Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel328    127

mam pytanie odnosnie starego naboru: czy roku inwestycji trzeba sie kategorycznie trzymac czy mozna kupic rok wczesniej? :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można wcześniej bez zmian w BP przerabiałem temat 2 dni temu. Masz się rozliczyć 3 lata od przelania kasy na konto i to interesuje Agencję a daty w BP to tylko orientacyjne są.

Pawel328    127

dzieki za rozwianie watpliwosci ;) i gotowka tez mozna placic a nie przelewem? gdzies mi sie tu obilo o uszy :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Seba42    2

A jak to jest jak niema się wykształcenia rolniczego i chciał by się młodego rolnika połączyć od razu z modernizacją i uzyskać 60 % na zakup sprzętu, da się tak bez wykształcenie ,wystarczy to zobowiązanie które podejmuje się biorąc młodego rolnika że wciągu 3 lat uzupełni się wykształcenie ?

warchest    46

a co jesli na mr mam gospodarstwo i dzierzawie ziemie i jedna dzialke sprzedac bedzie chciala osoba od ktorej dzierzawie a mnei nie bedzie stac tego kupic to co wtedy musze w sadzie dobiegac tego by dzierzawic ta ziemie do konca czy co wtedy jak sprzeda komus innemu i ten ktos zacznie obrabiac a mi odpadnie kilka ha ?

andrzej2110    529

Skoro podałeś dzierżawę do biznesplanu to masz na to umowę. To że zmieni się właściciel ziemi nie oznacza że dzierżawca musi uciekać. Po prostu czynsz będziesz płacił komu innemu.

warchest    46

aha czyli tak ze ta osoba moze sprzedac a ja moge obrabiac tylko ze u nas w okolicy zazwyczaj tak jest ze obrabia ziemie ten co kupi a dzierzawca schodzi to wtedy sadownie trzeba rozstrzygac sprawy czy od 2016 nowe ustawy beda to jzu regulowaly

andrzej2110    529

Jeśli masz umowę na czas określony to ona obowiązuje no chyba ze sam zrezygnujesz. Co innego gdy dzierżawa jest "na gębę" no ale takiej dzierżawy to przy wniosku się nie podaje.

pablo6234    0

Orientuje się ktoś gdzie mogę znaleźć wykaz maszyn które moge kupić na młodego rolnika by dostać dodatkowe punkty proszę o pomoc bo nie mogę nigdzie tego znaleść najlepiej jakiś załącznik albo link

pablo6234    0

nie wiem po co ci to teraz ale tu jest wykaz http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/Zalacznik_nr_2_wykaz_inwestycji_srod-klim.pdf do tego jest wzór w którym trzeba podstawić te małe punkty i wychodzi ile jest faktycznie punktów dodatkowych

dzięki wielkie o to mi chodziło a wzór to może znaje jakoś

loyer986    1

Dostałem wezwanie do uzupełnienia braków formalnych, chodzi o kwestię wyjaśnienia służebności osobistej mojej babci i mam następujące pytanie czy wraz z wyjaśnieniami muszę złożyć korektę na druku wniosku o płatność i tam wymienić załączniki? Czy wystarczy jedynie pismo przewodnie z załącznikami?

mario504    0

Czy jak czekam na potwierdzenie ze dostane młodego rolnika mogę sie ubezpieczyć teraz w krusie i rejestrować sie jako gospodarstwo rolne i przejsc na vat?

axe300    1

Czy jak czekam na potwierdzenie ze dostane młodego rolnika mogę sie ubezpieczyć teraz w krusie i rejestrować sie jako gospodarstwo rolne i przejsc na vat?

W krusie możesz sie ubezpieczyc, jako rolnik (czy to takie pilne/ważne?). Na vat? A musisz? Ja na vat przejde jak bede kupował nowe maszyny teraz mnie sie to nie opłaca.

A jak to jest jak niema się wykształcenia rolniczego i chciał by się młodego rolnika połączyć od razu z modernizacją i uzyskać 60 % na zakup sprzętu, da się tak bez wykształcenie ,wystarczy to zobowiązanie które podejmuje się biorąc młodego rolnika że wciągu 3 lat uzupełni się wykształcenie ?

Programu Młody Rolnik i Modernizacja Gospodarstw nie możesz łączyć! Kiedyś mozna było pieniadze z młodego dac jak wkład własny. Teraz jest tak że na MG nie mogą byc pieniądze ze środków publicznych czyli właśnie z MR. Jest to smutna wiadomość, bo sam tak chciałem zrobić.

Mam pytanie i to doś istotne

Brak wykształcenia, w programie MR zadeklarowałem uzupełnienie wykształcenia. Obecnie uczęszczam na KKZ. 

Czy moge ubiegać sie o 60% z MG jako młody rolnik nie majac na chwile obecną wykształcenia? W rozporządzeniu nie wyczytałem nic o kwestii uzupełnienia wykształcenia. To tak jakby albo sie jest młodym rolnikiem albo NIE. Ubiegając sie o premie MR można uznać sie jako młody rolnik (bez zwgl na wykształcenie, bo wiadomo że młody rolnik musi je miec, albo musi je uzupełnić)

Martin199    0

Witam

freetaxi mam prośbę o pomoc. We wrześniu 2017 roku biorę ślub i wraz z przyszłą żoną chcemy połączyć gospodarki i skorzystać z MR. Z racji że mój tata przechodzi na emeryturę i musi przepisać gospodarstwo też w 2017 roku mam pytanie kiedy najlepiej złożyć wniosek i czy nabory są co roku? Mogę np. składać wniosek już w 2016 roku mimo, że gospodarstwo przejmę na jesieni w 2017, aby w razie gdybym się nie załapał spróbować ponownie w naborze w 2017 roku?

