Skocz do zawartości

Polecane posty

rafalo6200    11

te wszystkie informacje są zawarte w rozporządzeniu przejrzyj parę stron wstecz to były wspomniane te paragrafy

święta prawda, ludzie czytajcie rozporządzenie, strone arimr, minrol tam prawie wszystkie informacje z forum są dostępne i opublikowane, pan freetaxi wymaga kasy za każdą konkretną podpowiedz, tutaj, jak każdy zauważył od niego się nikt nie dowie, zobaczcie sobie, na każde konkretne pytanie nie odpowiedział ani razu, sami sprawdzcie...(kasa)

freetaxi    170

Miał ktoś wezwanie dotyczące konieczności przedstawienia ofert cenowych na sprzęt zadeklarowany do zakupu w naborze z sierpnia/września? 

krystek1992    4

Do kiedy musi być rozdysponowana kasa przez agencje ze starego młodego rolnika? Bo coś słyszałem że do końca roku? Czy to możliwe.

A co do ofert to nic o tym nie słyszałem.

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Że to do końca roku muszą wydać. 

Edytowano przez freetaxi

mario504    0

czy we wniosku na młodego rolnika 2015 trzeba było napisać nr. konta bo wydaje mi się ze moja pani co robiła wniosek nie pisała ?

kobra89    66

Freetaxi, nikt nie pytal ani nie wzywał do przedstawiania ofert, ceny wpisywałem takie jakie obecnie są w cennikach i jak narazie cisza i z tego co w powiatówce mi mówili to ich oferty nie interesują masz sie w kasie na karzdą maszyne zmieścic i tyle.

freetaxi    170

No właśnie pytam bo u mojego klienta z podlaskiego człowiek z Agencji zażyczył sobie postępowanie ofertowe. I zastanawiam się czy to pojedynczy wymysł czy na większą skalę. 

mario504    0

to dlaczego   nie podawałem konta dla niej ?  pewnie  trzeba będzie  dołączyć załącznik tak?

Edytowano przez mario504

freetaxi    170

We wniosku o przyznanie pomocy, który składałeś sierpień/wrzesień nie podawało się numeru konta. Podasz go jak będziesz składał wniosek o płatność. 

krystek1992    4

Może chodziło o inną pomoc a nie o młodego albo o nowy nabór 2015? Z tego co mi Dealer mówił to teraz agencja jedynie nie dopuszcza do zakupu maszyn przed otrzymaniem pieniędzy. Także wszystkie faktury zakupu muszą być z późniejszą datą niż data wpływu 100 000 na konto rolnika. 

Załóżmy że kupiłem już sprzęt, mam wystawione faktury z konkretną datą zakupu. Ile czasu mam aby zgłosić fakt zakupu do osoby prowadzącej mój wniosek (do agencji).

nharek    1

Witam. Mam mały dylemat, ponieważ 23.11.2015 roku minęło 60 dni od dnia złożenia wniosku o płatność, do dzisiaj pieniędzy nie ma na koncie. Teoretycznie mi powiedziano przez telefon, że 9.11.2015 miało pójść polecenie przelewu. Czy arimr może za to w jakiś sposób odpowiedzieć coś przyśpieszyć? bo agencja na wypłatę premii ma 60 dni z tego co rozumiem?.. Jestem z ostatniego przesunięcia i jako młody rolnik miałem niecałe 30 dni na załatwienie wszystkich formalności, udało się więc, niech też agencja się wywiązuje ze swoich obowiązków... 

freetaxi    170

Przyspieszyć raczej nie dasz rady. Pozostaje czekać. A zawsze możesz wystąpić do Agencji o odsetki. 

nharek    1

O te odsetki pewnie trochu więcej zachodu niż to warte, ale my musimy się wywiązywać z czasem i z pewnymi sprawami więc niech to działa w dwie strony. Będę dzwonił. Dzięki za odpowiedź :)

freetaxi    170

Sprawdzaj konto. Ostatnio przelewy przychodzą kilka razy w tygodniu. Troszkę przyspieszyli tempo.

nharek    1

Gdy mi przychodzi jakiś przelew to dostaję sms`a z banku, a póki co nie dostałem takiego sms`a 

krystek1992    4

Teoretycznie po zleceniu przelewu centrala w 2-3 tygodnie się wyrabia. U mnie zlecenie przelewu zostało przekazane 10.11. I dalej czekam. Bądźmy dobrej myśli :)

przemo2014    1

Witam forumowiczów. Mam 5 pytan odnośnie MR 2011,otóż:

1)  czy Ja jako MR z 2011 roku musze przedłożyc ARiMR Oświadczenia odnośnie spełnienia wymagan w zakresie ochrony środowiska,higieny i warunków utrzymywania zwierzat?

2) znalazłem na stronie ARiMR cos takiego w sprawie sankcji ESU roku docelowego:

Za nieosiągnięcie nadwyżki bezpośredniej co najmniej 4 ESU zwrotowi podlega 100 % kwoty pomocy, natomiast przy uzyskaniu minimum 4 ESU, za zmniejszenie    nadwyżki bezpośredniej, w odniesieniu do roku bazowego:

• od 25 % do 50 % - zwrotowi podlega 5 % kwoty pomocy,
  • od 51 % do 75% - zwrotowi podlega 10 % kwoty pomocy,
  • 76 % i więcej - zwrotowi podlega 25 % kwoty pomocy.

co w przypadku mniejszego ESU roku docelowego od bazowego w wysokosci np 15 %-równiez są jakies sankcje?

3).  ponad 70 % kwoty premi wydatkowane zgodnie z biznesplanem i rozliczone w 3 latach, mam jeszcze jedną inwestycje w roku 2015(wentylacja dachowa) a MR konczy mi sie w polowie 2016 roku, czy mogę zrobic ta inwestycje przed koncem 5 lat z powodu iz wentylacja przechodzi przez strop budynku a na nim mam nasypane zboza i w tym roku inwestycji tej zrobic nie mogę ze wzglegu na zalegające zboze

4).czy potrzebny jest jakis numer paszowy wyrobiony w Weterynarii gdy pasze dla zwierzat tworzy sie z śrut wlasnych zboz

5). jezeli 5 letni okres MR konczy mi sie np 1 lipca 2016 to czy 2 lipca mogę zlikwidowac chów trzody chlewnej(wiadomo jakie ceny) i przekształcic gospodarstwo w inne zrodlo dochodu(np sprzedaz zbóż,) bo gdzies obiło mi sie o uszy ze trzeba robic wg biznesplanu do konca roku kalendarzowego,jak to jest w reczywistosci ?? 

proszę o odpowiedzi do kazdych z moich pytan,mysle ze innym forumowiczom rózniez takie info sie przyda,pozdrawiam :)

mario504    0

Mam pytanie bo jak złożyłem wniosek  na MR 2015 do agencji to na co mam teraz czekać  na jakiś wniosek o płatność ?  podpowie ktoś coś?

Edytowano przez mario504

crvx40    7

Dostal ktos w tym tygodniu przelew? Zlecenie przelewu poszlo 04.11 i do dzis cisza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?