Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daremw    128

Ameryki nie odkryłeś... Zakończenie naboru 16 wrzesień, czas na opublikowanie listy to max 180 dni co daje hmmm 15 marca?. Teraz pytanie... Sam wpadłeś na to czy doradca musiał ci podpowiedzieć? Ha ha ha
Niezła jazda... Z tym twoim nickiem ;)

daremw    128

A ile to roboty wysłać te kilka tysięcy decyzji? To nie jest kilkadziesiąt tysięcy, mają jeszcze kupę czasu, z reguły do ostatniego dnia bo chyba decyduje data stępla pocztowego? Więc równie dobrze mogą wysłać ostatniego dnia. Jak z poprawkami wyrobią się wszyscy do połowy lutego (myślę że zdecydowanie wcześniej), to jaki problem jest?

Wiadomość z agroFakt.pl

waldii1    13

A Ci z Was co dostali wezwania do złożenia poprawek do kiedy mają czas na złożenie korekt? Bo tak się zastanawiam jeśli lista będzie dopiero w marcu to wszyscy musieliby dostać decyzje praktycznie 1 dnia. Wiec nie ma mowy o jakiejś kolejności wypłaty pomocy bo jak będą jakieś wymogi do spełnienia to osoba mająca 15 pkt może się wyrobić szybciej od tych co mają po 20 i więcej. Trochę to wszystko bez sensu mi się wydaje.

freetaxi    170

Na wezwanie pisemne jest 7 dni na dostarczenie korekty. Kwestia wypłaty pomocy nie ma nic do wydania decyzji. Wszystko zależy od tego kiedy złożysz wniosek o wypłatę I raty płatności. 

maniek20    71

z mojego BP w piątek poszła lista do BR i nikt nie dostawał wezwani listowych tylko poprawki na telefon  a na całe podkarpacie jest tylko 78 wniosków 

Edytowano przez maniek20

freetaxi    170

Z reguły dzwoni się bo jest szybciej i wygodniej. Nie generuje się papieru i każdy chce zmianę na wczoraj :)

Edytowano przez freetaxi

waldii1    13

To wiem ze wniosek i jeszcze 90dni do wypłaty mają. Ale w ustawie jest napisane że o kolejności wydawania decyzji decyduje ilość punktów.

kocur666    4

to znaczy , że nie dostaniemy 20% z sumy w kielnie? w tamtym roku to mi sie podobało mój znbajomy dostał to odrazu samochód kupił . Lecz w tamtym roku było 30 tys sobie . A ja sie pytam czy te 20 tys dostanie sie dopiero po 5 latach?

kocur666    4

Ponawiam pytanie ;]

to znaczy , że nie dostaniemy 20% z sumy w kielnie? w tamtym roku to mi sie podobało mój znbajomy dostał to odrazu samochód kupił . Lecz w tamtym roku było 30 tys sobie . A ja sie pytam czy te 20 tys dostanie sie dopiero po 5 latach?

maromar    13

rozliczyć musisz się co do złotówki, najpierw 70 tys, reszta po spełnieniu warunków (zakupu maszyn, wybudowaniu itp) czas na złożenie korekt to 7 dni od doręczenia listu

waldii1    13

W moim odziale czas na poprawki był tylko do piątku.Dawno te wnioski powinny być obrobione i wydane decyzje.Szybciej obrobią MGR nabór a, b, c niż MR.

na stronie arimr było że na MGR lista będzie najpóźniej do połowy lutego. Więc tylko młodych zwlekają nie wiadomo na co czekając. Po 3 osoby w BP do wniosków których jest niewiele. Ale co my możemy tylko czekać i mieć nadzieję że już niebawem będzie lista i pierwsze decyzje.

freetaxi    170

Terminy reguluje rozporządzenie i tego trzeba się trzymać. W MGR jest troszkę inaczej.

marasp    7

rozliczyć musisz się co do złotówki, najpierw 70 tys, reszta po spełnieniu warunków (zakupu maszyn, wybudowaniu itp) czas na złożenie korekt to 7 dni od doręczenia listu

z tego co pamiętam, rozliczyć trzeba będzie 70tys. pozostałe 30tys. możemy wydać na inne cele,

jeśli zostało zmienione rozporządzenie ws. kierujących gospodarstwem to czy to znowu nie opóźni publikacji listy i wydania decyzji? bo przecież u tych osób chyba nie było tych wstępnych kontroli?

freetaxi    170

Rozporządzenie nie zostało jeszcze zmienione. Jest póki co zgoda KE odnośnie kierujących.

maromar    13

Z TEGO CO WIEM TO W MOIM BIZNESPLANIE DORADCA ROZLICZYŁ CO DO ZŁOTÓWKI, 70 tys na maszyny a 30 na paliwo, nawozy, materiał siewny itp, zero do kieszeni

maniek20    71

haha panowie czy wy z choinek się urwali czy co tak naprawde do kieszeni możemy wziąć 43 % 

Edytowano przez maniek20

farmer1975    5

Ja miałem 1,23 ha od 6 lat i się nie załapałem trzeba mieć poniżej 1ha. Synom lekarzy podawali a ja po Technikum Mechanizacji rolnictwa nie.

DarekGaudyn    9

witam mam pytanie odnośnie wymogów do uzyskania premi czy do wykształcenia liczyła by sie szkoła rolnicza zawodowa i technikum ukończone bez matury i dyplomu technika? i inne pytanie, ojcu zostały jeszcze 3 lata do skończenia prowu, czy była by taka mozliwość zeby mógł przepisać gospodarstwo wcześniej na mnie? pozdrawiam

witam mam pytanie odnośnie wymogów do uzyskania premi czy do wykształcenia liczyła by sie szkoła rolnicza zawodowa i technikum ukończone bez matury i dyplomu technika? i inne pytanie, ojcu zostały jeszcze 3 lata do skończenia prowu, czy była by taka mozliwość zeby mógł przepisać gospodarstwo wcześniej na mnie? pozdrawiam

Tak musi na ciebie zobowiązania przepisać też.

DarekGaudyn    9

ok ale czy jest taka mozliwość ze sie agencja zgodzi? bo chciałbym wziąść MR i jak by sie dało to PROW bo szkoda zeby na ojca było 40% zwrotu jak na mnie mogło by być 50% 

freetaxi    170

Jak przejmiesz całe gospodarstwo wskazane w ojca biznesplanie to ARiMR raczej powinna się zgodzić. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?