Polecane posty

rafalo6200    12

1 usługa doradcza w sprawie opracowania planu nawozowego(bo mam punkty za plan nawozowy)

2 szkolenie dotyczące stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym (bo i tak muszę zrobić chcącrobić opryski)

3 Prawidłowe żywienia bydła mlecznego(oddaje mleko do mleczarni a musiałbym produkować sam na rynek gotowe produkty)

4 szkolenie dotyczące PROW 2014-2020 zbyt ogólnie)

więc co?

Proszę o porady(szkolenia lub usługi doradcze możliwe do zrealizowania, za które dostanę kwit i napewno będą w latach 2015-2018

 

Użytkownik freetaxi Ci nie pomoże bo on chce za to kase(już prosiłem o podpowiedź, nawet zaproponowałem proporcjonalne wynagrodzenie do pomocy)... Podpowiem Ci tyle ile mogę, a jutro mogę nawet wrzucić skan/fotkę odnośnie potwierdzenia moich słów poniżej.

 

1. za plan nawozowy są pkt przy usługach, ale pod warunkiem, że nie zadeklarowałeś prowadzenie planu nawozowego(za 2 pkt) po prostu jedno drugie wyklucza,

2. szkolenie "chemizacyjne, chemiczne"(jak zwał tak zwał)czyli odnośnie stosowania środków ochrony roślin już jest akceptowalne i można wpisać,

3. nie mam pojęcia, nie mam produkcji zwierzęcej.

4. wszystkie usługi czy szkolenia odnośnie prow 2014-2020 nie zaliczają się

 

Możemy się wszyscy podzielić jak kombinować, żeby dobrze wykombinować i otrzymać pkt, chyba Polak Polakowi powinien pomagać...

Moje szkolenia i usługi:

-Szkolenie w zakresie integrowanej ochrony lub produkcji roślin

-Szkolenie w zakresie prowadzenia rachunkowości w rolnictwie

-Usługa doradcza w zakresie opracowania programu ochrony roślin

-Usługa doradcza w zakresie oceny spełniania wymogów wzajemnej zgodności(w zależności jaka produkcja: zwierzęca albo roślinna)

 

To na tyle, podajcie co Wy wpisywaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    563

Więc co by przeszło dla gospodarstwa nastawionego na bydło mleczne produkujące pasze na własne potrzeby?

Co przeszło dla Was? Przepisy odnośnie przyznawania punktów są bardzo nieprecyzyjne. Jaka usługa doradcza(np. wypełnianie wniosku na dopłaty odpada, opracowanie planu nawozowego odpada bo zadeklarowałem się go prowadzić)?Chciałem dodatkowe punkty za inowacyjność i zdecydowałem się na zakup kompa z programem do ewidencji bydła ale pracownik arimiu powiedział że za to nie będzie punktów za innowacyjność to ja już się poddaje


Więc co by przeszło dla gospodarstwa nastawionego na bydło mleczne produkujące pasze na własne potrzeby?

Co przeszło dla Was? Przepisy odnośnie przyznawania punktów są bardzo nieprecyzyjne. Jaka usługa doradcza(np. wypełnianie wniosku na dopłaty odpada, opracowanie planu nawozowego odpada bo zadeklarowałem się go prowadzić)?Chciałem dodatkowe punkty za inowacyjność i zdecydowałem się na zakup kompa z programem do ewidencji bydła ale pracownik arimiu powiedział że za to nie będzie punktów za innowacyjność to ja już się poddaje


Wielkie dzięki rafalo6200 dostałeś punkty za wszystkie te szkolenia i usługi doradcze?

Mi powiedziano że rachunkowośc nie bardzo bo i tam mam obowiązek ją prowadzić

szkolenie chemiczne też nie bo i tak muszę je mieć(odrębne przepisy)

Wzajemna zgodność napewno tak(taka podpowiedź ARIMIRU)

szkolenie z zakresu integrowanej ochrony nie gryzie się z usługą odnośnie opracowania programu ochrony roślin?

 

może to? Ocena gospodarstwa rolnego w zakresie spełniania zasad BHP(nie drogo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Osoba w agencji, która prowadzi mój wniosek pokazała mi liste możliwych/przykładowych szkoleń i usług. Jest zmiana odnośnie szkolenia chemizacyjnego, na tej liście także znalazło się szkolenie o tematyce rachunkowości.

Na razie piszę co mogę, w dalszej kolejności możliwe, że będę wprowadzał zmiany do wniosku odnośnie tych szkoleń bo odr, ani nikt inny na chwile obecną nie wie czy owe szkolenia w ogóle będę, jakieś tam na pewno muszą być więc w razie czego się zmianę wprowadzi jeśli tematyka szkoleń będzie odpowiadać produkcji w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Jakie dokumenty prócz faktur trzeba przedstawić w ARiMR po wydatkowaniu pieniędzy? Młody rolnik Prow 2007-2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hokar    0

Witam, 30.10 podobno została wydana dyspozycja przelewu. Kiedy mogę się spodziewać wypłaty środków?

