Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PetrCech22    1

ja mam tak samo i nie bylo i nie ma problemu.. mam inny numer zameldowania a inny numer gospodarstwa , gdzie indziej lezy moje gospodarstwo niz mieszkam tj mam ok 300 m do gospodartwsa ze swojego domu do drugiego

kws    0

jak jest u was ?/

czy po pisemnej info z 29 XII o mozliwosci zapoznania sie z aktami sprawy zARiMR

i wydaniem decyzji w czasie 7 dni dostał kto pozytywna wiadomosc przyznania premi??

vicia1223    10

sąsiad coś takiego dostał ,żeby zapoznać się z aktami. rozmawiałem z nim to mowi , że zabrakło kasy na ten nabór.

Ale od marca bedzie kolejny i nieoficjalnie mówi sie o 100tyś B)

wschodni koniec mazowsza.

Wiadomość z agroFakt.pl

witekbr5    0

ja dzwoniłem do prowadzacego i powiedział ze w mazowieckim jak kto nie wyrobił sie z poprawkami

do 17 listopada to kasy nie stykneło i beda odmowne decyzje

pozostaje nadzieja ze wznowia nabor 2011r

mm nie jarneło sie

versus    16

Nie wiem skąd taką bajkę wytrzasnąłeś :D Kasa na wykończeniu a oni mieliby zwiększać jeszcze i to w tak krótkim czasie od ostatniego naboru. Weź pomyśl troszkę zanim jakąś plotkę powtórzysz ;) Skacz z radości jeśli będą dawać tyle ile było :)

PREZES91WLKP    11

jak jest u was ?/

czy po pisemnej info z 29 XII o mozliwosci zapoznania sie z aktami sprawy zARiMR

i wydaniem decyzji w czasie 7 dni dostał kto pozytywna wiadomosc przyznania premi??

Oczywiście że tak,poczytaj pare stron wstecz to praktycnzie każdy kto dostawał to pismo otrzymał pozytywną decyzje w tym mn.ja :) Nie jest to jednoznacznie potwierdzone w 100% że jeśli dostałes to pismo to otrzymasz pozytywną decyzje chodziaż ja jeszcze nie spotkałem osoby która otrzymała to pismo i nie przyznali jej premii,także możesz miec nadzieje że będzie dobrze :)

KPK

vicia1223    10

powtarzam plotkę słyszaną nie od faceta co wozi chleb po wsi tylko od odpowiedniej osoby, także nic nie wiadomo. przymierzają się do tej sumy.

Ja już złożylem o płatność także teraz mogliby wrocic do 50tyś jak im kasy brakuje . (sąsiad ma składać) :lol:

wschodni koniec mazowsza.

pawlus224    1551

100 tys zł :o ???

Nie wierzę ;) a jesli to prawda , to zbytnio bym się nie cieszył , bo będzie więcej chętnych i mniejsze prawdopodobieństwo ze ktoś dostanie kasę :(

Ja bym skakał z radości gdyby mi się udało pozytywnie przejść MR i dostać 75 tys :rolleyes:

jak tam ? dalej cisza z konkretami MR w tym roku ?

Junkers    42

Mi przyszło wezwanie do poprawki do wniosku o płatność dwa dni temu, można powiedzieć że wdała się literówka, ale zaraz następnego dnia gnałem do łodzi z poprawionym. Wniosek składałem 14.01. I znowu termin się wydłuży przez poprawki.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

PREZES91WLKP    11

Panowie mam takie małe pytanko do tych którzy są już na dalszym etapie załatwiania sprawy z MR otóż mam już gospodarstwo przpeisane i czekam teraz na to opodatkowanie z gminy czy gdy dostane to pismo to moge już odrazu isc do agencji i składać wniosek o nadanie nr gospodarstwa i ile by to mn. trwało.Bardzo mi na tym zależy ponieważ mam okazje kupienia bardzo tanio cielaków ale nie mam nowego nr gospodarstwa a na ojca już nie chce pisac ponieważ tak jak już wczesniej pisałem gospodarstwo jest już na mnie i dlatego nie chce tam za dużo w papierach mieszać.

KPK

Do agencji po nowy numer gosp. możesz iśc nawet w dniu zapisu wystarczy ci do tego akt notarialny i konto w banku nic więcej na nowy numer czekasz około 3 dni

Edytowano przez bodzio9909789

PREZES91WLKP    11

Dzięki Panowie,bardzo mi pomogliście dobrą flaszke jestem wam winien :)

A jeszcze jedno czy konto musi być rolnicze czy może być zwykłe?

KPK

kamil19873    1

W banku powiedzą że rolnicze, a w Agencji że dla nich nie robi to różnicy. Tylko że do Agencji musisz zanieść zaświadczenie z banku o posiadanym koncie. I nie zawsze bank chce wystawić na zwykłe konto,

PetrCech22    1

ja załozylem sobie w BS konto takie oszcedniosciowe i mi powiedzieli w banku ze nie musze zmieniac pozniej na rolnicze bo wtedy nie mialem jeszcze ziemie na siebie. ja mialem sama umowe z banku przy nadaniu numeru gosp.

robert812    53

Mi przyszło wezwanie do poprawki do wniosku o płatność dwa dni temu, można powiedzieć że wdała się literówka, ale zaraz następnego dnia gnałem do łodzi z poprawionym. Wniosek składałem 14.01. I znowu termin się wydłuży przez poprawki.

Czy to znaczy, że jeśli ma się poprawki we wniosku o płatność to termin znaczenie się wydłuża? Ja miałem poprawki 10 stycznia, czy to znaczy że zostałem po uzupełnieniu ich rzucony na koniec kolejki czy coś takiego? Bo jakoś pieniędzy nie widzę na koncie.

suzuki21l    5

moje doświadczenia z dzisiaj, podpisaliśmy dzisiaj akt darowizny, gospodarka jest już moja, prosto od notariusza poszedłem do U. Gminy, by załatwić sprawę opodatkowania, dali mi 3 dokumenty do wypełnienie, + 2 oświadczenia, i od razu złożyłem wniosek o wydanie zaświadczenia o posiadanych ha fizycznych i przeliczeniowych,na jutro ma być, i tu moje 1 pyt? czy z tym zaświadczenie + aktem notarialnym mogę lecieć do KRUS by się ubezpieczyć jako rolnik czy coś jeszcze trzeba??? , z Gminy pojechałem do BS założyć konto rolnicze myślałem że akt notarialny wystarczy , jednak nie, muszę dostarczyć decyzję nadania nr NIP , i zaświadczenie z gminy wyżej wspomniane, jutro dalsze załatwiania, min: dalej konto w BS, nr gospodarstwa, i ewentualnie ubezpieczenie w KRUS

PREZES91WLKP    11

A dlaczego bierzesz konto rolnicze,nie lepiej by ci było założyć normalne skoro też można i co najważniejsze jest od ręki załatwione,dzisiaj sam byłem to zrobić jakieś 10min i po bólu,nie trzeba tego zaświadczenia z gminy jak w przypadku zakładania konta rolniczego.A teraz co do twojego pytania to jesli masz juz to zaświadczenie z gminy to możesz smiało do KRUSU jechać,mi niestety dopiero pod koniec tygodnia maja wydać także niestety znów sie terminy wydłużają :/

KPK

Riddick    0

Cześć. Dziś otrzymalem odmowna decyzje w sprawie wsparcia MR z powodu braku funduszy (woj. mazowieckie)Ostatnia poprawka poszla 26.11.2010, otrzymalem pismo jakos jeszcze przed Swietami ze za 7 dni przyjdzie decyzja a przyszla dzis 31.01.20011 i odmowna. Czy ktos dostal odmowna decyzje z podobnych przyczyn???

Pandanus    1

suzuki najprawdopodobniej spotka cie jutro przykra niespodzianka w KRUS

dzisiaj był ostatni dzień miesiąca i jutro powiedzą ci ze dopiero ok połowy miesiąca bedą cie mogli zarejestrowac - ja tak miałem i pare innych osób tez na forum o tym pisało

gdybys miał to pismo z gminy dzisiaj to bys dostał od ręki zaświadczenie w KRUS a tak bedziesz musiał czekać niestety

suzuki21l    5

Pandanus, załamałeś mnie, mam jeszcze jedno pyt, odnośnie oświadczenia o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego, trzeba tam wpisać datę kiedy podjołem samodzielnie prowadzenia gospodarstwa , jaką datę tam wpisywaliście , czy zawarcia aktu notarialnego, czy jaką????????

Pandanus    1

data z aktu notarialnego

absolutnie nie wcześniejsza

jakbys składał osobiście wniosek o platność to mozesz sie zapytać na miejscu i wtedy wpisać

ja sie pytałem bo na zaswiadczeniu z krus bedziesz miał inną datę niz na akcie notarialnym

Edytowano przez Pandanus

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .