Polecane posty

daremw    128

A ile to roboty wysłać te kilka tysięcy decyzji? To nie jest kilkadziesiąt tysięcy, mają jeszcze kupę czasu, z reguły do ostatniego dnia bo chyba decyduje data stępla pocztowego? Więc równie dobrze mogą wysłać ostatniego dnia. Jak z poprawkami wyrobią się wszyscy do połowy lutego (myślę że zdecydowanie wcześniej), to jaki problem jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Decyzje generuje system więc pozostaje je wydrukować i do podpisu przez kierownika.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A Ci z Was co dostali wezwania do złożenia poprawek do kiedy mają czas na złożenie korekt? Bo tak się zastanawiam jeśli lista będzie dopiero w marcu to wszyscy musieliby dostać decyzje praktycznie 1 dnia. Wiec nie ma mowy o jakiejś kolejności wypłaty pomocy bo jak będą jakieś wymogi do spełnienia to osoba mająca 15 pkt może się wyrobić szybciej od tych co mają po 20 i więcej. Trochę to wszystko bez sensu mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na wezwanie pisemne jest 7 dni na dostarczenie korekty. Kwestia wypłaty pomocy nie ma nic do wydania decyzji. Wszystko zależy od tego kiedy złożysz wniosek o wypłatę I raty płatności. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z mojego BP w piątek poszła lista do BR i nikt nie dostawał wezwani listowych tylko poprawki na telefon  a na całe podkarpacie jest tylko 78 wniosków 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z reguły dzwoni się bo jest szybciej i wygodniej. Nie generuje się papieru i każdy chce zmianę na wczoraj :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To wiem ze wniosek i jeszcze 90dni do wypłaty mają. Ale w ustawie jest napisane że o kolejności wydawania decyzji decyduje ilość punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ilość punktów z 50 % ma tylko żeby było 15 .01 bo poco sie pchać w te zobowiązania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

to znaczy , że nie dostaniemy 20% z sumy w kielnie? w tamtym roku to mi sie podobało mój znbajomy dostał to odrazu samochód kupił . Lecz w tamtym roku było 30 tys sobie . A ja sie pytam czy te 20 tys dostanie sie dopiero po 5 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Ponawiam pytanie ;]

 

 

 

to znaczy , że nie dostaniemy 20% z sumy w kielnie? w tamtym roku to mi sie podobało mój znbajomy dostał to odrazu samochód kupił . Lecz w tamtym roku było 30 tys sobie . A ja sie pytam czy te 20 tys dostanie sie dopiero po 5 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

rozliczyć musisz się co do złotówki, najpierw 70 tys, reszta po spełnieniu warunków (zakupu maszyn, wybudowaniu itp) czas na złożenie korekt to 7 dni od doręczenia listu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

W moim odziale czas na poprawki był tylko do piątku.Dawno te wnioski powinny być obrobione i wydane decyzje.Szybciej obrobią MGR nabór a, b, c niż MR.

na stronie arimr było że na MGR lista będzie najpóźniej do połowy lutego. Więc tylko młodych zwlekają nie wiadomo na co czekając. Po 3 osoby w BP do wniosków których jest niewiele. Ale co my możemy tylko czekać i mieć nadzieję że już niebawem będzie lista i pierwsze decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Terminy reguluje rozporządzenie i tego trzeba się trzymać. W MGR jest troszkę inaczej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

rozliczyć musisz się co do złotówki, najpierw 70 tys, reszta po spełnieniu warunków (zakupu maszyn, wybudowaniu itp) czas na złożenie korekt to 7 dni od doręczenia listu

 

z tego co pamiętam, rozliczyć trzeba będzie 70tys. pozostałe 30tys. możemy wydać na inne cele,

jeśli zostało zmienione rozporządzenie ws. kierujących gospodarstwem to czy to znowu nie opóźni publikacji listy i wydania decyzji? bo przecież u tych osób chyba nie było tych wstępnych kontroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozporządzenie nie zostało jeszcze zmienione. Jest póki co zgoda KE odnośnie kierujących.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

Z TEGO CO WIEM TO W MOIM BIZNESPLANIE DORADCA ROZLICZYŁ CO DO ZŁOTÓWKI, 70 tys na maszyny a 30 na paliwo, nawozy, materiał siewny itp, zero do kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

haha panowie czy wy z choinek się urwali czy co tak naprawde do kieszeni możemy wziąć 43 % 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1975    6

Ja miałem 1,23 ha od 6 lat i się nie załapałem trzeba mieć poniżej 1ha. Synom lekarzy podawali a ja po Technikum Mechanizacji rolnictwa nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

witam mam pytanie odnośnie wymogów do uzyskania premi czy do wykształcenia liczyła by sie szkoła rolnicza zawodowa i technikum ukończone bez matury i dyplomu technika? i inne pytanie, ojcu zostały jeszcze 3 lata do skończenia prowu, czy była by taka mozliwość zeby mógł przepisać gospodarstwo wcześniej na mnie? pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

witam mam pytanie odnośnie wymogów do uzyskania premi czy do wykształcenia liczyła by sie szkoła rolnicza zawodowa i technikum ukończone bez matury i dyplomu technika? i inne pytanie, ojcu zostały jeszcze 3 lata do skończenia prowu, czy była by taka mozliwość zeby mógł przepisać gospodarstwo wcześniej na mnie? pozdrawiam

 

Tak musi na ciebie zobowiązania przepisać też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

ok ale czy jest taka mozliwość ze sie agencja zgodzi? bo chciałbym wziąść MR i jak by sie dało to PROW bo szkoda zeby na ojca było 40% zwrotu jak na mnie mogło by być 50% 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak przejmiesz całe gospodarstwo wskazane w ojca biznesplanie to ARiMR raczej powinna się zgodzić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

 ponawiam pytanie co do szkoływitam mam pytanie odnośnie wymogów do uzyskania premi czy do wykształcenia liczyła by sie szkoła rolnicza zawodowa i technikum ukończone bez matury i dyplomu technika?


ale z drugiej strony zastanawiam sie czy nie lepiej zaczekać az ojcu sie prow skończy zeby zacząć prowadzenie gospodarstra na czystej karcie, bo mozliwe ze będzie ładwiej uzyskać nowemu dofinansowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tytuł masz jaki po ukończeniu szkoły zawodowej?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj