Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    170

Proponowałbym raczej najpierw zrobić zmiany a później robić zakupy. Agencja z reguły wyraża zgodę ale gorzej jak się nie zgodzi :)

podjadacz    12

jeśli chodzi o mnie to ja bym z biznesplanu chciał tylko wyrzucić grubbera i zmienić ceny poprzednich maszyn bo się mocno odróżniają od tych wpisanych

Wiadomość z agroFakt.pl

podjadacz    12

oczywiście zmiany zrobimy jednak poczekamy najpierw na pieniądze :)

a tak w ogóle ile się później oczekuje na jakąs odpowiedź pozytywną lub nie

freetaxi    170

Jak zrobiłeś zmiany przed złożeniem wniosku o płatność to z reguły 2 tygodnie. A teraz to możesz i 2-3 miesiące poczekać. Przynajmniej tak mi mówili co niektórzy klienci, którym takowe zmiany robiłem po wypłacie premii. 

crvx40    7

ja zlozylem aneks do zmiany biznesplanu razem z wnioskiem o platnosc 22.09 i do dzis zadnego odzewu co do zmiany.Co do wniosku dzwonila Pani z ARiMR i mowila ze wszystko ok ale o aneksie nic nie wspomniala.

Edytowano przez crvx40

crvx40    7

zrezygnowalem z walu do agregatu na rzecz wagi do rozsiewacza nawozu, dodam ze rozsiewacz mialem podany tylko był bez wagi, i mial nizsza cene, wal juz mam i chcialem zrezygnowac z zakupu nowego.

freetaxi    170

O ile zmiany dotyczące działek, formy przejęcia muszą być zatwierdzone przed zatwierdzeniem wniosku o płatność, to zmiany dotyczące inwestycji może będą osobno rozpatrywane. Ciężko powiedzieć. Na razie polecam poczekać i przypilnować wypłaty pieniędzy. Na zmiany jeszcze przyjdzie czas. 

crvx40    7

no nie pali sie ale jak czytam ze inni mieli zmiany zaakceptowane po 2 tygodniach, po miesiacu to pomyslalem ze z moimi jest cos nie tak:) kiedys pewnie przyjdzie powiadomienie wiec bede cierpliwie czekal:) a pieniadze pozniej przyjda na dluzej wystarcza:)

macio9554    19

Mam pytanko. Kiedy można się spodziewać ukazania listy przysługiwania pomocy z naboru na młodego rolnika z PROW 2014-2020? 

macio9554    19

Bo gdzieś słyszałem że Agencja ma 60 dni na weryfikacje wniosków, licząc od dnia w którym kończy się przyjmowanie wniosków. Czyli jeśli się nie mylę to od 16 września 

a1fe26c2    36

Źle zrozumiałeś. Na wydatkowanie premii masz czas do 3 lat od wpływu pieniędzy na konto. 

Jakiś czas temu i ja się o to pytałem, bo źródło dezinformacji było to samo. :)

Prezenterka wyraźnie mówiła o tym, że pieniądze trzeba wydać do końca tego roku.

gelorolnik    2

Bo gdzieś słyszałem że Agencja ma 60 dni na weryfikacje wniosków, licząc od dnia w którym kończy się przyjmowanie wniosków. Czyli jeśli się nie mylę to od 16 września 

niestety źle słyszałeś ponieważ ARiMR ma 180 dni na opublikowanie listy od zakończenia naboru

kazik1234    2

Na poczatku tego roku dostalem 100tys na mlodego rolnika. odrazu wydalem 70tys na nowe maszyny. Jak i kiedy musze sie rozliczyc z tych pieniedzy?

freetaxi    170

W swoim Oddziale Regionalnym do 3 lat od wpływu premii na konto. Potrzebne Ci będą FV i potwierdzenie przelewu jeśli płaciłeś bezgotówkowo.

rob334    3

Moje zlecenie o płatnośc poszło do Warszawy i za premie kupuje ziemie. Moje  pytanie jest takie, czy moge 70tys zapłacic przy notariuszu? czy lepiej zrobic przelew? te 70tys jest jako zaliczka, reszta kredyt

freetaxi    170

Możesz zapłacić gotówką ale pamiętaj o odpowiedniej adnotacji w akcie, potwierdzającej ten fakt (zapłacono w obecności notariusza).

janczar810    250

Jestem na etapie składania sprawozdania z realizacji biznesplanu i mam pytanie odnośnie jednej z tabel, a dokładniej chodzi mi o 

2. Zakres zrealizowanych inwestycji

spełniałem wymóg wydania 70% kwoty na zakup ciągnika gdzie dołożyłem jeszcze do tej kwoty swoje pieniądze i uzupełniam wiersz w tej tabelce pt.

ciągniki rolnicze |Liczba zrealizowanych typów inwestycji w ramach operacji ....WPISZE 1..| Jednostka miary szt| Wielkość wskaźnika  .. I tu nie wiem co wpisać :( ..... | Całkowita wartość inwestycji (zł) ... Tu wpisać kwote bruttto czy netto...

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:A9OrX_QJByQJ:www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/186%2520A/spr_z_rea_biznesplanu_bhj.doc+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

rob334    3

okej, dzieki freetaxi;) to przy rozliczaniu sie z agencją wystarczy mi akt notarialny, tak?

freetaxi    170

Tak. Wystarczy sam akt notarialny. A jeśli będziesz płacił człowiekowi przelewem to wtedy jeszcze potwierdzenie przelewu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?