Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    170

Najgorsze, że się non stop tłumaczy, że współwłasności nie może być a ludzie i tak swoje robią. 

Edytowano przez freetaxi

andrzej1988    102

Podałeś działkę  w biznes planie na którę znajdują się budynki, która jest współwasnością? Czy nie uwzględniałeś, a masz ją w aktcie i się dopatrzyli?

Ogólnie masz przesrane, nie możesz mieć w żadnym momencie wspówłasności (to nawet nie forma własności, a tak na prawdę udział w niej), nie czytałeś rozporządzenia?

Mam pole które dzierzawie od jednej pani. Całe pole ma 2,20 a ja dzierzawiełm 1,26 ha. Niestetey musiałem usunąć tą działkę z biznes planu i dopłat bezposrednich bo dwóch włascicieli na jednej działce: ja i ta pani ale nie miałem zadnych nie przyjemnosci jedynie zlożyłem aneks do umowy dzierzawy. Gorzej moze byc jesli jest to działka na której znajduja sie budynki.

freetaxi    170

Ciekawe czy umożliwią mu zniesienie tej współwłasności oraz czy wyrobi się z korektą. 

Wiadomość z agroFakt.pl

nharek    1

w starym naborze mam podaną działkę, która ma 3 hektary, aj dzierżawię z tego 1,5 ha. Na dzienniku podawczym przy składaniu papierów o płatnosc pisałem podanie że jestem dzierżawcą działki o " nr taki i taki" z czego dzierżawię 1,5 ha. Pani nie robiła problemów, teraz czekam na przelew, ponieważ w pon było złożone jego polecenie. Może mnie problem ominął ponieważ to są użytki rolne, nie działka z zabudowaniem...

freetaxi    170

Na umowie działka musi być wydzierżawiona w całości. Wszystko na to wskazuje, że tak masz więc nie ma problemu. 

Kolego freetaxi pytanie za 100 punktów  :) dostałem premie z MR 2014, jako inwestycje miałem wpisany ciągnik 100 km za około 160 tyś zł, znalazłem ciągnik 110 km w dobrej cenie i wyposażeniu jak za taki ciągnik  za około 230 tyś zł, muszę robić zmiany? Może agencja się nie zgodzić czy raczej to nie powinien być problem? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

freetaxi    170

Ja bym napisał zmianę do wniosku. Czy Agencja wyrazi zgodę? Wszystko zależy jak zmianę będziesz argumentował. 

jestem pewien że wyrazi zgodę tylko musisz napisać poprawkę do wniosku tak jak Freetaxi napisał sam będę brał dofinansowania i premię dla młodego rolnika na zakup maszyn i gruntów rolniczych i myślę że po poprawce się zgodzą ;) 

gelorolnik    2

to nie można wydzierżawić działki na której są budynki? nie można np wpisać tak że cała działka ma 3 ha a użytkowane rolniczo jest 2,7 ha a 0,3 ha na którym stoi dom itp to nieużytek? a cała działka jest dzierżawiona?

freetaxi    170

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Przykład - działka ewidencyjna o powierzchni całkowitej 1,00 ha, gdzie 0,80 ha to ziemia orna uprawiana a 0,20 ha to budynki (mieszkają tam właściciele). Wydzierżawiamy całą działkę (czyli 1,00 ha) aczkolwiek w użytkach rolnych podajemy powierzchnię 0,80 ha. Ja takie rozwiązanie proponowałem w niektórych przypadkach swoim klientom.

lukaszgg    1

Czy jeśli najpierw kupie maszyny a później złoże zmianę do biznesplanu to agencja nie będzie mi robić żadnych problemów?  Czy lepiej najpierw zmianę robić ?

Dodam że zmiana dotyczy cen maszyn oraz (najpierw miałem kupić rozrzutnik 2 osiowy ale po namyśle kupuje jedno osiowy ale tej samej firmy)

Edytowano przez lukaszgg

Ciekawe czy umożliwią mu zniesienie tej współwłasności oraz czy wyrobi się z korektą. 

Witam chciał bym się ciebie spytać jakie mam szansę na uzyskanie dotacji na zakup Ziemi i maszyn przy powierzchni gospodarstwa rolnego 8 ha. planuję przejąć gospodarstwo po rodzicach po ukończeniu kwalifikacji rolniczej R.3 chcę zostać na  gospodarstwie nie chcę  go sprzedawać od dzieciństwa kocham rolnictwo. Jednak ojciec ni robił nic by zwiększyć jego powierzchnię ja natomiast chcę się wziąć za to i doprowadzić gospodarstwo do ładu na jakie wsparcie mogę liczyć ze strony Unii i ARiMR ? 

Liczę na szybką odpowiedź ;)

@lukaszgg

Lepiej najpierw zmianę zrobić  biznesplanie .

Edytowano przez SZYMANOX
Cytowanie ostatniego posta

dzwoniłem do Pani która zajmuje się moim wnioskiem iii... powiedziała że jeśli napisze że jestem właścieielem 1/2 stajni i 1/2 stodoły to przejdzie . Wtedy bedzie że nie jestem współwłaścielem tylko właścicielem 1/2. Tak mi to tłumaczyła 

Freek    0

aa jak to jest w końcu z egzaminem zawodowym trzeba czy nie trzeba go posiadać może wystarczy tylko ukończenie technikum ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle że za zmianą będę czekał gdzieś koło 2 miesięcy a teraz dostałem dobrą oferte.

Jakie 2 miesiące ??? wysyłaj im pismo przewodnie z informacja co i dlaczego chcesz zmienić dołącz od razu strony biznesplanu poprawione i gitara 2 tygodnie i masz odpowiedź chyba ze lubisz ryzyko to kupuj w ciemno ale jak agencja Ci się nie zgodzi to wtedy powiesz ale ja głupi był.... 3 lata na rozliczenie masz lepiej poczekaj poszukaj i na spokojnie kupuj a nie w gorącej wodzie kąpany myśl na przód ze ci czasem nie rozliczą premii a potem zwrot całości z odsetkami... to może zaboleć :D

podjadacz    12

hokar a kiedy złożyłeś wniosek o płatność ?

aa jak to jest w końcu z egzaminem zawodowym trzeba czy nie trzeba go posiadać może wystarczy tylko ukończenie technikum ?

nie wystarczy technikum - egzamin musi być zdany

daremw    128

Tylko pytanie czy na kąto czy konto.
Tyle mówi się o młodych wykształconych rolnikach a co chwilę widać że podstawowych słów bezbłędnie nie potrafią napisać i już nawet nie mówię ortografii bo od czasu do czasu strzelę gafę.

Edytowano przez daremw

andrzej1988    102

hokar a kiedy złożyłeś wniosek o płatność ?

nie wystarczy technikum - egzamin musi być zdany

Nie musi byc zdany egzamin, wystarczy że ukonczysz technikum rolnicze lub agrobiznesu. Ja nie mam zdanego egzaminu bo miałem tam samą rachunkowosc i zabrakło 10 %. Na swiadectwie mam ukonczona szkoła w zawodzie technik agrobiznesu. Nie wymagali ode mnie uzupełnienia wykształcenia z braku egzaminu zawodowego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?