Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrek6911    0

Mam pytanko odnośnie świń trzeba je jakoś na siebie przenieść czy coś bo bydło mam na siebie i książkę od bydła a świni mam parę ale nic z nimi nie robiłem i czy może być tu problem przy jutrzejszej kontroli???

dzikidaniel    36

No skoro masz swój nr gospodarstwa i masz świnie u siebie to z dniem przepisania trzody powinieneś swoją księgę otworzyć i ją prowadzić. Siadaj i wypisuj księgę na siebie.

Palmusny    11

czy jak ktoś zobowiązuje się zdobyć wykształcenie to odbycie kwalifikacji r3 starczy ? (oczywiście z papierkiem i dyplomem)

Wiadomość z agroFakt.pl

dzikidaniel    36

Piotrek6911, a trzoda stoi u Ciebie w budynkach? Bo jeśli tak to masz problem i wtedy masz 2 wyjścia: albo idziesz szybciutko świnie przepisać albo musisz je wywieźć na czas kontroli.

MateuszNoco    0

Na czas kontroli wywiez swinie bo w twoim gospodarstwie nikt inny nie moze miec zadnego stada
Przepisanie nic nie da bo w biznesplanie na mlodego przecierz musial podac kierunek hodowli i zapewne wpisal ze swin nie bedzie
I kolejna kwestia ze te swinie zapewne sa na twego ojca badz matke wiec jak do nich przyjedzie kontrol bo moze to tez musza miec swinie po za twoim gospodarstwem , chyba ze nie maja ich zarejestrowanych... tak mi sie wydaje

Tomasz78    287

Piotrek ,a powinieneś ,potem sprzedajesz je z numerem  poprzednika ,aby zeszły ze stanu ,chyba że masz z 3 szt na użytek własny

Mateusz możesz kupić z 2014, na fakturze i tak będzie napisane  "Fabrycznie nowy"objęty gwarancja ,wiec bez stresu ,ja tak kupowałem.

Piotrek6911    0

W biznes planie mam podane świnie że będę utrzymywał 2 maciory i prosiaki od nich  tylko że nie mam ksiązki na nie ani w agencij w żaden sposób nie są przepisany czy przerejestrowane.

MateuszNoco    0

Ale poprzednik jak sprzeda moze zlikwidowac stado... u mnie rodzice maja 2 sztuki w rejestrze de fakto u mnie ale jak cos to zawioze do znajomego ktory nic nie chowa a po nowym roku je rodzice sprzedadza i wyrejestrowane juz beda a nastepnie zlikwoduje sie stado
Ja w biznesplanie mam podane ZERO swin

Sandra2    0

Witam 

Czy w razie kontroli mogę trzymać ciągnik(mam użyczony jeden) w budynku rodziców? Czy mogę używać ich maszyn do uprawy, czy muszę mieć na nie umowę użyczenia? 

Czy muszę mieć kurs chemizacyjny? Czy mogę twierdzić, że np tata będzie u mnie pryskał?

a1fe26c2    36

Sandra2 ja  musiałem pisać umowy dzierżawy budynków i użyczenia maszyn, ale to chyba zależy od oddziału.

Sandra2    0

Sandra2 ja  musiałem pisać umowy dzierżawy budynków i użyczenia maszyn, ale to chyba zależy od oddziału.

dzięki za odpowiedz, robiłeś to przed, czy po wypłacie?

andrewk    72

Witam 

Czy w razie kontroli mogę trzymać ciągnik(mam użyczony jeden) w budynku rodziców? Czy mogę używać ich maszyn do uprawy, czy muszę mieć na nie umowę użyczenia? 

Czy muszę mieć kurs chemizacyjny? Czy mogę twierdzić, że np tata będzie u mnie pryskał?

Co do ostatniego pytania to też chętnie poczekam na odpowiedź bo kolega freetaxi na pw odczytywał ale nic nie odpisywał.

Tomasz78    287

Nie musisz mieć kursu ,jeśli tata posiada takie uprawnienia ,to on może pryskać,ale to Ty musisz mieć prowadzone karty zabiegowe 

xkrwpx3    0

Z tego co wiem środki na mrcsk rozeszły się w 20 minut, więc na ten rok nie ma szans.

a co to jest mrcsk

Edytowano przez xkrwpx3

daniel18    2

a czy jeśli ja mam w biznesplanie produkcje rośliną, to mogę wszystkie faktury ze sprzedaży płodów rolnych pisać na ojca, który ma produkcje zwierzęcą? 

Piotrek6911    0

Ja już po kontroli wszystko elegancko poszło do niczego się nie przyczepiali nawet do obór nie zaglądali tylko 2 godziny w domu siedzieli i pisali :)

rafalo6200    11

A dokładniej to dyplom ukończenia Technika Rolnika wystarczy czy egzamin też musi być zdany?

W starych naborach do 2014 roku wystarczało samo świadectwo ukończenia szkoły wraz z zaświadczeniem potwierdzające, że absolwent kształcił się w danym zawodzie. W nowym naborze 2015 trzeba ukazać dyplom który wydaje OKE po zdaniu odpowiednich kwalifikacji w danym zawodzie. 

Vinsar    0

a co to jest mrcsk

Młody Rolnik - częściowa spłata kapitału - kredyt z częściową spłatą kapitału przez ARiMR .

Zygmunt1991    2

Piortek6911 a co dokładnie sprawdzali?  Działki mierzyli (wszystkie czy wybrane sporadycznie) i nie chcieli zaglądać do obory zobaczyć zwierząt? czy jeszcze pasą się na łące?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się