Skocz do zawartości

Polecane posty

freetaxi    170

Tym bardziej dziwne. Dopłaty 30 ha. Wypisy z rejestru gruntów 25 ha :) Jak im to wszystko system przyjmuje?

Troker1979    13

Miałem tak jak w dopłatach i dopiero teraz musiałem poprawić. Deklaruje mniejsze powierzchnie więc nie będzie krzyczał. Pracownicy agencji zdenerwowani, przestraszeni(pierwszy raz to robią w powiatowych oddziałach) bo też się boją, że trafią na dywanik za źle zinterpretują wniosek. A moja wina jaka? Ja mogę zrobić jak wymagają. Dopiero co zostałem właścicielem a według rejestru gruntów mam max 25 ha użytków rolnych więc nie mogę mieć więcej upraw. A dopłaty to inne przepisy. Podajemy ha które nie są nawet naszą własnością

krzysiek03    4

ja tez podalem ha tak jak do dopłat . W piątek miałem kontrole GPS dzialek i nic nie mówili ze ma być tak jak w rejestrze  gruntow i jak na razie  ode mnie nie wymagali zadnej oferty cenowej na ciągnik . Mnie się zdaje ze kazda  powiatowka inaczej rozpatruje wniosek

Wiadomość z agroFakt.pl

kobra89    66

też mam problem z działką pow 5,5ha w tym 0,7lasu i coku z tych 0,7 robi sie 2ha bo cień pada ku***ca czlowieka nosi ile razy mozna pisac o przyjazd na kontrole i sprawdzenie stanu realnego.
Co do listy też to słyszałem ze koniec stycznia ma się ukazac, wycofuje pare duperelów z biznes planu jest teraz okazja.

majkel207    18

niżej piszą że naborze marcowym na MR mogę składać i ci co złożyli w 2015, chyba chodzi im o takich co z jakiś przyczyn nie spełnili wymogów i chyba odwalą tych co przejeli gospodarstwo wcześniej i oni będą mogli złożyć w tym naborze

http://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacje/104/w_marcu_ruszy_nabor_wnioskow_na_modernizacje,4172.html

Edytowano przez majkel207

majkel207    18

to po co te orły w ministerstwie robią już następny nabór na młodego jak kilka programów  z nowego prowu na które ludzie czekają jeszcze nawet nie ruszyło i z tego co słyszę to nie prędko ruszy

freetaxi    170

Nie wiem. W tych rozporządzeniach, które się ukazały są podane terminy startu. I pewnie tego się trzymają. 

krysiu    0

Witam koledzy. Mam takie pytanie czy któryś z Was składał wniosek na zakup ziemi? jeśli tak to chciałbym się podpytać w tej konkretnej sprawie. Jeśli jest taka możliwość to odezwijcie się na Priv żeby tematu nie powtarzać. Na pewno było to wcześniej poruszane. 

mateuszz85    0

witam. mam pytanie odnośnie naboru wrzesień 2015. Wiem że wydatkowanie premii ma być w 70%. czy jak przejdę na Vat muszę mieć zakupione za 70tys. netto czy ma być to kwota 70tys. brutto. pozdrawiam.

mateuszz85    0

mam jeszcze jedno pytanie. w biznes planie podałem maszyny(używane) które obecnie posiadam a chcę je nabyć nowe. czy mogę je sprzedać bo słyszę że przy przepisie gospodarstwa notariusz je wpisuje i jest problem ze sprzedażą przez 5 lat.

freetaxi    170

Teoretycznie tak. Zrób sobie zmianę w biznesplanie i wyrzuć te maszyny, które będziesz chciał sprzedać. 

kobra89    66

fretaxi pytanie mam, dzis juz zdziałałem poprawki wszystko poszło OK, ale mam jedną niewiadomą teraz do uzupelnienia wyksztalcenia trzeba r3 zrobic potem r16 i egzamin.
I teraz mam osiągnac wzrost gospodarstwa w roku docelowym jak to jest ? jak mam wpisane koniec realizacji 2019 to w 2019 mam juz osiągnąc szczyt jednorazowo czy od tamtej pory trzymac wzrost przez 5 lat?? czy tylko w tym roku? opisz mi to jesli możesz

kobra89    66

INŻ MGR nie rolnicze,
Chodzi mi głównie o ten rok docelowy o co z tym chodzi bo nie chcieli mi wyjasnic bo zapewne sami nie wiedzieli o co kama

freetaxi    170

W ciągu 3 lat od wypłaty pierwszej raty premii masz osiągnąć wzrost o 10 % i utrzymać go do upływu 5 lat od wypłaty pierwszej raty premii. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?