Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    66

na jedno i to smao wychodzi, i tak 2 lata klepac biede trzeba, na miejscu załątwie te 2 kursy, ale to dla mnie chore koniecznie musi byc tytuł,
No i ta posrana żywotnośc ekonomiczna, maszyny teraz ojciec bral to tez już podciągnełem, teraz młody rolnik znowu 4 krowy i 3 byki muszą przybyc, jeszcze jeden wniosek zloze a drugą obore trzeba stawiac i gdzies ziemi szukac aby je wykarmic, bo już zbożem nie dałem rady sie poderwac w góre.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rangiz    4

fretaxi pytanie mam, dzis juz zdziałałem poprawki wszystko poszło OK, ale mam jedną niewiadomą teraz do uzupelnienia wyksztalcenia trzeba r3 zrobic potem r16 i egzamin.

I

A to nie wystarczy sam r3? 

maroko    3

Znalazłem dziś pismo informacyjne z Agencji w którym jest punkt dotyczący złożenia ankiety monitorującej.

Mam to zrobić w terminie 01-12-2015 do 31- 01- 2016 

Nie wiem dlaczego nie mogę otworzyć tego linku ze strony Agencji. Jeżeli by ktoś miał pod ręką to to bym poprosił. 

kobra89    66

Dzis i w agencji pytalem i w arimr i w powiatowym i w wojewódzkim takze najpierw r3 i r16, było fajnie wczesniej teraz już się pozmieniało, posrane, r3 mam zrobione i moge sobie do wychodka z nim pójśc, jak skladalem wniosek to odrazu mówili nawet nie ma co załanczac

Pablo16    13

Mam pytanie jak udowodnić wzrost wydajności u krów o 10 %. nie jestem pod kontrolą użytkowości mlecznej ale chyba mogę pokazać ilość mleka sprzedanego w pierwszym roku wg. Faktur z mleczarni a potem faktury z kolejnych lat na których widoczny będzie wzrost.

Troker1979    13

Witam

Napiszę coś co wielu osobom(zainteresowanym) się nie spodoba. Jak składałem wniosek to przepisy były dla mnie i dla wszystkich jasne, takie same(dopłaty bydło itd. dyskwalifikacja). Swoją drogą to bezsensowne  przepisy, ale..... . Nie siliłem się na punkty rankingowe bo wiedziałem, że jest małe zainteresowanie i nie brałem zobowiązań na potęgę i uznałem, że to wystarczy by uzyskać dotacje. Jak by się okazało, że prowadzący mogą uzyskać premię to jeszcze bym wystrugał 5-6 punktów(koszty). I co teraz na liście mam byćnie na np. 153 miejscu a na 2345 bo zmieniono przepisy w trakcie naboru?

Palmusny    11

Witam

Napiszę coś co wielu osobom(zainteresowanym) się nie spodoba. Jak składałem wniosek to przepisy były dla mnie i dla wszystkich jasne, takie same(dopłaty bydło itd. dyskwalifikacja). Swoją drogą to bezsensowne  przepisy, ale..... . Nie siliłem się na punkty rankingowe bo wiedziałem, że jest małe zainteresowanie i nie brałem zobowiązań na potęgę i uznałem, że to wystarczy by uzyskać dotacje. Jak by się okazało, że prowadzący mogą uzyskać premię to jeszcze bym wystrugał 5-6 punktów(koszty). I co teraz na liście mam byćnie na np. 153 miejscu a na 2345 bo zmieniono przepisy w trakcie naboru?

Dokładnie . A ja cały czas się zastanawiam z tym wykształceniem bo freetaxi (tak mi się wydaje )wypowiadał się trochę czasu temu że samo wykształcenie R3 wystarczy a teraz ktoś pisze że zmienili i R3 + R16 trzeba ... Co to jakieś jaja są ?

Palmusny    11

Nikt żadnych przepisów nie zmieniał w trakcie naboru. 

To pytanie do eksperta czy wystarczy samo R3 ? Czy co urząd to co innego?

kobra89    66

Nie chce wam wprowadzac zamentu ale śmiechu warte R3 miałem nie chcieli nawet do wniosku dołączyc bo teraz ma byc r16, ja już sam nie wiem, jak sie wkurze to plune na tą kase, ryjów znowu dostawic, i tak mam już żywotnośc jaką i jeszcze 10 %, trzeba sie budowac bo już bydła nie zmieszcze,
I też robiłem już sporo lat temu R3 zaocznie z myślą niech będzie przyda się bo wtedy to wystarczało, albo to u mnie na tym wyp****u nic nie wiedzą ale i w rozporządzeniu jest czytałem pisze tu o naborze sierpien wrzesien 2015r.

freetaxi    170

Troker1979 a jakie ma znaczenie czy będziesz pierwszy czy ostatni na liście. Grunt abyś wymagane przez rozporządzenie 15 punktów i dostał pozytywną decyzję :) Przynajmniej ja to tak pojmuję. 

Edytowano przez freetaxi

Troker1979    13

oki jak dostanę to nie ma dla mnie znaczenia. Teoretycznie na ten cel jest dla kilkunastu tysięcy rolników a złożyło chyba coś koło 4 tys. więc wszyscy co osiągnęli 15 punktów powinni dostać ale nie zdziwiłbym się jakby agencja wprowadziła jakiś klucz oszczędności by było co robić do 2020 roku. Bo dlaczego osoby które przejęły gospodarstwo np w maju 2015 i wzieły dopłaty po kilku miesiącach (16.09.2015) się już nie kwalifikują

freetaxi    170

O ile kojarzę to na premie dla młodych rolników jest przewidziane kasy na jakieś 30 000 osób w tym okresie programowania więc po pierwszym naborze nie ma czym się przejmować bo jak spełnisz próg 15 punktów to dostaniesz decyzję o przyznaniu pomocy. Kwestia przyznania pomocy dla osób prowadzących przewija się od sierpnia 2015 kiedy to pojawił się projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie. Z medialnym doniesień wynika, że jest wstępna pozytywna decyzja w tej sprawie. Warto przypomnieć, że decyzję w sprawie możliwości aplikowania przez takie osoby wydano prawie w ostatniej chwili, czyli parę dni przed zakończeniem naboru. 

marasp    7

Mam pytanie z innej beczki, gdybym kupił ziemię za premię, np.2działki i każda w innej cenie za ar, pierwsza po 150 a druga w tej samej gminie po 400 za ar, jak wytłumaczę agencji taka rozbierznosc przy podobnej klasie ziemi?

freetaxi    170

Z rozporządzenia - świadectwo ukończenia szkoły dającej wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe wraz ze świadectwem potwierdzającym kwalifikację w zawodzie: 

- rolnik - świadectwo potwierdzające kwalifikację R3

itd.

Edytowano przez freetaxi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?