Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nharek    1

U mnie mija 60 dni od złożenia wniosku 23.11.2015, polecenie przelewu poszło 9.11. Cierpliwie czekam :)

dzikidaniel    36

młody rolnik '14 ten nr paszowy jest niezbędny nawet jeśli się nie sprzedaje zboża?

A co robisz ze zbożem? Pewnie zwierzęta karmisz czyli robisz ze zboża paszę. Idź po prostu załatw ten papier w weterynarii.

gelorolnik    2

Pytanie odnośnie MR 2015. Mianowicie czy bydło które było wpisane w biznes planie tzn. do obliczenia wejściowej wielkości ekonomicznej muszę przejąć czy ojciec może je sprzedać? Pytam bo nigdzie nie jest to sprecyzowane. Podawało się stan na dzień składnia wniosku, i w moim przypadku były kilka opasów powyżej roku. Część z nich ojciec chciałby teraz sprzedać. I tu moje pytania czy może je sprzedać czy trzeba czekać na listę i wtedy przepisać je nami i dopiero ja będę mógł je sprzedać?

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Pamiętaj, że abyś dostał premię musisz przejąć gospodarstwo wskazane w biznesplanie. 

mrozon07    9

To nie w temacie Ale jak to jest z Kredytem dla Młodych pomoc w spłacie polega na tym że część oprocentowania splacaja czy ogólnie z całego kredytu 60 % i nie może przekroczyć 70 tyś euro ?

Przyłączam się do pytania.

batista1902    0

Pamiętaj, że abyś dostał premię musisz przejąć gospodarstwo wskazane w biznesplanie. 

,, przejąć gospodarstwo ,, tzn.  powierzchnie gruntów ??? Bo tak jak ja zadeklarowałem w wniosku MR2014 60 szt. trzody chlewnej a  przejąłem stan 45 szt ( teraz jest około 80 szt. jeszcze nie zarejestrowałem ) I właśnie ten cytat polega tylko na gruntach ??? no bo już prawie rok minie od złożeniu wniosku MR2014 a trzoda wiadomo 3,5 miesiąca i nie ma :)

batista1902    0

Gospodarstwo to nie tylko grunty :)

to właśnie ja wiem, dlatego dałem cudzysłów :) ale odnosząc się do tych szt. trzody ( 3.5 miesiąca ) bydło ( byk 1.5 roku ) więc stany posiadania przez ten okres mogły się pozmieniać. I czy to wpływa w jakimś stopniu w razie kontroli ??? bo moje zlecenie przelewu poszło dokładnie 2 tyg. temu ( 3.11. z rana ) i właśnie dlatego pytam w razie kontroli ( wiem narazie muszę zarejestrować i mieć zgodność ze stanem faktycznym ) ale właśnie czy stan zadeklarowania we wniosku +/- 45 szt. a stan faktyczny +/- 60szt robi w jakimś stopniu Im ( ARiMR ) różnicę ??? ( rok czasu, to sprzedałem, to kupiłem, to się urodziło ) zadeklarowane <--> stan na tą chwilę :rolleyes:

podjadacz    12

a jak by było błędne konto podane to co wtedy ? w moim przypadku to raczej nie możliwe bo miałem wydrukowany numer rachunku i dołączony do wniosku - wpisywany z tyłu chyba nie był

freetaxi    170

Jak podasz inne konto niż to, które jest podane we wpisie do ewidencji to będzie wezwanie do wyjaśnień. 

freetaxi    170

Wtedy masz do wyboru albo zostajesz przy koncie z wpisu albo piszesz oświadczenie i podajesz inny rachunek.

monika_925    0

Kiedy zostało wydane polecenie przelewu, że pieniążki już masz? :)

2.5 tygodnia temu :)Wniosek o płatność złożony w OR Warszawa 28.09

warchest    46

panowie a jak jestem mr to musze na wszystkie jakeis nawozy opryski miec faktury to tez jest sprawdzane skladalem na tamten nabor ?

akernolat    17

jeżeli składałem wniosek na MR w 2014 roku, otrzymałem go w 2015, a pierwszy raz będę uprawiał ziemię w 2016 roku, to mam trzymać się mojego planu upraw z roku bazowego (2014) czy normalnie idę dalej i robię według roku 2016?

akernolat    17

a co jeśli np w tym roku spadnę poniżej  Esu z początku? wystarczy tylko w 5 roku spełnić wymóg esu?

nharek    1

Telefon z agencji, jutro kontrola. kazali przygotować" umowa dzierżawy, akt notarialny, zaświadczenie z krusu oraz potwierdzenie wpłaty składki do krus czy coś takiego. Pytali o to czy kupowane były nawozy bądź środki roślin już na mnie, ale nie, powiedziano mi, że w związku z tym że nie mam jeszcze pieniędzy na koncie kontrola będzie trochu inna. Mówię tu  o młodym rolniku 2014

mati0907    2

To można tą ziemie będzie kupić bez wykształcenia czy nie ? Bo chciałbym zrobić zmiany i za pieniądze z MR kupić a wykształcenia jeszcze nie mam.

Wniosek o płatność złożony 18.09.2015, jakieś poprawki 21.10.2015. Kasa 18.11.2015

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?