Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

porzeczka    0

Jeśli wniosek o płatność został złożony miesiąc temu, pieniędzy jeszcze na koncie nie ma, czy można przed otrzymaniem pieniędzy zmieniać biznesplan ? Jest błąd w biznesplanie

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    345

28 września składałem wniosek o płatność, wczoraj telefon z agencji w sprawie służebności zapisanej w akcie notarialnym. Sprawa dzisiaj wyjaśniona i podobno reszta we wniosku w porządku. Także nie wiem od czego zależy ten czas oczekiwania.

u mojej dziewczyny dokładnie tak samo dzwonili o zapis dotyczący służebności jaką mial zapisaną teść na rzecz swoich rodziców z tym ,że dzwonili 12 października też składała 28 września

Pablo16    13

Mam takie pytanie odnośnie MR 2014 a sprawa wygląda tak. Za pierwszym razem nie załapałem się na listę a dopiero w kwietniu tego roku. Jak składałem wniosek  i biznesplan w 2014 to rokiem bazowym był 2014 rok i płodozmian był zrobiony do 2020 włącznie i teraz nie wiem czy powierzchnię upraw mam utrzymywać tak jak w biznesplanie czy to wszystko mi się o rok przesuwa do przodu i to co zadeklarowałem w 2015 mam mieć w 2016?

Druga sprawa czy jeśli u mnie dochód przynoszą krowy i całe zbiory są przeznaczane na pasze dla krów to czy jeśli zamiast 1,5 ha pszenżyta ozimego mam 1 ha pszenicy ozimej to czy robi to problem?

freetaxi    170

Pewnie w momencie jak Cię informowali to mówili co będą sprawdzać ale znając życie każdy w stresie i zaraz wszystko zapomina :)

freetaxi    170

To pochwal się co będą Ci sprawdzać jak już weszliśmy w temat. Jesteś dopiero urządzającym gospodarstwo czy już kierującym? 

michalma22    0

urządzającym. Mówili że działki pomierzą i zobaczą co w polu rośnie. Tym się nie przejmuje bo sadze same warzywa a w polu zostało mi tylko jeszcze troche porów a reszta pól już poorana. Zwierząt też żadnych nie posiadamy tylko mam modernizacje budynku na chłodnie i pewnie będą chcieli zobaczyć budynek. Przez telefon wydali się spoko także może nie będzie źle.

Damiancyk17    1

michalma22                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 napisz coś więcej jak bedziesz już po kontroli i napisz coś więcej co kontrolowali bo też czekam na telefon z agencji w sprawie kontroli :)

Arkadi    7

Po roku od otrzymania premii z naboru 2014 składamy tylko oświadczenie z KRUS-u? ile czasu jest na zgłoszenie zmiany stanu cywilnego?

Vinsar    0

24 września wniosek o płatność dziś kasa na koncie

u mnie podobnie kasa weszła - wczoraj przelali, a 9 października miałem kontrolę losową z ARiMR , 

tomrolnik    111

panowie pytanie do mr 2014 , jako rok inwestycji , zrealizowania biznes planu mialem podany rok 2015 , czy w tym roku musze kupic wszystkie maszyny czy moge to zrobic w przeciągu tych 3 lat i czy w takim wypadku musze to zglosoc ze w tym roku nie zakupie wszystkie go? z gory dzieki za odp

rafalo6200    11

Mam pytanie odnośnie wykształcenia MR w nowym naborze 2015. 

Rozporządzenie w § 5 ust.1 pkt 6 mówi:

"tytuł wykwalifikowanego robotnika lub tytuł mistrza, lub tytuł zawodowy lub tytuł zawodowy mistrza, w zawodzie
wymienionym w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, uzyskany w formach pozaszkolnych, oraz co najmniej
3-letni staż pracy w rolnictwie"

Czyli teraz wyjaśnienie w praktyce. Jeśli beneficjent zapiszę się na kurs kwalifikacyjny w zawodzie rolnik odbywany w formie zaocznej-czyli w formach pozaszkolnych(zjazdy weekendowe), zda egzamin R.3 to bez stażu pracy w rolnictwie nic ten kurs nie daje? W starych naborach taki kurs spełniał kwalifikacje, a teraz mam rozumieć, że nie spełnia?

Proszę o odpowiedź ludzi zorientowanych w tym temacie. Freetaxi wypowiesz własną interpretacje tych przepisów?

adam77tc    3

Do kiedy mozna skladac na mlodego rolnika?? i czy musze byc ubezpieczony w krusie skoro jestem ubezpieczony w zusie??? i jeszcze jedno, jesli mam 2h ziemi ornej na sobie to czy mam szanse? pozdrawiam :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?