pozycja z tab 5.2 planu rozwoju gospodarstw), w polu 12 (kwota wydatków zgodnych z § 18 ust. 2 rozporządzenia), polu numer 13, 14 oraz 15

Wiadomość z agroFakt.pl

arti17cf    0

Czy w starym naborze Młodego Rolnika z 2014 r. musi dokładnie zakupiona maszyna zgadzać się z tą z biznesplanu i czy podczas kontroli sprawdzają tabliczkę znamionową i szerokość maszyny itd? 

PATr    238

Nie wiem jak w MR ale w MGR(przy maszynach) było tak że przyjeżdżali, sprawdzali tabliczkę, robili jedno zdjęcie tabliczki i jedno maszyny i tyle, bynajmniej u mnie, przy budowlach podobno mierzyli co do centymetra

dzikidaniel    36

A co ma migomat do wypełnienia założeń biznesplanu? Jak będziesz umiał to uzasadnić to przejdzie, jednak nie wiem jaki kierunek rozwoju masz obrane by to uszło.

andrzej2110    529

Jak to jest teraz z przepisaniem gospodarstwa?? Najpierw trzeba przepisać i dopiero można składać wniosek o MR czy można złożyć wniosek i gdy będzie wiadomo że się dostanie premie iść do notariusza??

Możecie dać linka do tych puntów?? W nowym na boże punkty będą tak samo liczone czy będą zmiany jakieś??

freetaxi    170

Przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć tytuł prawny do minimum 1 ha. Coś się wspomina, że ilość wymaganych punktów do rozpatrzenia wniosku może spaść z 15 na 12 ale wątpię aby miało to miejsce przed tym naborem. 

andrzej2110    529

No tylko że jeśli będę miał chociaż ten 1 ha i wniosek nie przejdzie to już się nie będę kwalifikował w następnym :(

BIZONURSUS    8

mam taki problem można połączyć modernizację z młodym rolnikiem bo młody rolnik to tylko 100tys a za to dobrego ciągnika nie kupisz a tak bym połączył młody rolnik i modernizacje i kupił bym dobry ciągnik z przyczepą i było by bez żadnej spłaty i wgl i czy może mi ktoś napisać na jakich zasadach będzie teraz młody rolnik

freetaxi    170

Nietesty. Nie można uznać premii dla młodych rolników jako wkładu własnego w MGR. 

warchest    44

a jak otrzymalem MR to musze zboze sprzedawac na sb sprawdza to ktos pozniej i faktury trzymac za sprzedane zboze czy nie musze na sb sprzedawac ? ( nie ejstem na vacie )

soltys48    345

urwa ciągle te same pytania-A WEŹ SIĘ I POCZYTAJ ZE TRZY CZTERY STRONY DO TYŁU TO BĘDZIESZ WIEDZIAŁ i tyle aż się uniosłem-przepraszam

kocur666    4

za rok moze dwa ;] Lista w marcu kolego

a Ja mam pytanie do zaawansowanych użytkowników wiec tak , w biznes planie na 1 hekatrze mam posiac łubin zultu na tym 1 ha co mam juz na siebie wiec moje pytanie brzmi czy bd musiał w tym roku posiac czy bd mial czas na to ? nabor 2015

maromar    13

mam podobny problem, no ale jeśli decyzja w marcu i formalności się załatwi przed zasiewami to chyba plan będzie obowiązywać tak?

maniek20    71

o jaki plan wam chodzi bo przez 4 lata możesz siać co ci sie  podoba tylko w 5 roku musisz mieć to co w biznes planie  tylko jak dostaniesz punkty za białkowe to co roku ten 1 ha musisz zasiać jak by kontrola wpadła 

freetaxi    170

Kwestia naboru z 2015 może jeszcze się wydłużyć. Z info jakie mam planowana jest nowelizacja rozporządzenia. Dotyczyć będzie kierujących i prawdopodobnie może być obniżona liczba wymaganych punktów do rozpatrzenia wniosku z 15 na 12. Więc pewnie jeszcze te parę chwil się zejdzie. 

Rangiz    4

Dobre informacje, dobrze byłoby, gdyby tak to się skończyło. Lepiej dłużej poczekać i mieć mniejsze wymagania. Przy 12pkt zawsze większy limit na nieocekiwane wypadnięcie punktów, a także możliwość wywalenia potem pierdół typu szkolenia itp. 

BIZONURSUS    8

Ale mi chodzi o to czy modernizacje można połączyć z młodym rolnikiem bo wtedy byłbym bez żadnych kredytów

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?