W wniosku zadeklarowałem, że zakupie maszyny do końca 2015 roku. Czy jest możliwość przedłużenia tego terminu? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroniarz    0

gość w agencji mi mówił ze wszystkie środki ze "starego" młodego rolnika maja byc wypłacone do końca roku i wszystko idzie taśmowo:) sam czekam na $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Witam, 30.10 podobno została wydana dyspozycja przelewu. Kiedy mogę się spodziewać wypłaty środków?

W wniosku zadeklarowałem, że zakupie maszyny do końca 2015 roku. Czy jest możliwość przedłużenia tego terminu? :rolleyes:

13 listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

wniosek złożony 23.09, do dziś zero kontaktu ze strony Agencji więc pewnie wszystko jest w porządku, czekam spokojnie na przelew, chodź mogliby trochu pośpieszyć temat, ponieważ mam okazjonalnie zaliczkowany ciągnik pokazowy i w umowie jest warunek do końca miesiąca by go  kupić.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A co miało się wyjaśnić?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

 

"...tytuł wykwalifikowanego robotnika lub tytuł mistrza, lub tytuł zawodowy lub tytuł zawodowy mistrza, w zawodzie wymienionym w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, uzyskany w formach pozaszkolnych, oraz co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie.

 

w zawodzie wymienionym w ust. 3:

a) świadectwo ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem wykwalifikowanego robotnika lub dyplom ukończenia

szkoły z tytułem wykwalifikowanego robotnika albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzający

kwalifikacje zawodowe,

b) świadectwo ukończenia szkoły dającej wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe wraz ze świadectwem

(świadectwami) potwierdzającym kwalifikację w zawodzie wymienionym w ust. 3, odpowiednio:

– rolnik – świadectwo potwierdzające kwalifikację R.3. Prowadzenie produkcji rolniczej,

– ogrodnik – świadectwo potwierdzające kwalifikację R.5. Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych,

– pszczelarz – świadectwo potwierdzające kwalifikację R.4. Prowadzenie produkcji pszczelarskiej..."

 

 

 

 

Edytowano przez rafalo6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Co najmniej 2 osoby pisały w tym temacie, że agencja nie do końca rozumie przepisy rozporządzenie odnośnie nowego naboru (w sensie, że oprócz R3 być może trzeba będzie mieć 3 lata stażu pracy, czyli opłacony krus). Stąd moje zapytanie, czy coś na ten temat się wyjaśniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszła dzisiaj odpowiedz odnośnie moich zmian , dostałem pismo że muszę pouzupełniać uprawy, obrót zwierzętami i mam uzasadnić zakup agregatu uprawowo siewnego.Zmieniałem wszystkie maszyny, nic nigdzie nie pisze że resztę maszyn jest ok i mogę je kupić. Są jakieś ptaszki pisane długopisem przy tabelce planowanych inwestycji które są słabo skserowane i jeden znak zapytania przy agregacie uprawowo siewnym  a przy pługu nie ma nic i teraz nie wiem czy jest zgoda na resztę maszyn i ten pług czy nie. Jakiś czas temu rozmawiałem z gościem z agencji na temat tego pługa i powiedział że na ten areał przejdzie. Nic nigdzie nie pisze o jakiejś zgodzie ,może miał ktoś podobny przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u nas problemu nie robią dyplom o ukończeniu R3 i dostajesz 4 pkt. No chyba ze ktoś podchodził bez średniego wykształcenia to dyplomu nie dostał tylko świadectwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

MirekCase4230 najprościej będzie jak się skontaktujesz z osobą prowadzącą Twój wniosek. Na wezwaniu znajdziesz dane kontaktowe. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MirekCase4230 najprościej będzie jak się skontaktujesz z osobą prowadzącą Twój wniosek. Na wezwaniu znajdziesz dane kontaktowe. 

 

Dzięki za odzew, już jestem po rozmowie i wszystko wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Witam posiadam gospodarstwo rolne po wierzchni całkowitej 3,87 ha z czego 3,27 jest uprawnej, prowadzę je od 2012r. Moje pytanie jest takie, czy istnieje w ogóle jakieś dofinansowanie cokolwiek co usprawni moje gosppodarstwo? Chodzi mi o zakup chociaż jakiegoś rozsiewacza, cokolwiek.

Proszę o jakieś odpowiedzi. Pytam bo ciągle klepią o pomocy dla ,ałych gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Restrukturyzacja małych gospodarstw. Zajrzyj na forum. Jest temat dotyczący tego poddziałania. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Znalazłem dzisiaj używany ciągnik za pół ceny (kwota poniżej 70 tys., premia z ubiegłorocznego naboru) i chciałbym jakieś dodatkowe wyposażenie dokupić, to będzie problem z rozliczeniem inwestycji?.

Wiem, że ciągnik nie mógł być wcześniej kupiony z dofinansowaniem unijnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie powinno być problemu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj