Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati0907    2

Witam czy mogę zadzwonić do oddziału agencji w celu sprawdzenia czy moja prośba o zmiany została w ogóle sprawdzona ponieważ mija już prawie 3 miesiąc i żadnego odzewu ??? Oddział to Lublin Elizówka.

Dzwon ! Ja wysyłałem koniec listopada i po jakis 2 tyg przyszla decyzja. Tez elizowka.

MobbDeep    0

No tak jest wykaz zawodów które kwalifikują się do premii MR, R3 już zdobyte. Ja bym się chciał dowiedzieć czy skoro napisałem we wniosku że chodzę do technikum rolniczego i chcę je ukończyć to czy na wypadek gdybym nie zdał r16 ( wiem że mam czas jeszcze na poprawę) to r3 wystarczy i nie będzie żadnych problemów.

Wiadomość z agroFakt.pl

gabrysiek    47

Z tego co się orientuję to tam jest śmieszna sytuacja. Będąc w technikum i posiadając kwalifikację R.03 (której wyniki miałeś koniec sierpnia, a nabór wrzesień) to wg rozporządzenia za wykształcenie powinieneś dostać 0 pkt, ponieważ było tam napisane, że musi być ukończona szkoła. Czyli w momencie składania wniosku w przypadku technika nic to nie dawało, że masz R.03 bo szkoła jest nie ukończona. Trochę śmieszna sytuacja, gdyż osoby z naszego rocznika, będąc w zawodówce, w której to nauka trwa rok krócej i w tym samym momencie mieliśmy tą samą kwalifikację to oni dostawali za wykształcenie chyba 3 pkt.

Czytając rozporządzenie wywnioskowałem i konsultowałem to z kilkoma osobami i wychodzi właśnie na to, że w dniu składania wniosku pomimo tego, że miałeś R.03 a nie miałeś ukończonej szkoły technikum to za wykształcenie masz 0 pkt. Czyli masz 3 lata na uzupełnienia wykształcenia od dnia otrzymania decyzji. Co jest jeszcze śmieszne, że wraz z dniem ukończenia technikum czyli koniec kwietnia automatycznie samo R.03 Ci wystarcza, bo wtedy masz i kwalifikację i ukończoną szkołę tylko jest to uwzględniane jako poziom zawodówki. Gdybyś miał zdane R.16 to wtedy masz już tytuł technika i dodatkowe pkt, ale to już i tak masz 0. 

MobbDeep    0

Ja akurat R3 zdawałem w sesji sierpień październik, wyniki otrzymałem w listopadzie i udało się zdać. Gdy składałem wniosek napisałem że chodzę do technikum rolniczego, jeśli tak napisałem to czy samo r3 mi starczy czy obowiązkowo muszę zdać r16?

gabrysiek    47

Jesteś 96 rocznik? Jeżeli tak to dlaczego zdawałeś tak późno, masz starą czy nową podstawę programową?

A pro po MR to sorki, ale źle chyba zobaczyłem, bo Ty piszesz o naborze maj 2014?

MobbDeep    0

Tak jestem rocznik 96, idę nową podstawą programową. Przynajmniej r16 nową podstawą.

Tak jestem z naboru 2014

macio9554    19

Witam, mam pytanko. Czy jeśli złożyłem wniosek na MR 2015 to obowiązkowo muszę mieć kontrole na miejscu? Bo z tego co tu piszecie to u was kontrole były, a do mnie tylko raz dzwonili że jedna działka się nie zgadza o 2 ary i że trzeba to jechać wyjaśnić a tak to od momentu złożenia wniosku cisza. 

pawelus    0

Witam .  Mam takie problem , MR2014 . W biznes planie podałem ze zakupię kosiarkę dyskową o oznaczeniu " PRONAR PD220" 

Przy kontakcie z dilerami odkryłem że ta kosiarka o która mi chodzi ma oznaczenie " PRONAR PDT220 "

Różni się jedną literką która powstala prawdopodobnie przez pośpiech .  

Miał ktoś taki przypadek ? W poniedziałek będe dzwonił do ARiMR  ciekawe czy będe musiał robić jakąś korektę ..

Pozdrawiam

freetaxi    170

Po co takie oznaczenia pisać? Masz podane parametry techniczne? To się ich trzymaj.

Edytowano przez freetaxi

pawelus    0

Po co takie oznaczenia pisać? Masz podane parametry techniczne? To się ich trzymaj.

Wniosek pisała mi Pani w Doradztwie .  W tabeli Planowane inwestycje  mam wypisane maszyny jakie chce zakupić . Dałem Pani w doradztwie oferty maszyn jakie chce kupić  to  przepisała tylko :  ''kosiarka dyskowa PRONAR PD220''  

pawelus    0

Nie czepiali się braku parametrów technicznych?

Nie czepiali się .   Dla pewności będe musiał się powstrzymać z zakupem tej kosiarki  i wykonać telefon w tej sprawie . Albo najlepiej udam się do mojej Pani od wniosku . 

macio9554    19

Niekoniecznie ale z moich klientów 3/4 osób miało kontrolę. 

Dzięki za odpowiedz, bo już myślałem że coś jest nie tak :D. Bo mój kolega też składał wniosek na MR i on otrzymał list z agencji (inny oddział niż ja) że musi podać parametry techniczne ciągnika który ma we wniosku i że musi podać ile i jaki materiał siewny będzie zakupiony (ja miałem to samo we wniosku że będę kupował mowy materiał siweny) i jeszcze parę inny pierdół a ode mnie nic takiego nie wymagali (przynajmniej na razie) :)

Magda_86    21

Po roku czasu wypłaty pieniędzy z premii MR muszę się udać do Krus o zaświadczeniu ze podlegam ubezpieczeniu? I muszę to wysłać w ciągu 60 dni od wypłaty?

freetaxi    170

Tak. Zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu składasz w ciągu 60 dni od momentu 12 miesięcy od wpływu premii na konto.

maniek20    71

to cos sie faktycznie ruszyło bo odemnie chcieli jakie maszyn bede kupował zeby sprawdzić ceny i poprawki tak jak okazałoo sie po kontroli działek i nie bylo litu tylko zadzwonila domnie z BP

macio9554    19

A nie jesteś kolego przypadkiem kierującym gospodarstwem? 

Nie, nie jestem kierującym gospodarstwem, gospodarstwo mam dopiero przejąć 

a1fe26c2    36

Z oznaczeniem maszyn widać dokładnie, że co Oddział Regionalny Agencji, to inne zasady. Ja miałem wpisany tylko przedział mocy ciągnika, a w ramach korekty musiałem podać konkretny model (niestety).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?