Skocz do zawartości

Polecane posty

Ziel    26

mam pytanie odnośnie poprzedniego naboru, czy jesli mialem 3 maszyny wpisane do zakupu a kupiłem 2 za wartość 70% premii to czy musze kupować ta trzecia.

Wiadomość z agroFakt.pl

toreto    0

Witam, 2 pytania odnośnie poprzedniego naboru. Jeśli chce pieniądze z mlodego rolnika przeznaczyć na budowę obory,przechowalni bądź magazynu lecz planowana budowa wyniesie mnie np. 200 000zł to mogę śmiało wydać młodego rolnika np na materiały a za robotę dołożyć ze swoich? Czy jednak są jakieś wytyczne które tego zabraniają?

czesio1612    5

Smiech na sali, telefon z agencji około południa dzisiaj(środa) żebym dostarczył oferty na maszyny do końca tygodnia...  I teraz trzeba wszystko rzucić i jeździć po oferty

freetaxi    170

Szybko się załatwi, szybko będą listy i decyzja. Spieszą i ponaglają bo nowy nabór prawdopodobnie pod koniec marca. 

Edytowano przez freetaxi

kr9292    71

Smiech na sali, telefon z agencji około południa dzisiaj(środa) żebym dostarczył oferty na maszyny do końca tygodnia...  I teraz trzeba wszystko rzucić i jeździć po oferty

Też dziś dostałem telefon z agencji ze do końca tygodnia muszę dostarczyć oferty, a ze mam budowę w biznesplanie to tylko komplikuje sprawę. Budowniczy aktualnie na drugim kocu Polski nie wiadomo czy wróci a tu nagle im się przypomniało

freetaxi    170

Nie chodzi o to. Pracownikom jest potrzebna faktyczna kwota za każdą inwestycję w celu porównania cen, żeby nie podnosić wirtualnie punktów za inwestycje w środowisko i klimat. 

robi57362    56

masz rację freetaxi ja dzisiaj byłem w sprawie poprawek jednej działki nie będę się rozpisywał co i po co bo dużo pisania . ale poszło bardzo sprawnie .od mnie też chcieli oferty ale na początku grudnia ale chyba sami sobie jakieś wzięli bo nic konkretnego im nie dalem , a dziś pani też pytala się czy mam jakieś oferty ale nic nie miałem i tyle wszystkiego

gelorolnik    2

ma ktoś jakieś info odnośnie tego kiedy może być lista? mi obiło się o uszy że początek lutego chociaż nie wiem czy to realne..

kamik90    2

Byłem dzisiaj w ARIMR i pytałem się kiedy można spodziewać się listy, to gosciu kazał czekać.

Troker1979    13

"Witam coś się chyba ruszyło. Po długim milczeniu odezwała się agencja w sprawie poprawek. Podałem hektary jak do dopłat a muszą być zgodne z rejestrem gruntów. Ponoć do 15.01 muszą przesłać górze zweryfikowane listy punktowe. Ogólnie sraczka. W weekand  miałem telefon czy wyrobię się z poprawkami"

"Trochę dziwne. Ja bym się nie godził. Powierzchnia z dopłat to powierzchnia z dopłat. Na użytkach rolnych typu użytki zabudowane pszenicy nie posiejesz więc radziłbym uważać na WEG. Pamiętaj, że zdanie urzędnika to jedno a druga sprawa to zawsze Ty podpisujesz się pod wnioskiem. "

Ja musiałem zaniżyć uprawy by zejść do hektarów w rejestrach gruntów(nie mogę mieć więcej upraw jak użytków rolnych). Wydaje mi się, że to dla mnie lepiej. Za rok, dwa przekwalifikuje nieużytki na uprawy(a różnica to prawie 3 ha w porównaniu z tym co mam i było podawane przez ojca w do dopłat  a tym jak mam w wypisach) i wzrost ekonomiczny mam w kieszeni. Mylę się..?

PS Ja już raz wcześniej poprawiałem hektary do tego co było przy dopłatach a po szkoleniach dla pracowników arimiru decyzja, że jednak musi być zgodność z ewidencją gruntów

Ja w piątek dostałem poprawki ( czy maszyny zadeklarowane we wniosku będą kupowane nowe, jak te maszyny wpłyną na ekologie i innowacje w gospodarstwie, czepiali się o to że mam za mało ha do obsady to im mam złożyć oświadczenie że będę kupował baloty, słomę itp. w jakich szkoleniach będę brał udział oraz nie zgadało coś się im z 2 działkami o 1 czy 2 ary). Jak byłem wcześniej się pytać w BP jak zmienić rozrzutnik zadeklarowany we wniosku z 6t na 8t, to kobitka mówiła mi żeby zrobić to jako uzupełnienie i poza tym sprawdzić ceny czy się nie zmieniły i podawać ceny katalogowe a nie te jakie diler zaproponuje oraz pisać we wniosku jak  bierze się coś z wyposażenia  dodatkowego co wpływa na cenę (np. rozrzutnik obornika marka typ z adapterem ślimakowym i posuwem hydraulicznym itp.). Tak też zrobiłem i w poprawkach nic nie przyszło odnośnie cen. Jutro jadę zawieść poprawki i pozostaje czekać na decyzję lub listę.

freetaxi    170

Dla mnie to trochę nielogiczne. Przykład - działka o powierzchni użytków rolnych dajmy na to 1 ha (0,80 ha powierzchnia, np. sadu zgłaszana do dopłat + 0,20 ha użytki rolne zabudowane). I ARiMR nakazuje podawać powierzchnię upraw z wypisu z rejestru, czyli 1 ha. A do dopłat było podawane 0,80 ha sadu. I z tej powierzchni jest liczona wielkość ekonomiczna. Więc wychodzi na to, że na starcie jest zawyżona WEG więc jak zrobić wzrost? Osobiście zrobiłem już parę korekt pokontrolnych we wrześniowych wnioskach i nikt z pracowników Agencji takich rzeczy nie sugerował czy kazał wręcz zmieniać. 

macio9554    19

Wczoraj dostałem pismo że muszę wprowadzić zmiany w wniosku, załatwić ofertę sprzedaży, podać wymiary budynków i jeszcze wiele innych. I wszystko musi być załatwione do jutra, żeby jutro już dostali poprawiony wniosek na biurko bo w piątek muszą przekazać wyżej gotowe listy rankingowe. Coś mi się obiło o uszy że lista ma być już pod koniec stycznia ale nie wiem ile jest w tym prawdy.

Troker1979    13

Freetaxi  źle zrozumiałeś albo ja nieprecyzyjnie opisałem sytuację. Jest odwrotnie. Ojciec do dopłat podawał 30 ha i ja na bazie tego robiłem wniosek. Jednak z ewidencji przekazanych dla mnie działek wynika, że w tych 30 ha mam 5 ha nieużytków(na dzień dzisiejszy już dawno zrekultywowanych, dlatego 30 ha do dopłat a nie 25ha). Nie mogę zatem wpisać 30 ha upraw ze względu na 5 ha nieużytków i muszę obciąć uprawy by wyrobić się w użytkach rolnych z ewidencji. Sprawa jest jeszcze bardziej zagmatwana ze względu na to, że dochodzą jeszcze np, grunty pod zabudową  grunty zakrzaczone i zakrzewione, las czy rowy.

Teoretycznie za jakiś czas jak geodezyjnie przekwalifikuje grunty to wzrost ESU mam w kieszeni. To wersja najbardziej optymistyczna dla mnie bo bez zakupu dodatkowych ha ciężko mi będzie osiągnąć 10% wzrost ekonomiczny ale może jestem za dużym optymistą

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?