Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

kr9292    66

Tak zgadza się. Chodzi mi o pozostałe 30 %. Założono, że tez trzeba je wydać, m.in. mogą to być srodki obrotowe. Tak jest czy się mylę??

mf25    7

moge np. wziasc kredyt 70 tys i rozliczyc ta kwote z kredytu?

Wiadomość z agroFakt.pl

Seba42    2

Tak. Mogą to być obrotowe środki produkcji. 

A jakie to są obrotowe środki produkcji zalicza się do nich na przykład ŚOR lub nawoź ?

pp1208    427

MR 2014

wniosek z poprawką złozony 8.09. akceptacja przyszła 21.09. Kasy dalej niema... chyba warto by bylo tam zadzwonic. Jak myślicie ?  ktoś też tak długo czeka ?

osky    0

MR 2014

wniosek z poprawką złozony 8.09. akceptacja przyszła 21.09. Kasy dalej niema... chyba warto by bylo tam zadzwonic. Jak myślicie ?  ktoś też tak długo czeka ?

Ja wniosek o płatność złożyłem 21.09, do tej pory zero odzewu, zero poprawek i zero kasy na koncie.

freetaxi    170

Polecam wszystkim tym, którzy czekają zadzwonić sobie jutro do OR i dopytać jaki jest stan sprawy. Składałem wnioski o płatność włącznie ze zmianami we wniosku o pomoc później niż koledzy wyżej i co niektórzy już premię mają. Albo i nie mają bo już powydawali :) 

Magda_86    21

Czy brać lepiej faktury zakupu na materiały do produkcji rolnej gdy nie jest się na VAT? Może takie faktury wołać agencja na kontroli?

oscilek    0

Źle zrozumiałeś. Na wydatkowanie premii masz czas do 3 lat od wpływu pieniędzy na konto. 

A ile czasu muszę trzymać zakupiony sprzęt?

Bo zakładając taką sytuację: gospodarstow przejąłem w 2015, biorąc premię młody rolnik zobowiązałem się że będę prowadził gospodarstwo do 2020 r., ale zakpupić maszynę (np. ciągnik) mogę dopiero w 2018 r. (3 lata od złożenia młodego rolnika). Czy ten ciągnik będę mógł już sprzedać w 2020 (jako 2-letni) czy muszę go trzymać przez 5 lat tak jak maszyny brane na modernizacje?

oscilek    0

5 lat masz prowadzić gospodarstwo od wypłaty premii. 

To wiem, ale ile czasu muszę trzymać maszynę od jej zakupu? Przez 5 lat od jej zakupu, czy przez 5 lat od otrzymania pieniędzy na jej zakup? Podawałem przykład wyżej.

Edytowano przez oscilek

freetaxi    170

Powiem Ci, że nad się nie zastanawiałem bo nikt nie pytał :) U mnie to raczej ludzie są nastawieni na doposażenie parku maszynowego. Ale wychodzi na to, że po upływie 5 lat jesteś czysty to i maszynę możesz sprzedawać. Nie widziałem odpowiedniego zapisu w rozporządzeniu chyba, że jest to piszcie.

Edytowano przez freetaxi

rafalo6200    11

Kiedyś rozmawiałem z osobą, która już korzystała z modernizacji (zaznaczam modernizacji, a nie z MR) i dowiedziałem się, że należy trzymać maszyny 5 lat od zakończenia ostatniego zakupu. W MR może też coś podobnego być, ale pewności nie mam, piszę tyle ile wiem, a bardziej ile usłyszałem.

freetaxi    170

Świadectwo ukończenia szkoły dającej co najmniej wykształcenie zawodowe wraz ze świadectwem potwierdzającym kwalifikację R3.

tromba222    3

Pytanie o stary nabór.

Z racji tego, że można kupować maszyny starsze niż 5-cio letnie chciałbym zakupić taką przyczepę:

http://olx.pl/oferta/przyczepa-wywrotka-bdf-CID757-IDcwfZN.html#0f831dee25

Rozumiem, że potrzebuję do tego wyceny rzeczoznawcy. Więc chciałbym spytać ile kosztuje taka wycena? Czy ktoś z was robił już na MR taką wycenę?

Czy jeśli będzie to zakup od osoby prywatnej to czy do rozliczenia z agencją wystarczy umowa kupna sprzedaży?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?