Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

freetaxi    170

Nie kolego. Bo punkty idą już tylko w dół. Zmiany mające wpływ na większą ilość punktów mogłeś zrobić do 20 dni po zakończeniu naboru wniosków. 

Dzięki za odpowiedź. Te 16 pkt to były takie mocne wiec może nie będzie źle. A od zakupu maszyny z premii MR będę mógł normalnie odliczyć VAT ?

Wiadomość z agroFakt.pl

daremw    128

Jeśli agencja policzy już punkty i nie będzie się nic zmieniać w cenach maszyn ochrony klimatu i biznesplanie to dlaczego punkty maja polecieć? Ja byłem w agencji i osoba prowadząca mój wniosek wyliczyła mi 20,68pkt i zrobiłem korektę do 16,58 bo po co mam brać na siebie dodatkowe obowiązki(plan nawozowy np)? i jak już wszystko jest zatwierdzone to co ma się zmniejszyć? A z listą idą w zaparte że ukaże się 19 I

No właśnie nie wiem dlaczego tak w agencji mówił człowiek dający mi poprawki, żadna ze zmian w moim wniosku nie spowodowała by spadku ilości punktów a wprost przeciwnie... Minimalnie w górę. Ja na szczęście nie musiałem na siebie brać bezsensownych zobowiązań, chociaż może wysokobiałkowe zlikwiduję.

waldii1    13

Jeśli agencja policzy już punkty i nie będzie się nic zmieniać w cenach maszyn ochrony klimatu i biznesplanie to dlaczego punkty maja polecieć? Ja byłem w agencji i osoba prowadząca mój wniosek wyliczyła mi 20,68pkt i zrobiłem korektę do 16,58 bo po co mam brać na siebie dodatkowe obowiązki(plan nawozowy np)? i jak już wszystko jest zatwierdzone to co ma się zmniejszyć? A z listą idą w zaparte że ukaże się 19 I

To nie warto im wierzyć co do dat bo 19 I to był wczoraj a listy jak nie bylo tak nie ma dalej.

maromar    13

witam,

listy jeszcze długo nie będzie, gdyż wczoraj dopiero dostałem list z gencji co mam poprawić i mam tydxień na to, więc myślę ze w połowie lutego dopiero spodziewać się listy

krzysiek03    4

a ja wczoraj byłem w agencji mila pani powiedziała bardzo ładnie  "CIERPLIWIE  MUSI PAN POCZEKAC NA LISTE  JUZ NIEBAWEM" i tyle się dowiedzialem co się dzieje z moim wnioskiem

matik123    71

mam pytanie odnośnie poprzedniego naboru, chodzi o wykształcenie, czy technik agrobiznesu jest brany pod uwagę jeżeli mam do uzupełnienia wykształcenie?

matik123    71

Tak , pod warunkiem uzyskania dyplomu technika z egzaminu zawodowego.

czyli muszę zdać egzamin r16 praktyczny i teoretyczny?

Nie wiem jakie oznaczenie ma ten egzamin. ja zdawałem 5 lat temu egzamin zawodowy potwierdzający kwalifikacje zawodowe do posługiwania się tytułem technika agrobiznesu. Nie wiem jak jest dokładnie teraz ale podejrzewam że tak samo. Samo ukończenie technikum i zdanie matury nie czyni Cię technikiem. Tak jak ukończenie studiów ale nie obronienie  pracy inżynierskiej czy magisterskiej nie czyni Cię inż czy mgr.

axe300    1

czyli muszę zdać egzamin r16 praktyczny i teoretyczny?

Tak jak napisał kolega MichaBieniek napisał "Samo ukończenie technikum i zdanie matury nie czyni Cię technikiem". Od siebie dodam że samo uczeszczenie  i ukończenie kursu nic nie da ponieważ po ukończeniu kursu musisz zdać egzamin na daną kwalifikacje np R3 , R16 itp 

Bez uzyskania zaświadczenia posiadania kwalifikacji nic nie zdziałasz.

Egzamin praktyczny wymagany próg zdania to 75%

Egzamin teoretyczny wymagany próg I część 50% , II część 20 albo 30% (obie czesci piszesz jako 1 egzamin)

Seba42    2

Na MR niewolno kupić używanych maszyn w grę wchodzą tylko nowe ?? Na sirotki trwałem muszę wydać minimum 70 tyś brutto czy netto ? I czy te 30 tysięcy które zostaje można by dać w MG jako wkład własny czy nadal było by to podwójne finansowanie ? Podczas składania wniosku muszę mieć 1ha ziemi może to być dzierżawa notarialna na 10 lat czy musi to być moja własna ziemia ?

Edytowano przez Seba42

kobra89    66

brutto masz wydac jesli jestes watowcem, tak samo i ryczalt Vat wtedy dla państwa zostaje

Seba42    2

A można przejść na vat na przykład na rok lub dwa czy minimum 5 lat ? @freetaxi  znasz może odpowiedz na pozostałe pytania ?

Na MR niewolno kupić używanych maszyn w grę wchodzą tylko nowe ?? Na sirotki trwałem muszę wydać minimum 70 tyś brutto czy netto ? I czy te 30 tysięcy które zostaje można by dać w MG jako wkład własny czy nadal było by to podwójne finansowanie ? Podczas składania wniosku muszę mieć 1ha ziemi może to być dzierżawa notarialna na 10 lat czy musi to być moja własna ziemia ?

kobra89    66

kase za mledego rolnika masz wydac sam to juz jest dofinansowanie i tą kasą nie morzesz operowac w MGR, a vat minimum 5 lat masz byc od zapu srodka trwałego

Gogusss96    12

Ja miałem na dzień składania wniosku zdany R3 ale jestem w 4 klasie i nie uznali mi żadnego wykrztałcenia szkoda zawsze kilka punktów do przodu ☺

bob124a    2

Za co maciek tak dłuzo punktów? Ja mając 28h rodziców mam 16 z groszami. Za szkole r3 za wysoko białkowe za przejęcie całego gospodarstwa i resztę za ziemię. A jak że stazem(krusem) czytam ze musi być 3 lata, do studiów tylko nie jest potrzebny. Jak to w końcu jest? A z dzierżawami jak. To jest? Bo też mam ich troche

jazda    14

z tego co się dowiedziałem dziś końcowa lista ma być 15 marca....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?