Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szczypka    59

po 8 dzwoniła pani z or poinformować o błędach dowiozłem jej wypis z rejestru gruntów poprawiłem błędy i jest ok teraz tylko czekać na kasę 

DumDum    0

cześć, chciałam zapytać, jak liczy się przejęcie gospodarstwa. mój mąż dostał pole od rodziców przed ślubem, pracuje na etat w firmie a ja studiuję ogrodnictwo i zastanawiamy się, czy jeżeli mąż przepisze je na mnie - zrobi wspólność tej ziemi - to czy będę mogła wziąć MR. pola jest ok 10ha, myśleliśmy o wzięciu modernizacji ale niestety nie jestem jeszcze ubezpieczona w KRUSie.

Żeby skorzystać z modernizacji nie trzeba być ubezpieczonym w KRUS.

ChiquitaB    50

do mnie dzwonili właśnie dopytać o te wyksztalcenie bo ten kurs zrobiłem r3 i tak naprawde facet mówił że sami nie wiedzą jak to zinterpretować i się kontaktują z innymi oddziałami aby coś ustalić. Mówił że bez problemu się załapie bo akurat mój wniosek robił facet i kiedy jakaś lista to mówił że nawet slowa o tym nie słyszał czyli pewnie jeszcze troche poczekamy

Wiadomość z agroFakt.pl

daremw    128

Lista raczej szybko będzie w sumie wniosków nie tak dużo, przed wyborami pewnie zechcą ogłosić że lista niedługo będzie więc do końca roku pewnie doczekamy się.

dzikidaniel    36

Lista raczej szybko będzie w sumie wniosków nie tak dużo, przed wyborami pewnie zechcą ogłosić że lista niedługo będzie więc do końca roku pewnie doczekamy się.

No ja właśnie z goła co innego w powiatowym ARiMR słyszałem. Puki nie będzie podpisana poprawka do ustawy to listy nie będzie i tyle w temacie.

dzikidaniel    36

Głownie poprawka dotyczy definicji kierującego gospodarstwo a puki nie będzie wiadomo kto może być beneficjentem to jak można zrobić listę?

freetaxi    170

Można kolego, można. Nie takie rzeczy już były. Opublikowanie listy nie oznacza od razu wysyłania decyzji. 

kisiel123    1

Witam. mam pytanie czy jest szansa zeby ubiegać sie o premie jezeli ojciec ma 1 ha na własność oprócz tego mamy około 10 ha dzierżaw na umowę 5 letnia. Mam cały park maszynowy oprócz kombajnu. Ja mam 22 lata, zarejestrowana działalność gospodarcza i prowadzę usługi dla rolnictwa. jeżeli ojciec przepisze mi ten hektar a premię będę chciał przeznaczyć na zakup 3 ha ziemi to jest szansa ?

Edytowano przez kisiel123

arti17cf    0

Czy jeszcze w tej chwili mogę dokonać zmiany w biznesplanie odnośnie przeznaczenia kwoty z ciągnika na inny sprzęt? Mam na myśli stary nabór.

Ja mam takie pytanie , jestem z przesunieć z sierpnia , jeśli przyjdzie kontrol a skonczył sie atest opryskiwacza a mam wpisany w biznepslanie zakup nowego , to czy beda mi sprawdzać cokolwiek , tzn czy musze miec juz podczas kontroli skonczony kurs chemizacji czy nie i czy jeśli mam skonczony kurs na diagnoste opryskiwaczy to wystarczy ? Czy jeśli przejąłem gospodarstwo we wrześniu nie wykonywalismy zadnych oprysków do tej pory czy musze juz prowadzić jakaś książkę oprysków czy dopiero musze ją założyć ?

majkel207    18

Ja mam takie pytanie , jestem z przesunieć z sierpnia , jeśli przyjdzie kontrol a skonczył sie atest opryskiwacza a mam wpisany w biznepslanie zakup nowego , to czy beda mi sprawdzać cokolwiek , tzn czy musze miec juz podczas kontroli skonczony kurs chemizacji czy nie i czy jeśli mam skonczony kurs na diagnoste opryskiwaczy to wystarczy ? Czy jeśli przejąłem gospodarstwo we wrześniu nie wykonywalismy zadnych oprysków do tej pory czy musze juz prowadzić jakaś książkę oprysków czy dopiero musze ją założyć ?

nie wiem jak innych ale moich kontrolerów takie pierdoły nie interesowały tylko akty własności, krus i dyplom, nawet umowy użyczenia nie chcieli zobaczyć

Pawel328    127

wszystko razem musisz złożyć bo skąd mają się domyślać co chcesz zmieniać.... u mnie odpowiedź na zmiany trwała 8 dni do otrzymania decyzji z OR ;)

sony87    0

Czy podczas kontroli chcieli oglądać wszystkie działki łącznie z łąkami i nieuzytkami ? Mierzyli wszystko jakimś gps em ?

arti17cf    0

Mam użyczony budynek inwentarski gdzie stoją moje opasy, ale czy mogą również pozostałe sztuki  stać jeszcze w innym budynku, mojego ojca?

Praktycznie większość dokumentów (orginały) zgarnęła ode mnie agencja. Czy będę potrzebował tych dokumentów m.in.. dyplom zdobycia zawodu rolnika podczas kontroli, jeśli i tak mają je u siebie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?