Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Apacz13    2

Witam :) Mam takie pytanie

Mam 18 lat ,jestem uczniem Zasadniczej Szkoły Zawodowej (Budowlanej ) chciałbym zrobić kurs na rolnika , czy mógłbym już zacząć kurs czy muszę najpierw skończyć szkołę :)?  zależy mi na czasie ;)

W moim przypadku musiałem skończyć technikum i dopiero później R3 :)

robi57362    56

witam dzisiaj dzwoniła do mnie pani z arimr i pytają się o producentów maszyn bo musi wydrukować oferty . podałem jej te nazwy lecz i tak nie wszystkie będą się zgadzać . i tu moje pytanie po co im te oferty . przy okazji spytałem się ile mam punktów powiedziała mi że 16.6 .trochę mało przecież w rozporzadzeniu choćby za opryskiwacz jest o ile dobrze pamiętam 15 punktów . coś jest chyba nie tak może za inwestycje są to jakieś inne punkty .

Wiadomość z agroFakt.pl

plusz    0

witam mam pytanie czy ja moge kupic ciągnik np.teraz a jak dostane premie z młodego rolnika2015 rozliczyc sie ? sytuacja jest  taka ze trafia mi sie ciągnik u naszego delera w dobrych pieniądzac {koniec roku} 20 tys taniej niz stoją a jak sie mozna domyslec lista i kasa moze byc dopiero pózną wiosną dodam ze jestem po kontroli i po poprawkach punktów mam 22

warchest    46

a po dostaniu mlodego rolnika do pracy mozna isc dopiero po roku czasu od otrzymania pieneidzy ? a gdzie mozna to sprawdzic od keidy mozna isc do pracy

freetaxi    170

Co do ofert w MR to póki co w podlaskim tylko wołali u jednego z moich klientów. Dziwne to bo w tym poddziałaniu nie ma postępowania ofertowego. Pewnie chcą bić punkty w dół. Robi57362 punkty za inwestycje w środowisko i klimat przeliczasz na podstawie wzoru z załącznika do rozporządzenia. 

farmtraczek    1

W moim przypadku musiałem skończyć technikum i dopiero później R3 :)

A to szkoda bo bym sobie już zaczął bo nie wiadomo jak długo będzie to dofinansowanie na młodego :/

R3 ? to kurs na rolnika :)? ile ten kurs trwa , :)?

raul7031    8

To kurs kwalifikacyjny na poziomie zawodowym. U mnie trwał 3 semestry. Po nim zdaje się egzamin zawodowy z kwalifikacji R.3 teoretyczny i praktyczny. 

Apacz13    2

I w moim przypadku też tak trwał jak u kolegów wyżej . Dzwonił do mnie kuzyn ma kontrol w poniedziałek :)

Palmusny    11

A to szkoda bo bym sobie już zaczął bo nie wiadomo jak długo będzie to dofinansowanie na młodego :/

R3 ? to kurs na rolnika :)? ile ten kurs trwa , :)?

zawsze po skończeniu technikum możesz złożyć papierki i zadeklarować że ukończysz szkołę (np r3 ) w ciągu 3 lat jeżeli tego nie zrobisz to zwracasz kase + odsetki (jeżeli się myle to mnie poprawcie). Ja też po technikum chcę się załapać na młodego a że jestem na informatyce to bd musiał r3 robić :) ale dla chcącego nic trudnego 100 tys na drodze nie leży 

farmtraczek    1

zawsze po skończeniu technikum możesz złożyć papierki i zadeklarować że ukończysz szkołę (np r3 ) w ciągu 3 lat jeżeli tego nie zrobisz to zwracasz kase + odsetki (jeżeli się myle to mnie poprawcie). Ja też po technikum chcę się załapać na młodego a że jestem na informatyce to bd musiał r3 robić :) ale dla chcącego nic trudnego 100 tys na drodze nie leży 

No to jakby  było można w ciągu 3 lat uzupełnić wykształcenie to by mi pasowało :) , ale pewnie  na pierwszym miejscu bedą osoby które mają wykształcenie rolnicze , a na co zwracają uwage :)?

tomek1986    1

witam.mam pytanie z innej beczki.http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/wnioski-z-dzialania-ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html .dotyczy punktu 14 o spełnieniu warunkow itp po 5 latach.Chodzi o ten termin 60 dni złożenia oświadczenia,wie ktoś może jak to interpretować dokładnie??chodzi o wysłanie 60 dni przed upływem 5 lat ?,czy w wysłanie w ciągu 60 przed upływem 5 lat.

Pablo16    13

Czy agencja może się mnie czepić że nie posiadam prawa jazdy na ciągnik rolniczy. Na świadectwie ukończenia szkoły też nic nie ma żebym ileś tam godzin na ciągniku wyjeździł ale żeby dojechać do swoich pól nie muszę korzystać z dróg publicznych.

tomrolnik    111

to po problemie a tak w ogóle to nie musisz tego samemu robić możesz komuś prace zlecić w razie czego ale nie będą do tego się czepiać

Pablo16    13

No to ok. Dzięki za odpowiedź. Ale i tak w końcu będę musiał czas ogarnąć i zrobić te prawko bo za dużo ciągnikami po asfalcie się kręcę :D

andrzej1988    102

Jak masz kat B to wystarczy zrobić kat E i mozesz jezdzic busem z laweta albo duzymi przyczepkami i traktorem z dwoma przyczepami. Ja bede robił E. Jest tego taki plus ze nie trzeba zdawac testow na kompie a na traktor trzeba.

Edytowano przez andrzej1988

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na T się nie opłaca najlepiej B+E albo C+E i gitara

Witam wszystkie osoby wypowiadające się w temacie premii MR.

Czy ktoś z obecnych w temacie beneficjentów wykorzystywał premię z zeszłorocznego naboru jako wkład własny do kredytu preferencyjnego na zakup ziemi i mógłby pokrótce opisać jak to wygląda w praktyce.

kocur666    4

witam

Właśnie jestem po kontroli , na młodego rolnika w piatek bede podpisywal protokul  z kontroli . Zadeklarowalem sie ze przejme po mamie gospodarke 13ha z hakiem , ojecic nie moze jeszcze mi nic przepisac wiec mama zostala ;][ chodzi mi odnosnie bo dopiero w tym roku zaczelem uzytkowac ta ziemie po mojej mamie , na polowie wyciuelem czesc krzakow a czesc nie i jak teraz to bd wygladac ? ona mi mowila ze te krzaki itp odlicza . A i pytala sie mnie czy biore doplaty  mowilem ze nie , dopiero zaczelem sie ta ziemia zajmowac .I mam pytanie czy te odliczone krzaki wplyna na młodego rolnika? zadeklarowane jest 13 z kawalkiem i mam juz 1 ha na siebie.

freetaxi    170

Wszystko zależy od tego jakie powierzchnie miałeś powpisywane jeśli chodzi o dopłaty bezpośrednie. Bo to na tym też opiera się wielkość ekonomiczna.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?