Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

freetaxi    170

Potwierdzenie przelewu jeśli płaciłeś bezgotówkowo i ze strony ARiMR wykaz dokumentów do rozliczenia WDPK-1/144.

lukaszgg    1

Pytanie czy esu w drugim i trzecim roku musi być większe niż w roku początkowym czy może być trochę mniejsze?

Edytowano przez lukaszgg

dzikidaniel    36

Esu w roku docelowym ma być większe, co w między czasie będzie się działo nie ma jakiegoś większego znaczenia.

Wiadomość z agroFakt.pl

łukasz    29

Mogę ubiegać się o młodego rolniki gdy rodzice posiadają 2x prow umowy z 2011 i 2015+gva roku ? Przyjął bym wszystkie grunty ujęte w umowach. Jak taka procedura wygląda?

freetaxi    170

Trzeba pisać podanie o przejęcie zobowiązań ale po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy. ARiMR z reguły wydaje zgodę o ile przejmujesz całość gospodarstwa. Dosyć czasochłonne ale do realizacji. 

Edytowano przez freetaxi

lukasz121515    10

Potwierdzenie przelewu jeśli płaciłeś bezgotówkowo i ze strony ARiMR wykaz dokumentów do rozliczenia WDPK-1/144.

A co jeżeli nie będę miał potwierdzenia przelewu, albo tylko część??

luuuuk    2

dostałem nie dawno MR i mam pyt, czy ceny które podałem we wniosku na zakup maszyn muszą  byc identyczne  za jakie kupie czy mogą nieznacznie odbiegać, bo oczywiście ceny poszły w góre.

Norbert_88    1

Ja też dostałem MR we wrześniu, dzwoniłem do ARiMR z zapytaniem i odpowiedzieli mi, że maszyna może być starsza niż 5 lat, ale musi być w dobrym stanie technicznym. Jeżeli będą mieli wątpliwości co do stanu tech. lub ceny będą opierać się o opinie rzeczoznawcy, będzie można też rozliczyć się umową kupna-sprzedaży. Ale lepiej zanim wydasz kasę upewnij się, kontaktuj się z osobą która rozpatruje twój wniosek.

Byłem dzisiaj w ARiMR pytałem o te starsze maszyny i umowę kupna sprzedaży odpowiedzieli, że tak. W celu potwierdzenia złożyłem indywidualne zapytanie na piśmie za 2-3 tygodnie mam spodziewać się potwierdzenia odpowiedzi.

Norbert_88    1

Umowa kupna sprzedaży w tym przypadku otwiera niektórym pewne furtki...

Mam nadzieję, że jeżeli już ktoś dostał taka premię i zakupi w ten sposób maszynę nie będzie używał "furtek ". Jak dostanę odpowiedź z ARiMR-a napisze co i jak.

ciastek12    32

Ja wystosowałem pismo do ARiMR z zapytaniem odnosnie zakupu masznyn starszych niż 5 lat za dofinansowanie MR 2014. W odpowiedzi dostalem pismo ze nie ma żadnych przeciwskazań aby za MR zakupić maszyny starsze niż 5 lat, ale trzeba spełnić pewne warunki tj.: 1 maszyna musi być zakupiona od firmy handlujacej a nie od osoby prywatnej co dodatkowo wiąże sie z tym, że musi byc faktura Vat, 2 maszyna musi być wyceniona przez rzeczoznawce figurującego na liscie ARiMR, 3 dana maszyna nie mogła być brana wszesniej na jakiekolwiek dofinansowanie co bardzo ciezko sprawdzic a niewystarczy tu tylko oswiadczenie sprzedającego (chyba, że jestesmy pewni że maszyna nie byla brana wcześniej na dofinansowanie) w przeciwnym razie bedziemy zmuszeni oddac 100% dofinansowania z należnymi odsetkami. Myśle, że pomogłem :)

Edytowano przez ciastek12

Norbert_88    1

Skoro akceptują umowy kupna sprzedaży to dziwne ze musi to być firma a nie osoba prywatna. Dziwne to wszystko.
W rozmowie dzisiaj człowiek w ARiMR wyraźnie powiedział że akceptują umowę kupna sprzedaży z tym,że później należy opłacić podatek w urzędzie skarbowym.

freetaxi    170

Od samego początku nie pasują mi te umowy kupna - sprzedaży. Jak dla mnie to nierealne. 

kobra89    66

Czemu to fajnie będzie :D, od ojca kupie maszyny na MR jak tak :D, bo przekazał gospodarstwo bez maszyn :D

freetaxi    170

W PROW 2007-2013 dla myślących w inną stronę niż rolnictwo przy zastosowaniu odpowiednich instrumentów stówka zostawała na koncie. Oczywiście o ile miało się dobre relacje rodzinne lub nierodzinne. Ty wiesz co by się teraz działo jakby umowy kupna - sprzedaży przechodziły? Sam zawiesiłbym działalność :)

Norbert_88    1

Zakupy w ramach inwestycji, o których mowa w ust. 2, nie mogą być dokonane na podstawie umowy zawartej między beneficjentem a małżonkiem, wstępnym lub zstępnym beneficjenta ani wstępnym lub zstępnym małżonka beneficjenta. 

Taki widnieje zapis w rozporządzeniu więc rodzina odpada.

Norbert_88    1

Zaczekam na pisemną odpowiedź z ARiMR. Kolega kilka postów wyżej napisał, że jest spis rzeczoznawców z ARiMR mi zaś dzisiaj facet mowił, iż może to być obojętnie kto, aby tylko posiadał uprawnienia do wyceny maszyn rolniczych.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?