Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

batista1902    0

a czy ARiMR dzwoni w razie zapowiedzenia kontroli z jawnego nr. tel. czy z prywatnego. Bo ,, Pan ,, który sprawdzał mi wniosek MR2014 w sprawie poprawek dzwonił raz z jawnego a raz z prywatnego ( częściej z prywatnego ). jest jakaś zależność  ??? ARiMR Elizówka / Lublin. Bo dziś koło 14 miałem kilka połączeń nieodebranych z Prywatnego

ciastek12    32

Jak ma odzwonic skoro nr prywatny? :blink:  Boże widzisz a nie grzmisz...Powinieneś dostać złote widły za ten komentarz.                                                                            PS. Przepraszam za post nie na temat ale nie mogłem sie powstrzymać :wacko:

Edytowano przez ciastek12

Wiadomość z agroFakt.pl

podjadacz    12

a ja mam pytanie tak trochę odbiegające od tematu

bo jak bym miał kontrole to mogą mi się przyczepić o łąkę, która była zaniedbana przez poprzedniego właściciela tzn. z jednej strony jest rów oddzielający więc ok ale z drugiej strony jest jakby "syf" ludzie mający działki czy tam ogródki wyrzucają swoje śmieci stamtąd mimo, że jest słupek graniczny robili to za poprzedniego właściciela, zaś kawałek dalej frajer 3-5 metrów przyorał mi łąkę przez kilka lati teraz tyle wyszło - no i mogą mi się o to przyczepić

więc pytanko ile by wziął geodeta za wyznaczenie i wkopanie nowych słupków granicznych ? jestem z wlkp

szukałem w necie ale nigdzie nie znalazłem tylko nt jakiś budowli domów

bardzo proszę o info

no i jak by nie patrzeć za tę stronę mamy uciętą dopłatę z ARiMR

andrzej2110    529

Skoro jest słupek graniczny to w czym problem?? Ustalić miedze gdzie powinna być i dosiać trawę. Z działkowcami pogadaj żeby nie wyrzucali na twoje a jeśli będą dalej to robić do zgłosisz to na policje.

Seba42    2

Jeśli chodzę teraz ostatni rok do szkoły to mógłbym skorzystać z MR gdyby naboru był w 1 kwartale 2016 r ? Byłbym w tedy jeszcze uczniem ale moim zdaniem nie ma to chyba żądnego znaczenia ?

Martin199    0

Na csk nie licz bo to tylko dla mafi. Przy składaniu wniosku wystarczy ze na kolanie spiszesz umowę dzierżawy z ojcem wiec za rok tez będziesz mógł startowac

Umowa dzierżawy gruntów to z tego co wiem to chyba musi być poświadczona przez gminę, a nie tylko kawałek papierku podpisany przeze mnie i tatę bo tak to każdy w przypadku jak by nie dostał dofinansowania to by po prostu wyrzucił umowę jakby jej nigdy nie było. A po za tym czytałem w poprzednich postach, że przy dzierżawie nie dostał punktów za przejęcie gospodarki w całości bo to nie jest trwałe przejęcie tylko na okres 10 lat.

Jeśli uda Ci sie załapać na MRcsk to bierz na zakup ziemi.

A za MR kup sobie punktowany sprzęt/budowlankę lub co tam chcesz jeśli masz wystarczająco punktów.

Myślałem właśnie z tej tabeli środowiskowej wziąć na zmianę dachu z eternitu na blachę (budynek 35 m x 15 m) ale po przeliczeniu wychodzi raptem koło 0,3 pkt dodatkowo a z kolei boję się tej biurokracji. Czy można założyć blachę samemu czy też trzeba nająć firmę zewnętrzną aby mieć fakturę?

podjadacz    12

no właśnie problem jest taki, że słupki graniczne są tylko na odległości 10m a dalej ich nie ma i nie wiadomo jak konkretnie idzie granica na mapce jakoś ze skosu ale dokładnie nie wiemy..

to nie jest takie proste jak Ci się wydaje.. śmiecić śmiecą i będą dopóki tam się nie odgrodzi i nie posprząta tego syfu jak będą znowu śmiecić wtedy wojne można robić i policję wołać

ile taki geodeta może wycenić ? jak do 500zł to by nie było źle a jak powyzej to już kiepsko

Seba42    2

A liczba punktów ma wpływ na kolejność przysługiwania wniosków czy niema to na nic wpływu byle by uzyskać wymagane 15 pkt ? I przez ile lat po uzyskani MR jest się za niego uważanym to znaczy przez ile lat obowiązują zwiększone dopłaty i 60% zwrotu w MG ?

rafalo6200    11

W nowym naborze kolejność nie ma znaczenia bo jest mało chętnych i widać, że dostanie każdy kto te 15 pkt dostanie i spełnia kryterium min 13 tys wartości ekonomicznej gospodarstwa. Oddziały powiatowe już "wypunktowały" wnioski, można iść się zapytać kto ile dostał pkt(przynajmniej ja otrzymałem taką odpowiedź), ale z zaznaczeniem, że wnioski będą jeszcze rozpatrywane przez tam kogoś innego i wtedy nastąpi ponowna weryfikacja i takie tam...

Damiancyk17    1

miałem dzisiaj kontrole z agencji w sprawie działek które zadeklarowałem w biznesplanie na młodego rolnika i wszystko było by dobrze gdyby nie jedna działka połozona nad sama rzeką która przez wczesniejszego dzierżawce nie była użytkowana i problem polega na tym ze osoby kontrolujące stwierdziły ze tutaj cytat ,,P-0,00 ha bagno,zadrzewiona". Poradzcie w jaki sposób można tą sprawe załatwić?

freetaxi    170

Prawdopodobnie będziesz musiał zrobić zmianę i pomniejszyć powierzchnię użytków rolnych we wniosku. Nie spodziewaj się raczej problemów :)

maniek20    71

a to kiepska kontrola lepiej bys mial gdybys mial działki pomylone i wpisane inaczej uprawy tzn  na działce gdzie ma być pszenica rosla kukurydza i na odwrót  panowie czy 9 arów róznicy miedzy tym to jakis problem będzie i jak jest tolerancja w MR2015

Edytowano przez maniek20

Damiancyk17    1

a odwołać sie nie można? Bo zadeklarowałem w biznesplanie ze za premie na młodego rolnika kupie ziemie która własnie dzisiaj kontrolowali razem z ta działka nad ta rzeka która i tak bede urzytkował. tym bardziej nie wiem teraz czy punktów mi nie zabraknie bo miałem tylko 15,5 punkta a działka ma powierzchnie niecały hektar?  :(

maniek20    71

czy oni sa uczleni na te zakupy ziemi i je kontrolują bo akurat tak samo dzialki do zakupu skontrolowali i co naj lepsze że tylko do dzis kontrolują to chyba będzie lista za niedługo tak powiedzieli panowie od gpsu

Edytowano przez maniek20

Mns-lewy    0

Umowa dzierżawy gruntów to z tego co wiem to chyba musi być poświadczona przez gminę, a nie tylko kawałek papierku podpisany przeze mnie i tatę bo tak to każdy w przypadku jak by nie dostał dofinansowania to by po prostu wyrzucił umowę jakby jej nigdy nie było. A po za tym czytałem w poprzednich postach, że przy dzierżawie nie dostał punktów za przejęcie gospodarki w całości bo to nie jest trwałe przejęcie tylko na okres 10l

Jako urządzający wystarczy spisać umowę na kolanie z ojcem. Napewno bo ja tak zrobiłem. Dzwoniłem do agencji i sie dowiadywałem. Przy składaniu wniosku rownież bezproblemowo. Dopiero w momencie przejęcia gospodarstwa muszę mieć umowę dzierżawy poświadczoną na 10lat. Jak sie nie dostanę to wycofuje wniosek. Wiec jest obejście aby startować "co roku"

freetaxi    170

Według mnie to nie jest wyjście z sytuacji. Masz już tytuł prawny. Okres 12 miesięcy już Ci leci. Wycofanie wniosku i zerwanie umowy dzierżawy nie pomoże.

Edytowano przez freetaxi

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Geodeta za 500 zł ? zapomnij żeby ci czasem dwójki nie zaśpiewał ceny są kosmiczne niestety.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?