Skocz do zawartości

Polecane posty

pawelektryk    1

Witam, mam pytanie odnośnie punktow za wykształcenia. Obecnie posiadam wykształcenie średnie tj. technik elektryk. Wg rozporządzenia powinienem je uzupełnić, i tu moje pytanie czy jeśli zadeklaruje ze ukończe technikum rolnicze to otrzymam te 4 pkt czy to juz nie jest brane pod uwagę?

freetaxi    290

Punkty dostaniesz jeśli w dniu składania wniosku o przyznanie pomocy będziesz miał stosowne wykształcenie/staż. Sama deklaracja nie wystarczy.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

Wiadomość z agroFakt.pl

jarecki82    3

Na wiosnę bedzie się kończył MR z naboru 2010. Mam pytanie odnośnie dobrostanu zwierząt bo trzeba się powoli szykować do końcowej kontroli.

Czy świnie i krowy muszą mieć stały dostęp do wody tzn.poidła i smoczki, bo ja leję wodę do koryt i żłoba?

Czy będą mi mierzyć wszystkie działki?

soltys48    597

U mnie jak była kontrola z weterynarii nie przeszło,że świnie mają wodę laną w koryta ponieważ jak to Pani wet stwierdziła "w korytach istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo zanieczyszczenia wody odchodami i słomą"i zapisała to w protokole

co ciekawe nawet u cieląt się czepiła,że woda jest zadawana w garnkach na ścianie

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

jarecki82    3

Szlag by trafił. Smoczki w chlewie jakoś się podciągnie, ale te poidła do byków jak do tego żłoba zamontuję.

Zaraz po kontroli likwiduję hodowlę. Świnie k.. po 3zł a Ci mnie będą gnębić durnymi przepisami.

Edytowano przez jarecki82

freetaxi    290

Dlatego zawsze mówię, że jeśli jest możliwość to odpuścić zwierzęta w młodym.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

a1fe26c2    36

Jarecki, są poidła naścienne, możesz też czepiać na rurze.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zrób sieć rur i złączy PE bardzo dobre i szybkie rozwiązanie i do tego poidła smoczkowe albo miseczkowe kilka dni roboty i masz stały dostęp do wody przez zwierzęta.

tomek1986    1

Mi mija 5 lat 7 stycznia 2016.Póki co jeszcze kontrol nie wpadła,a swoja drogą to jak będą sie chcieli do czegoś przyczepić to zawsze coś znajdą

mati0907    2

Witam

W biznesplanie miałem wpisany zakup maszyn za premię, robiłem zmiany na zakup ziemi. Przyszła decyzja, "wyrażam zgodę na zmianę założeń biznesplanu, stanowiącego załącznik do wniosku o przyznanie pomocy złożonego w dniu 06-06-2015". W uzasadnieniu," W nawiązaniu do decyzji nr ble ble ble, , wyrażono zgodę na zmianę założeń biznesplanu w zakresie powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie rolnym zgodnie w warunkami określonymi w 21 ust. 1-3 w/w Rozporządzenia. Nic tam nie ma napisanego o zmianie wydatkowania premii. Czy to już ta właściwa decyzja i mogę kupować ziemię za premię ???

crvx40    7

po jakim czasie przyslo wam pismo odnosnie zmian biznesplanu? jal zlozylem iane 21wrzesnia i do dzis zero odzewu z ich strony. Dodam ze kasa na koncie juz jest a wniosek skladany byl razem ze zmiana.
przepraszam za bledy pisane z tel

artek27    1

czy dostał juz ktoś decyzje lub jakąś wiadomość od ARiMR odnosnie Mlodego R ze składających w tym roku we wrzesniu ?

cos mi się obilo o uszy ze ma być cos wiadomo na przełomie luty-marzec

starybudnik2    12

Mam pytanie do osób, które wypełniały oświadczenie o spełnieniu standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymywania zwierząt. Jaką datę wpisać oceny gospodarstwa?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć . 
    • Przez kender25
      Witam, piszę po raz pierwszy na tym forum, ponieważ mam rozterkę, o której napiszę poniżej.
      Chciałbym najpierw powiedzieć że, jeśli to zły dział, to proszę powiedzieć, postaram się usunąć i dodać do odpowiedniego.

A więc niedługo dostanę dotację na młodego rolnika, i tutaj mam główną rozterkę.
      Czy pieniądze wydać na zetora majora z turem, czy udoskonalić stodołę i gospodarstwo.
      Jeżeli chodzi o ciągnik, to posiadam c330 z turem 1sekcja, oraz ursusa 1012, ale uznałem że  praca c330 z tym turem jest niezbyt wydajna, i łatwo idzie się zdenerwować, zastanawiałem się czy nie dodać 2 sekcji i stworzyć 2sekcyjny tur, ale czy pompa to uciągnie? Bo z 1sekcyjnym jest wymieniana mniej więcej co rok (wzmocniona). Dlatego postanowiłem że dobrym wyjściem będzie zetor major z ładowaczem.
      Druga strona medalu to stodoła, można ją podzielić na 3 części, pierwsza część to baloty ze słomą,(co prawda zawsze zostaje jeszcze słomy w stogu, ale dodatkowe są w stodole jak by co) 2 część to ziarna i śrutownik, a trzecią część podzielę jeszcze na dwie części, to znaczy w lewej części są baloty z sianem, a w drugiej na dole są byki, sztuk 15, a nad nimi również siano(jest klapa i od razu z góry do koryta się im zwala to siano. Ale chciałbym postawić silos, ze śrutownikiem ssącym, a w miejsce zboża(te obecne) wstawić baloty z sianem, a tam gdzie są teraz te baloty z sianem zwiększyć produkcję bydła do 24-30 sztuk.
      Stodołę można by odnowić, jest drewniana, ale jest wręcz w dobrym a nawet bardzo dobrym stanie. W miejscu gdzie są byki jest murowana.
      Tak więc mam sporą rozterkę czy postawić silos, zwiększyć hodowle byków, i zrobić stodołe z pustaków? Czy lepiej kupić zetora majora z turem?
      Temat ten chodzi mi bardzo długo po głowię, proszę o rady.
      Pozdrawiam.
    • Przez Pablo201_5
      Witam,
      Gdzie w Warszawie znajdę szkołę, która prowadzi darmowe kursy kwalifikacyjne? Szukałem w Internecie i chyba temat jest dosyć poważny bo narobiło się niepublicznych szkół oferujących takie kursy tylko za 100zł miesięcznie...

Mam wykształcenie średnie z maturą, teraz studiuję i mam prawo jazdy B.

Najlepiej żeby kurs był prowadzony w weekendy, w trybie e-elearningowym i oczywiście darmowy.

Podajcie jakieś informację na w/w temat i pomóżcie zasilić swoje szeregi- szeregi rolników :-)