Edytowano przez Martin199

daremw    128

Po pierwsze to nic nie wiadomo o następnym naborze, po drugie jest dość istotna sprawa... Musisz mieć trochę ziemi na start żeby składać papiery na MR co może cie wykluczyć przy następnym naborze bo powiedzmy będziesz miał ziemię dłużej niż rok. Poczytaj sobie ten temat z 6-7 tygodni wstecz to wszystkiego się dowiesz

adamjanusz    0

Witam

freetaxi mam prośbę o pomoc. We wrześniu 2017 roku biorę ślub i wraz z przyszłą żoną chcemy połączyć gospodarki i skorzystać z MR. Z racji że mój tata przechodzi na emeryturę i musi przepisać gospodarstwo też w 2017 roku mam pytanie kiedy najlepiej złożyć wniosek i czy nabory są co roku? Mogę np. składać wniosek już w 2016 roku mimo, że gospodarstwo przejmę na jesieni w 2017, aby w razie gdybym się nie załapał spróbować ponownie w naborze w 2017 roku?

W przypadku małżeństwa ważne jest czy przyszła żona jest obecnie właścicielem gruntów rolnych i jak długo.

Jeśli jest, to przeważnie trzeba wybierać między żoną a dotacją dla młodego.

Nabory w pierwszym kwartale każdego roku.

Pierwszy wniosek o płatność składa się do 9 miesięcy od dnia otrzymania decyzji. Decyzję mniej więcej po 6 miesiącach od złożenia dostaniesz (może być nieco szybciej lub nieco później).

W związku z powyższym jeśli możesz przejąć gospodarstwo dopiero jesienią 2017 to ewentualny nabór w I kwartale 2016 raczej odpada.

Edytowano przez adamjanusz

pp1208    427

Panowie, napewno juz ktoś o to pytał ale na ostatnich kilku stronach tego niema, wiec pytam. Na wyplate premii czas liczy sie od momentu złozenia wniosku o płatność  czy od momentu  zatwierdzenia zmiany ? 30 czy 60 dni ? bo u mnie od przyznania premii niedługo mija 60 dni i dalej nic.

Edytowano przez pp1208

Seba42    2

Programu Młody Rolnik i Modernizacja Gospodarstw nie możesz łączyć! Kiedyś mozna było pieniadze z młodego dac jak wkład własny. Teraz jest tak że na MG nie mogą byc pieniądze ze środków publicznych czyli właśnie z MR. Jest to smutna wiadomość, bo sam tak chciałem zrobić.

Mam pytanie i to doś istotne

Brak wykształcenia, w programie MR zadeklarowałem uzupełnienie wykształcenia. Obecnie uczęszczam na KKZ. 

Czy moge ubiegać sie o 60% z MG jako młody rolnik nie majac na chwile obecną wykształcenia? W rozporządzeniu nie wyczytałem nic o kwestii uzupełnienia wykształcenia. To tak jakby albo sie jest młodym rolnikiem albo NIE. Ubiegając sie o premie MR można uznać sie jako młody rolnik (bez zwgl na wykształcenie, bo wiadomo że młody rolnik musi je miec, albo musi je uzupełnić)

A nie da się jakoś pokombinować i zrobić tak że skorzystać z MR i z MG w biznesplanie na młodego rolnika napiszemy że pieniądze będą miały być przeznaczone na zakup nowego ciągnika a ciągnik kupimy na MG tyle że początkowo trzeba będzie wziąć kredyt a dopiero potem spłacić kredyt pieniędzmi z MR. Wtedy tak jakby nie zapłacili byśmy za rzeczy wzięte na MG pieniędzmi publicznymi czyli z MR

Przeszło by to ?

adamjanusz    0

A nie da się jakoś pokombinować i zrobić tak że skorzystać z MR i z MG w biznesplanie na młodego rolnika napiszemy że pieniądze będą miały być przeznaczone na zakup nowego ciągnika a ciągnik kupimy na MG tyle że początkowo trzeba będzie wziąć kredyt a dopiero potem spłacić kredyt pieniędzmi z MR. Wtedy tak jakby nie zapłacili byśmy za rzeczy wzięte na MG pieniędzmi publicznymi czyli z MR

Przeszło by to ?

Tak się nie da.

Można oczywiście łączyć MR i MG ale wkładem własnym do MG nie może być dotacja z MR.

Wystarczy porównać planowane zakupy w MR i MG i jasno widać czy jest podwójne finansowanie.

adamjanusz    0

Albo jak macie wystarczajaco duże gospodarki to możesz ty skorzystać z MR i przyszła zona

Teoretycznie tak.

Tylko o każdej zmianie mogącej mieć wpływ na przyznanie pomocy Wnioskodawca powinien niezwłocznie powiadomić Agencję. Ślub jest taką okolicznością.

Jeśli małżonkowie spełniają warunki przyznania pomocy - pomoc może być przyznana tylko jednemu z nich.

Rozdzielność majątkowa nie pomoże.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?